Legendary (Skillet)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
„Legendary“
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
SingelSkillet
z albumu Victorious
Formát Digital download
Žáner Rock
Dĺžka 4:04
Vydavateľ Atlantic Records
Skladateľ John Cooper
Korey Cooper
Seth Mosley
Producent X O'Connor
Seth Mosley
Korey Cooper
John Cooper
Skillet chronológia singlov
„Brave“
(2018)
Legendary
(2019)
„Save Me“
(2019)

Legendary“ je skladba americkej kresťansko-rockovej skupiny Skillet, ktorá bola vydaná 8. mája 2019 cez vydavateľstvo Atlantic Records ako singel z ich desiateho štúdiového albumu Victorious, aby bola vyslaná do mainstream rockového rozhlasu. Dňa 7. mája 2019 mala premiéru v časopise Billboard, potom bola vydaná nasledujúci deň, keď bolo sprístupnené predobjednávanie albumu.

Text[upraviť | upraviť zdroj]

Fanúšikovská základňa skupiny Skillet sa skladá z kresťanov a mainstreamových milovníkov rocku. Napriek varovaniam, aby prestali hovoriť o svojej viere, si udržali dlhú kariéru, v ktorej sa neustále dostávali do horných oblastí rebríčkov. Táto skladba príde frontmanovi Johnovi Cooperovi ako spev o jeho odhodlaní, aby sa jeho život zrátal.

Never gonna keep me down
Still the one who's standing now
Destiny is calling me
Go down in history
Everyday I fight to be
Legendary

Frontman skupiny John Cooper povedal časopisu Billboard, že skupina vždy dala svoje hlavy nadol a tlačila sa dopredu, keď bola konfrontovaná s protivenstvom. „V zboroch je linka, ktorá hovorí: ‚Stále ten, kto teraz stojí‘, a to je to, čo cítim o skupine Skillet,“ vysvetlil. „Všetci ste povedali, že sa to nemôže stať a my všetci stále stojíme. To znamená ‚Legendary‘.“

Cooper dodal, že text je výzvou, aby vám záležalo na svojom živote. „Budeš mať vo svojom živote veľa ťažkých vecí,“ povedal. „Niekedy ťa dostane dole, ale potrebuješ, aby sa tvoj život zrátal. Si tu len tak dlho na zemi, ako každý deň bojuješ, aby si bol legendárny“.[1]

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

  • John Cooper – hlavné vokály, basgitara
  • Jen Ledgerová – sprievodné vokály, bicie
  • Korey Cooperová – gitara
  • Seth Mosley – gitara

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. SONGFACTS. Legendary by Skillet - Songfacts [online]. www.songfacts.com, [cit. 2019-06-22]. Dostupné online. (po anglicky)

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]