Kaspersky Anti-Virus

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Kaspersky Anti-Virus je antivírusový program vyvíjaný firmou Kaspersky Lab. Je vytvorený na ochranu používateľov pred škodlivým softvérom a je určený pre počítače so systémom Microsoft Windows, Mac OS X. Linuxová verzia je k dispozícii pre firemných zákazníkov.

Funkcie[upraviť | upraviť zdroj]

Kaspersky Anti-Virus slúži na odstránenie vírusov, trójskych koní, červov, spyware, adware, keyloggerov a tiež detekciu a odstránenie rootkitov. Monitoruje prichádzajúce dáta do instant messengerov, automaticky blokuje už odhalené malware stránky vo webových prehliadačov. Proti zablokovaniu vlastných funkcii malwarom je chránený zadavaním hesla pri vypnutí ochrany alebo pri zmene nastavenia. Zahŕňa tiež okamžité automatické aktualizácie prostredníctvom Kaspersky Security Network.

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2007 dostal ocenenie od PC Worldu ako najlepší antivírový program zo všetkých testovaných riešení.[1] V hodnotení pre rok 2010 sa umiestnil na treťom mieste. [2]

Nedostatky[upraviť | upraviť zdroj]

Kaspersky Anti-Virus ma určité nedostatky. Sú to predovšetkým chýbajúci firewall, HIPS, AntiSpam, AntiBanner a nástroje rodičovskej ochrany. Tieto funkcie sú súčasťou Kaspersky Internet Security.

Kaspersky Anti-Virus je ako väčšina antivírového softvéru nekompatibilný s ďalšími antivírovými a antispywareovými riešeniami. [3]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Najvýkonnejšie antivírove programy pre rok 2007 [online]. [Cit. 2009-12-14]. Dostupné online. Archivované 2007-04-26 z originálu.
  2. Najvýkonnejšie antivírove programy pre rok 2010 [online]. [Cit. 2009-12-14]. Dostupné online. Archivované 2009-12-14 z originálu.
  3. Aplikácie nekompatibilné s Kaspersky Anti-Virus / Kaspersky Internet Security 2009

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]