Lavagance

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lavagance
Lavagance
Lavagance
Základné informácie
Pôvod Slovensko Bratislava, Slovensko
Žáner(-re) pop, indie
Pôsobenie 2005 – súčasnosť
Webstránka lavagance.com
Členovia skupiny:
Marek Rakovický
Vincent Susol
Viliam Bujnovský
Mario Vasko
Robert Dando

Lavagance je slovenská indie popová kapela. V súčasnosti pôsobí najmä v Bratislave v zložení Marek Rakovický - vokály, gitara, Vincent Susol - basgitara, Viliam Bujnovský - klávesy, Robert Dando - bicie a Mario Smashing - gitara, klávesy.

História[upraviť | upraviť zdroj]

Lavagance je slovenská indie popová hudobná skupina z Bratislavy. V ich hudbe sa často miešajú prvky popu, indie rocku a elektroniky. V roku 2006 vydali prvé EP Back to Attraction, obsahujúce 6 skladieb. Videoklip k skladbe „Miles“ v réžii Brana Spaceka bol v rotácii na MTV Europe. V roku 2006 získala skupina ocenenie Aurel Award za najlepší alternatívny album, najlepší videoklip k skladbe „Miles“ a ocenenie za najlepšiu novú skupinu.

V roku 2007 vydala skupina svoj druhý štúdiový album Orthodox Experience, ktorý bol vyhlásený poslucháčmi Rádia FM za najlepší slovenský album.

V roku 2008 skupina oznámila kooperáciu s britským skladateľom, hudobníkom a producentom Eddiem Stevensom, známym hlavne z projektov Freakpower - neskôr známy ako Fatboy Slim, Moloko, či Zero7. Prvým výsledkom ich spolupráce bola skladba „Blood“ v roku 2009, po čom nasledoval aj celý štúdiový album I Like This Temper.

Ďalším albumom vydaným v roku 2009 je štúdiová nahrávka Divine Darkness, tentokrát pod produkciou samotnej skupiny.

Posledným albumom Halfway to the grave z roku 2015, obsahujúci úspešné single „Gabriel“, „Princess of the Light“, či „Make me Smile“. Medzi najväčšie úspechy skupiny patrí hosťovanie na koncertných turné kapiel ako Duran Duran (Astronaut tour 2006), Depeche Mode (Tour of the Universe 2009), Mando Diao (Give me Fire tour 2009), Duran Duran (All you need is now tour 2012), Depeche Mode (Delta Machine tour 2013).

Lavagance ako predkapela[upraviť | upraviť zdroj]

  • Duran Duran Astronaut tour, Bratislava - Incheba, 2006
  • Depeche Mode Tour Of The Universe, Bratislava - stadion Inter, 2009
  • Mando Diao Give Me Fire Tour, Viedeň - Stadthalle, 2009
  • Duran Duran All You Need Is Now tour, Bratislava - Incheba, 2012
  • Depeche Mode Tour 2013, Bratislava - Pasienky, 2013

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]