Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022
Detaily turnaja
UsporiadateľFínsko Fínsko
Počet tímov16
Počet dejísk(v 2 mestách)
Helsinki (Hartwall Areena)
Tampere (Tampereen monitoimiareena)
2021 2023

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022 budú 85. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia vo Fínsku. Fínsko po prehre o organizáciu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2021 s Bieloruskom a Lotyšskom získalo šampionát v roku 2022. Fínske hlavné mesto Helsinki privítalo Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji naposledy v roku 2013, zatiaľ čo Tampere v roku 2003. V roku 2022 sa uskutočnia taktiež v týchto dvoch mestách Helsinki a Tampere.

Formát majstrovstiev[upraviť | upraviť zdroj]

Fínsko: Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022
Helsinki
Tampere

Na týchto majstrovstvách sa ako po minulé roky hrá tradičným systémom. 16 tímov je rozdelených do dvoch základných skupín kde sa stretne každý s každým, prvé 4 tímy postupujú do play-off, ďalšie 4 tímy na turnaji končia. Posledné tímy oboch skupín vypadávajú do I. A divízie. Naopak prvé dva tímy z I. A divízie postupujú na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2023.


Play-off sa hrá tradičným spôsobom:

1A vs 4B

2A vs 3B

3A vs 2B

4A vs 1B

Štadióny[upraviť | upraviť zdroj]

Helsinki Tampere
Hartwall Areena

Kapacita: 13 349

Tampereen monitoimiareena

Kapacita: 13 500

Hartwall Areena
60°12′21″S 24°55′44″V / 60,205739°S 24,928897°V / 60.205739; 24.928897 (Hartwall Areena) 61°29′45″S 23°49′27″V / 61,495833°S 23,824167°V / 61.495833; 23.824167 (Tampereen jäähalli)

Rozhodcovia[upraviť | upraviť zdroj]

Bude doplnené.

Hlasovanie[upraviť | upraviť zdroj]

Krajina Výsledok
Fínsko Fínsko Víťaz

Kvalifikované tímy[upraviť | upraviť zdroj]

** = Automaticky ako hostiteľ

Švédsko Švédsko

Bielorusko Bielorusko

Lotyšsko Lotyšsko

Kazachstan Kazachstan

USA Spojené štáty americké

Kanada Kanada

Dánsko Dánsko

Česko Česko

Slovensko Slovensko

Spojené kráľovstvo Veľká Británia

Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

Švajčiarsko Švajčiarsko

Nórsko Nórsko

Nemecko Nemecko

Taliansko Taliansko

Základné skupiny[upraviť | upraviť zdroj]

Skupina A
Por Družstvo Z V Vp P Pp Skóre +/− Body
1. Kanada Kanada
2.
Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

3. Nemecko Nemecko
4. Švajčiarsko Švajčiarsko
5. Slovensko Slovensko
6. Dánsko Dánsko
7. Kazachstan Kazachstan
8. Taliansko Taliansko
Skupina B
Por Družstvo Z V Vp P Pp Skóre +/− Body
1. Fínsko Fínsko
2. USA USA
3. Česko Česko
4. Švédsko Švédsko
5. Lotyšsko Lotyšsko
6. Nórsko Nórsko
7. Bielorusko Bielorusko
8. Spojené kráľovstvo Veľká Británia

Zápasy[upraviť | upraviť zdroj]

Prvý hrací deň Skupina Druhý hrací deň Skupina Tretí hrací deň Skupina
Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

13.5.2021

15:20hod.

Slovensko Slovensko A Dánsko Dánsko 14.5.2021

11:20hod.

Kazachstan Kazachstan A Nórsko Nórsko 15.5.2021

11:20hod.

Spojené kráľovstvo Veľká Británia B
USA USA 13.5.2021

15:20hod.

Lotyšsko Lotyšsko B Švédsko Švédsko 14.5.2021

11:20hod.

Bielorusko Bielorusko B Taliansko Taliansko 15.5.2021

11:20hod.

Kanada Kanada A
Fínsko Fínsko 13.5.2021

19:20hod.

Nórsko Nórsko B Česko Česko 14.5.2021

15:20hod.

Spojené kráľovstvo Veľká Británia B Bielorusko Bielorusko 15.5.2021

15:20hod.

USA USA B
Kanada Kanada 13.5.2021

19:20hod.

Nemecko Nemecko A Švajčiarsko Švajčiarsko 14.5.2021

15:20hod.

Taliansko Taliansko A
Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

15.5.2021

15:20hod.

Kazachstan Kazachstan A
Lotyšsko Lotyšsko 14.5.2021

19:20hod.

Fínsko Fínsko B Česko Česko 14.5.2021

19:20hod.

Švédsko Švédsko B
Slovensko Slovensko 14.5.2021

19:20hod.

Nemecko Nemecko A Dánsko Dánsko 14.5.2021

19:20hod.

Švajčiarsko Švajčiarsko A
Štvrtý hrací deň Skupina Piaty hrací deň Skupina Šiesty hrací deň Skupina
Lotyšsko Lotyšsko 16.5.2021

15:20hod.

Nórsko Nórsko B Česko Česko 17.5.2021

15:20hod.

Bielorusko Bielorusko A Nórsko Nórsko 18.5.2021

15:20hod.

Bielorusko Bielorusko B
Slovensko Slovensko 16.5.2021

15:20hod.

Kanada Kanada A Taliansko Taliansko 17.5.2021

15:20hod.

Dánsko Dánsko B
Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

18.5.2021

15:20hod.

Taliansko Taliansko A
Fínsko Fínsko 16.5.2021

19:20hod.

USA USA B Švajčiarsko Švajčiarsko 17.5.2021

19:20hod.

Kazachstan Kazachstan A Fínsko Fínsko 18.5.2021

19:20hod.

Švédsko Švédsko B
Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

16.5.2021

19:20hod.

Nemecko Nemecko A Švédsko Švédsko 17.5.2021

19:20hod.

Spojené kráľovstvo Veľká Británia B Švajčiarsko Švajčiarsko 18.5.2021

19:20hod.

Slovensko Slovensko A
Siedmy hrací deň Skupina ôsmy hrací deň Skupina Deviaty hrací deň Skupina
Nemecko Nemecko 19.5.2021

15:20hod.

Dánsko Dánsko A Nemecko Nemecko 20.5.2021

15:20hod.

Taliansko Taliansko A Dánsko Dánsko 21.5.2021

11:20hod.

Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

A
Spojené kráľovstvo Veľká Británia 19.5.2021

15:20hod.

USA USA B Spojené kráľovstvo Veľká Británia 20.5.2021

15:20hod.

Fínsko Fínsko B USA USA 21.5.2021

11:20hod.

Švédsko Švédsko B
Česko Česko 19.5.2021

19:20hod.

Lotyšsko Lotyšsko B Kazachstan Kazachstan 20.5.2021

19:20hod.

Slovensko Slovensko A Bielorusko Bielorusko 21.5.2021

15:20hod.

Fínsko Fínsko B
Kanada Kanada 19.5.2021

19:20hod.

Kazachstan Kazachstan A Lotyšsko Lotyšsko 20.5.2021

19:20hod.

Bielorusko Bielorusko B Kanada Kanada 21.5.2021

15:20hod.

Švajčiarsko Švajčiarsko A
Nórsko Nórsko 21.5.2021

19:20hod.

Česko Česko B
Taliansko Taliansko 21.5.2021

19:20hod.

Slovensko Slovensko A
Desiaty hrací deň Skupina Jedenásty hrací deň Skupina Dvanásty hrací deň Skupina
Kazachstan Kazachstan 22.5.2021

15:20hod.

Nemecko Nemecko A Kazachstan Kazachstan 23.5.2021

15:20hod.

Taliansko Taliansko A Nemecko Nemecko 24.5.2021

11:20hod.

Švajčiarsko Švajčiarsko A
Spojené kráľovstvo Veľká Británia 22.5.2021

15:20hod.

Lotyšsko Lotyšsko B USA USA 23.5.2021

15:20hod.

Česko Česko B Švédsko Švédsko 24.5.2021

11:20hod.

Lotyšsko Lotyšsko B
Švajčiarsko Švajčiarsko 22.5.2021

19:20hod.

Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

A Bielorusko Bielorusko 23.5.2021

19:20hod.

Spojené kráľovstvo Veľká Británia B Slovensko Slovensko 24.5.2021

15:20hod.

Dánsko Dánsko A
Švédsko Švédsko 22.5.2021

19:20hod.

Nórsko Nórsko B Kanada Kanada 23.5.2021

19:20hod.

Dánsko Dánsko A USA USA 24.5.2021

15:20hod.

Nórsko Nórsko B
Fínsko Fínsko 24.5.2021

19:20hod.

Česko Česko B
Kanada Kanada 24.5.2021

19:20hod.

Russian Olympic Committee flag.svg

ROV

A

Play-off[upraviť | upraviť zdroj]

Poznámka: Tímy budú po štvrťfinále znovanasadené.

  Štvrťfinále                    
  A1    
  B4     Semifinále
      1.    
  Štvrťfinále   4.    
  B2  
  A3           Finále
              VSF1  
  Štvrťfinále             VSF2  
  B1        
  A4     Semifinále   Zápas o bronz
      2.     PSF1  
  Štvrťfinále   3.       PSF2  
  A2  
  B3    


Prehľad Play-off

Štvrťfinále
A1 26.5.2021 B4 č.1
B2 26.5.2021 A3 č.2
B1 26.5.2021 A4 č.3
A2 26.5.2021 B3 č.4
Semifinále
(???) 28.5.2021 (???) č.1
(???) 28.5.2021 (???) č.2
FINÁLE
(???) 29.5.2021 (???)
O BRONZ
(???) 29.5.2021 (???)


Vyhodnotenie majstrovstiev[upraviť | upraviť zdroj]

Konečné poradie[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V VP P PP SG IG +/- Súpiska Konečný výsledok
11 Šampión
22 2.miesto
33 3.miesto
4 4.miesto
5 Vypadli v štvrťfinále
6
7
8
9 Vypadli v skupine
10
11
12
13
14
15 Zostup
16
Zostupujúci do I. divízie pre rok 2023:

Najlepší hráči podľa direktoriátu[upraviť | upraviť zdroj]

  • Najlepší brankár:
  • Najlepší obranca:
  • Najlepší útočník:

All-Star Team podľa akreditovaných novinárov[upraviť | upraviť zdroj]

  • Brankár:
  • Obrana:
  • Útok:
  • Najužitočnejší hráč: