Mária Čírová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Verzia z 19:14, 22. február 2017, ktorú vytvoril 88.212.40.155 (diskusia)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mária Čírová
Mária Čírová, 2016.jpg
Základné informácie
Narodenie 20. november 1988 (31 rokov)
Trnava, Česko-Slovensko
Pôsobenie speváčka,
Žáner pop-music, jazz, blues, R'n'B, soul, gospel, folk,
Hrá na nástroje klavír
Typ hlasu alt
Roky pôsob. 2008 - súčasnosť
Vydavateľstvá Street Production
Súvisiace
články
Trinity group
Webstránka www.mariacirova.sk

Mária Čírová (* 20. november 1988, Trnava) je slovenská speváčka.

Kariéra

Mária sa stala známou 31. mája 2008, keď vyhrala ôsmy ročník súťaže Coca-Cola PopStar 2008.

Búrka

5. novembra 2008 pokrstila Mária Čírová svoj debutový album s názvom Búrka. Krstným otcom albumu sa stal líder skupiny Komajota Martin Husovský. Album pokrstili ľadovými kockami, a to kvôli tomu, že prvá pieseň, ktorú Mária Čírová zložila, má názov Doba ľadová. Speváčka predstavila aj sedem z trinástich skladieb, ktoré sa na CD nachádzajú, vrátane hitu Búrka. Album vznikal od júla do októbra 2008 v štúdiách Creative Music House v Bratislave. Producentom sa stal Maroš Kachút. Mária ešte spolupracovala aj s Petrom Grausom, Slavom Solovicom a Tomášom Zubákom. Väčšina piesní je v slovenčine, okrem českej Rulety lásky a anglickej One, ktorú napísali Zoli Tóth a Ivo Bič.

Eurovízia 2009

Mária Čírová sa zapojila do národného kola súťaže Veľká cena Eurovízie 2009 so skladbou Búrka. Predstavila sa v druhom semifinále z piatich, ktoré sa konalo 20. februára 2009, a v ktorom sa úspešne prebojovala do finále z druhého miesta, hneď po Tomášovi Bezdedovi.

Vo finále 8. marca 2009 sa takmer neobjavila, keď ešte ráno pred prenosom dostala virózu a musela ísť do nemocnice na infúzie. Nakoniec so skladbou Búrka vystupovala ako 12. v poradí zo šestnástich finalistov. Dlhý čas sa držala na treťom mieste, ktoré zaručovalo nádej, že ju porota do Ruska nominuje. Nakoniec sa od nej šťastie odvrátilo a so ziskom 14,60% hlasov skončila tesne štvrtá, keď zaostala len o 0,13% hlasov za treťou skupinou Mukatado, ktorú porota vybrala za prvého náhradníka. Tým sa jej nádeje na postup na svetové finále do Moskvy definitívne skončili.

Ocenenia

zoznam ocenení nie je úplný

Diskografia

so skupinou Trinity group [6]

Referencie

Pozri aj

Iné projekty

Externé odkazy