Lev (znamenie)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Leo.svg
Lev

Lev (latinsky Leo) je piate znamenie zvieratníka. Je to myslený obdĺžnik na oblohe s dĺžkou 30° a šírkou 15°. Jeho stredom prechádza ekliptika. Slnko ním prechádza od 23. júla do 23. augusta. Nazvané bolo podľa súhvezdia Lev. Z východnej strany hraničí so znamením Panna a zo západnej so znamením Rak. V súčasnosti v siderickom zvieratníku od 17. augusta do 16. septembra.

V astrológii je piate, ohnivé znamenie zverokruhu. Priraďuje sa k Slnku a zlatu. Z drahých kameňov sa s Levom spája rubín alebo diamant. Ako kráľovské znamenie údajne riadi osud ľudí narodených medzi 23. júlom a 23. augustom. Pripisujú sa im vlastnosti ako láska k prepychu a bohatstvu, samoľúbosť, sklon k panovačnosti a tyranii, ale aj prirodzená autorita a veľkodušnosť. Sú aj veľmi usmievaví a obetaví, niekedy až príliš a napokon sa im to aj odplatí tak, že druhí ho zneužívajú pre seba. Levy sú komunikatívne a vedia sa rýchlo vynájsť. Sú aj veľmi dobrí organizátori, herci a politici.

Znamenie lev však nie je najsilnejším znamením zverokruhu. Toto znamenie má aj svoje zlé stránky - sú nedočkaví, vedia byť aj veľmi drzí. Keď ich niekto naštve, vedia byť veľkí klamári. Najsilnejšie znamenie zverokruhu z pohľadu svojej sily a elegancie je kozorožec. Levy sú ku kozorožcom veľmi priateľské a mali by k ním byť aj milé. Znamenie lev a kozorožec sú si veľmi blízke, až sa dá povedať, že sa veľmi dopĺňajú.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]