Forbes (magazín)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Disambig.svg Toto je článok o magazíne Forbes. O vydavateľstve Forbes pozri Forbes (vydavateľstvo).
Budova Forbesu na piatej avenue v New Yorku

Forbes je magazín so 100 ročnou históriou, ktorý vydáva americká spoločnosť Forbes. V Amerike vychádza ako dvojtýždenník. Forbes si zakladá na svojej dôveryhodnosti, v prieskume sa umiestnil na prvom mieste. Medzi najväčších konkurentov Forbes patrí magazín Fortune a Bussiness Week. Celosvetovo vychádza viac ako 6 miliónov výtlačkov. Počet čitateľov webu a časopisu je okolo 50 miliónov. Heslom magazínu je veta „The Capitalist Tool“ (Nástroj kapitalistu). Magazín je známy mnohými rebríčkami a zoznamami. Medzi najznámejšie patrí Forbes 400 - zoznam najbohatších ľudí Ameriky alebo zoznam miliardárov.

Forbes na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

V novembri 2010 vyšiel prvý výtlačok Forbes na Slovensku. Magazín je mesačníkom. Náklad je 15 000 kusov, s rozsahom 96 strán a cenou 3 eurá. Slovenský časopis Forbes každoročne zverejňuje rebríček úspešných Slovákov do 30 rokov s názvom Forbes 30 pod 30. Medzi ocenených patria napríklad umelecká fotografka Mária Švarbová, futbalista Milan Škriniar, hokejista Martin Fehervárý, či atlét Ján Volko.[1]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Spolupráca s Apple, PlayStation či MTV. Čo priniesol rok 2019 členom rebríčkov 30 pod 30? [online]. Forbes, 2019-12-10, [cit. 2020-11-10]. Dostupné online.