Múzeum Londýna

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Múzeum Londýna
Museum of London interior Lord Mayors Coach.jpg
Muzeum Londýna
Základné údaje
AdresaCity
Londýn, Veľká Británia
Rok založenia1970
TypMúzeum zamerané na históriu Londýna
Ďalšie odkazy
Webhttp://www.museumoflondon.org.uk/

Múzeum Londýna (angl. Museum of London) je múzeum zamerané na históriu Londýna od paleolitu do súčasnosti. Nachádza sa v budove zo 70. rokov 20. storočia blízko Barbican Centre, asi 10 minút chôdze od katedrály svätého Pavla v City. Je riadený správnym orgánom City - Corporation of London.

Múzeum bolo otvorené v roku 1970 a obsahuje zbierky, ktoré boli pôvodne umiestnené v Guildhall, ale aj zbierky z iných zdrojov. Múzeum Londýna je zodpovedné za organizáciu vykopávok v rámci Londýna.

Obsahuje niekoľko výstavných sálov obsahujúcich originálne artefakty, modely, obrazy a nákresy. Zachycuje sociálnu a ekonomickú históriu mesta s dôrazom na mestskú výstavbu. Od roku 2004 je múzeum zapojené do dlhodobého programu dopĺňania stálej expozície o špecializované výstavy. Rovnako bola doplnená časť zachytávajúca prehistorický Londýn (London Before London). Najväčším lákadlom múzea je slavnostný kočiar starostu City. Blízko múzea je možno vidieť zvýšky pôvodných londýnskych hradieb.

V roku 2003 múzeum otvorilo pobočku v DocklandsMuseum in Docklands. Nachádza sa v budove doku z 19. storočia blízko Canary Wharf na ostrove Isle of Dogs. Táto pobočka zachytáva histórii sociálneho a ekonomického rozvoja Docklands.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Súradnice: 51°31′04″S 0°05′47″Z / 51,517778°S 0,096389°Z / 51.517778; -0.096389