Preskočiť na obsah

Múzeum Londýna

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Múzeum Londýna

Muzeum Londýna
Základné údaje
AdresaCity
Londýn, Veľká Británia
Rok založenia1970
TypMúzeum zamerané na históriu Londýna
Ďalšie odkazy
Webhttp://www.museumoflondon.org.uk/

Múzeum Londýna (angl. Museum of London) je múzeum zamerané na históriu Londýna od paleolitu do súčasnosti. Nachádza sa v budove zo 70. rokov 20. storočia blízko Barbican Centre, asi 10 minút chôdze od katedrály svätého Pavla v City. Je riadený správnym orgánom City - Corporation of London.

Múzeum bolo otvorené v roku 1970 a obsahuje zbierky, ktoré boli pôvodne umiestnené v Guildhall, ale aj zbierky z iných zdrojov. Múzeum Londýna je zodpovedné za organizáciu vykopávok v rámci Londýna.

Obsahuje niekoľko výstavných sálov obsahujúcich originálne artefakty, modely, obrazy a nákresy. Zachycuje sociálnu a ekonomickú históriu mesta s dôrazom na mestskú výstavbu. Od roku 2004 je múzeum zapojené do dlhodobého programu dopĺňania stálej expozície o špecializované výstavy. Rovnako bola doplnená časť zachytávajúca prehistorický Londýn (London Before London). Najväčším lákadlom múzea je slavnostný kočiar starostu City. Blízko múzea je možno vidieť zvýšky pôvodných londýnskych hradieb.

V roku 2003 múzeum otvorilo pobočku v DocklandsMuseum in Docklands. Nachádza sa v budove doku z 19. storočia blízko Canary Wharf na ostrove Isle of Dogs. Táto pobočka zachytáva histórii sociálneho a ekonomického rozvoja Docklands.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Súradnice: 51°31′04″S 0°05′47″Z / 51,517778°S 0,096389°Z / 51.517778; -0.096389