Hearthstone: Heroes of Warcraft

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Hearthstone: Heroes of Warcraft
Základné informácie
Vydavateľ Blizzard Entertainment
Séria Warcraft
Engine Unity
Dátum vydania Windows, OS X
11. marec 2014
iPad
16. apríl 2014
iPhone, Android, Windows 8
druhá polovica 2014
Žáner Zberateľská kartová hra
Platforma Microsoft Windows, OS X, iPad, iPhone, Android

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Hearthstone: Heroes of Warcraft je kartová bojová počítačová hra od spoločnosti Blizzard Entertainment. Základná hra je zadarmo k dispozícii cez Battle.net od januára 2014.

Princíp[upraviť | upraviť zdroj]

Hra je postavená na jednoduchom princípe - zabiť protivníka, ktorý ma 30 životov. Hrá sa na ťahy, pričom hráči vzájomne používajú svoje karty. Začínajúci hráč má 3 karty, jeho protivník 4 + jednu bonusovú ("The Coin"), ktorá mu pridá 1 mana kryštál navyše (len na jedno kolo). Na začiatku svojho kola si hráč ťahá kartu. Každé kolo dostane 1 mana kryštál, pričom ich maximálny počet je 10. Každý hráč má jedinečný balík kariet, ktorý si sám vytvorí alebo bude hrať s náhodným. Tento balíček (ang. Deck) pozostáva z 30 kariet. V balíčku môže byť 1 karta maximálne 2 krát, aby sa zachovala rovnováha medzi kartami a postavami. V každej hre má hráč k dispozícii celý svoj balíček. Keď použije všetkých 30, v ďalších kolách dostáva 1 poškodenie (ang. Fatigue). Každým ďalším kolom sa zvyšuje o 1.

Postavy a schopnosti[upraviť | upraviť zdroj]

Nachádza sa tu 9 postáv z hry World of Warcraft. Prvá postava je Kúzelník (Mage), postupne si hráč sprístupňuje ďalšie: Kňaz (Priest), Čarodej (Warlock), Tulák (Rogue), Druid, Šaman (Shaman), Lovec (Hunter), Paladin a Bojovník (Warrior). Každá z týchto postáv ma inú schopnosť (Hero Power).

Všetky schopnosti stoja 2 mana kryštály a môžu byť použité len raz za kolo. U kúzelníka to je "Fireblast", ktorá dokáže dať 1 poškodenie hociktorému cieľu. U Kňaza "Lesser Heal", čiže liečenie ľubovoľného cieľa o dva životy. U Čarodejníka "Life Tap", kedy stratí 2 životy a potiahne si 1 kartu. U Tuláka "Dagger Mastery", čo mu dá zbraň, ktorá dáva 1 poškodenie a môže ňou zaútočiť dvakrát. U Druida "Shapeshift", ktorý mu dá 1 útok na 1 kolo a 1 brnenie. U Šamana "Totemic Call", kde si vyvolá jeden zo štyroch totemov. U Lovca "Steady shot", šíp ktorý vezme 2 života nepriateľskému hrdinovi. Paladin pomocou "Reinforce" vyvolá bojovníka s 1 životom a útokom 1. Bojovník má "Armor Up!", pridá si 2 body ku brneniu.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]