Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov 2022

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 18 rokov 2022
Detaily turnaja
UsporiadateľNemecko Nemecko
Dátum23. apríla1. mája 2022
Počet tímov8
Počet dejísk(v 2 mestách)
Landshut, Kaufbeuren (Fanatec Arena, Erdgas Schwaben Arena)
Víťaz Gold medal blank.svgŠvédsko Švédsko
2. miesto Silver medal blank.svgUSA USA
3. miesto Bronze medal blank.svgFínsko Fínsko
Štatistiky turnaja
Počet zápasov20
Počet gólov167 (Priemer na zápas: 8.35)
Návštevnosť25 047 (Priemer na zápas: 1 252)
Najproduktívnejší hráčŠvédsko Jonathan Lekkerimaki (15 bodov)
Najužitočnejší hráčČesko Jiří Kulich
2021 2023
Údaje sú aktualizované k 2.5.2022.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov 2022 boli 23. MS v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov. Hrali sa od 23. apríla do 1. mája 2022 v nemeckých mestách Landshut a Kaufbeuren.[1][2]

Základné skupiny[upraviť | upraviť zdroj]

Kvôli vylúčeniu Ruska a Bieloruska mali skupiny len po štyroch účastníkoch a všetci postúpili do play-off.

Skupina A[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. USA USA 3 3 0 0 0
24 : 7
+17 9
2. Česko Česko 3 1 1 0 1
12 : 13
−1 5
3. Kanada Kanada 3 1 0 1 1
16 : 17
−1 4
4. Nemecko Nemecko 3 0 0 0 3
7 : 22
−15 0

Zápasy

23. apríl 2022
Česko Česko 4 vs 2 Nemecko Nemecko
Kanada Kanada 3 vs 8 USA USA
24. apríl 2022
USA USA 6 vs 2 Česko Česko
Kanada Kanada 8 vs 3 Nemecko Nemecko
26. apríl 2022
Kanada Kanada 5 vs 6 pp. Česko Česko
USA USA 10 vs 2 Nemecko Nemecko

Skupina B[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Švédsko Švédsko 3 2 0 0 1
12 : 8
+4 6
2. Fínsko Fínsko 3 2 0 0 1
13 : 7
+6 6
3. Švajčiarsko Švajčiarsko 3 1 0 0 2
8 : 15
−7 3
4. Lotyšsko Lotyšsko 3 1 0 0 2
7 : 10
−3 3

Zápasy

23. apríl 2022
Fínsko Fínsko 6 vs 2 Švajčiarsko Švajčiarsko
Lotyšsko Lotyšsko 3 vs 2 Švédsko Švédsko
24. apríl 2022
Fínsko Fínsko 4 vs 1 Lotyšsko Lotyšsko
Švédsko Švédsko 6 vs 2 Švajčiarsko Švajčiarsko
26. apríl 2022
Švédsko Švédsko 4 vs 3 Fínsko Fínsko
Lotyšsko Lotyšsko 3 vs 4 Švajčiarsko Švajčiarsko

Play-off[upraviť | upraviť zdroj]

  Štvrťfinále                    
  A1  USA USA 13  
  B4  Lotyšsko Lotyšsko 3   Semifinále
      1.  USA USA 6  
  Štvrťfinále   4.  Česko Česko 1  
  B2  Česko Česko 8
  A3  Švajčiarsko Švajčiarsko 0         Finále
              VSF1  USA USA 4
  Štvrťfinále             VSF2  Švédsko Švédsko 6
  B1  Švédsko Švédsko 7      
  A4  Nemecko Nemecko 1   Semifinále   Zápas o bronz
      2.  Švédsko Švédsko 2   PSF1  Česko Česko 1
  Štvrťfinále   3.  Fínsko Fínsko 1     PSF2  Fínsko Fínsko 4
  A2  Fínsko Fínsko (p) 6
  B3  Kanada Kanada 5  

Štvrťfinále[upraviť | upraviť zdroj]

28. apríl 2022
14:30
Fínsko Fínsko 6 : 5 p
(2:2, 1:2, 2:1 – 1:0)
Kanada Kanada Erdgas Schwaben Arena, Kaufbeuren
Správa o zápase
28. apríl 2022
15:30
Česko Česko 8 : 0
(4:0, 3:0, 1:0)
Švajčiarsko Švajčiarsko Eisstadion am Gutenbergweg, Landshut
Správa o zápase
28. apríl 2022
18:30
Švédsko Švédsko 7 : 1
(3:0, 1:1, 3:0)
Nemecko Nemecko Erdgas Schwaben Arena, Kaufbeuren
Správa o zápase
28. apríl 2022
19:30
USA USA 13 : 3
(6:1, 3:0, 4:2)
Lotyšsko Lotyšsko Eisstadion am Gutenbergweg, Landshut
Správa o zápase

Semifinále[upraviť | upraviť zdroj]

30. apríl 2022
14:30
USA USA 6 : 1
(0:1, 5:0, 1:0)
Česko Česko Eisstadion am Gutenbergweg, Landshut
Správa o zápase
30. apríl 2022
18:30
Švédsko Švédsko 2 : 1
(0:0, 1:0, 1:1)
Fínsko Fínsko Eisstadion am Gutenbergweg, Landshut
Správa o zápase

O 3. miesto[upraviť | upraviť zdroj]

1. máj 2022
14:30
Fínsko Fínsko 4 : 1
(1:1, 1:0, 2:0)
Česko Česko Eisstadion am Gutenbergweg, Landshut
Správa o zápase

Finále[upraviť | upraviť zdroj]

1. máj 2022
18:30
USA USA 4 : 6
(2:2, 1:2, 1:2)
Švédsko Švédsko Eisstadion am Gutenbergweg, Landshut
Správa o zápase

Konečné poradie[upraviť | upraviť zdroj]

Por. Tím
11 Švédsko Švédsko
22 USA USA
33 Fínsko Fínsko
4. Česko Česko
5. Kanada Kanada
6. Švajčiarsko Švajčiarsko
7. Lotyšsko Lotyšsko
8. Nemecko Nemecko

Nižšie divízie[upraviť | upraviť zdroj]

I. A divízia[upraviť | upraviť zdroj]

Turnaj sa hral v Piešťanoch na Slovensku od 11. do 17. apríla 2022.[3][4]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Slovensko Slovensko 5 5 0 0 0
27 : 11
+16 15
2. Nórsko Nórsko 5 4 0 0 1
26 : 12
+14 12
3. Francúzsko Francúzsko 5 3 0 0 2
16 : 17
−1 9
4. Kazachstan Kazachstan 5 2 0 0 3
15 : 23
−8 6
5. Dánsko Dánsko 5 1 0 0 4
14 : 16
−2 3
6. Japonsko Japonsko 5 0 0 0 5
8 : 27
−19 0
Postupujú do Top divízie MS 2023 Zostupuje do I. B divízie MS 2023

Zápasy Slovenska[upraviť | upraviť zdroj]

11. apríl 2022
19:00
Japonsko Japonsko 2 : 8
(0:2, 1:4, 1:2)
Slovensko Slovensko Zimný štadión, Piešťany
Divákov: 1 714
Správa o zápase
12. apríl 2022
19:00
Slovensko Slovensko 5 : 2
(1:2, 3:0, 1:0)
Nórsko Nórsko Zimný štadión, Piešťany
Divákov: 2 646
Správa o zápase
14. apríl 2022
19:00
Slovensko Slovensko 6 : 3
(1:0, 3:3, 2:0)
Francúzsko Francúzsko Zimný štadión, Piešťany
Divákov: 2 738
Správa o zápase
15. apríl 2022
19:00
Dánsko Dánsko 1 : 3
(1:1, 0:0, 0:2)
Slovensko Slovensko Zimný štadión, Piešťany
Divákov: 2 738
Správa o zápase
17. apríl 2022
19:00
Slovensko Slovensko 5 : 3
(1:0, 1:1, 3:2)
Kazachstan Kazachstan Zimný štadión, Piešťany
Divákov: 2 778
Správa o zápase

I. B divízia[upraviť | upraviť zdroj]

Turnaj sa hral v Asiagu v Taliansku od 25. apríla do 1. mája 2022.[5][6]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Maďarsko Maďarsko 5 5 0 0 0
19 : 3
+16 15
2. Ukrajina Ukrajina 5 4 0 0 1
30 : 11
+19 12
3. Taliansko Taliansko 5 3 0 0 2
15 : 18
−3 9
4. Slovinsko Slovinsko 5 2 0 0 3
12 : 12
±0 6
5. Rakúsko Rakúsko 5 1 0 0 4
11 : 24
−13 3
6. Poľsko Poľsko 5 0 0 0 5
11 : 30
−19 0
Postupuje do I. A divízie MS 2023 Zostupuje do II. A divízie MS 2023

II. A divízia[upraviť | upraviť zdroj]

Turnaj sa hral v Tallinne v Estónsku od 3. do 9. apríla 2022.[7][8]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Kórejská republika Kórejská republika 5 4 0 0 1
33 : 9
+24 12
2. Estónsko Estónsko 5 4 0 0 1
24 : 7
+17 12
3. Spojené kráľovstvo Veľká Británia 5 3 1 0 1
20 : 9
+11 11
4. Litva Litva 5 2 0 0 3
16 : 21
−5 6
5. Rumunsko Rumunsko 5 1 0 1 3
6 : 21
−15 4
6. Srbsko Srbsko 5 0 0 0 5
7 : 39
−32 0
Postupuje do I. B divízie MS 2023 Zostupuje do II. B divízie MS 2023

II. B divízia[upraviť | upraviť zdroj]

Turnaj sa hral v Sofii v Bulharsku od 21. do 24. marca 2022.[9][10]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Chorvátsko Chorvátsko 3 3 0 0 0
18 : 2
+16 9
2. Španielsko Španielsko 3 2 0 0 1
9 : 7
+2 6
3. Holandsko Holandsko 3 1 0 0 2
10 : 12
−2 3
4. Bulharsko Bulharsko 3 0 0 0 3
3 : 19
−16 0
Čína Čína 0 0 0 0 0
0 : 0
±0 0
Austrália Austrália 0 0 0 0 0
0 : 0
±0 0
Postupuje do II. A divízie MS 2023 Zostupuje do III. A divízie MS 2023 Odhlásili sa z turnaja pre COVID-19

III. A divízia[upraviť | upraviť zdroj]

Turnaj sa hral v Istanbule v Turecku od 11. do 17. apríla 2022.[11][12]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Čínsky Tchaj-pej Čínsky Tchaj-pej 5 4 0 0 1
24 : 11
+13 12
2. Belgicko Belgicko 5 4 0 0 1
23 : 8
+15 12
3. Island Island 5 4 0 0 1
18 : 12
+6 12
4. Izrael Izrael 5 2 0 0 3
15 : 19
−4 6
5. Mexiko Mexiko 5 0 1 0 4
8 : 22
−14 2
6. Turecko Turecko 5 0 0 1 4
8 : 24
−16 1
Postupuje do II. B divízie MS 2023 Zostupuje do III. B divízie MS 2023

III. B divízia[upraviť | upraviť zdroj]

Turnaj sa hral v Sarajeve v Bosne a Hercegovine od 17. do 22. apríla 2022.[13][14]

Por. Tím Z V VP PP P Skóre +/− B
1. Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 4 4 0 0 0
37 : 15
+22 12
2. Luxembursko Luxembursko 4 1 0 0 3
20 : 36
−16 3
3. Južná Afrika Južná Afrika 4 1 0 0 3
21 : 27
−6 3
4. Nový Zéland Nový Zéland 0 0 0 0 0
0 : 0
±0 0
5. Hongkong Hongkong 0 0 0 0 0
0 : 0
±0 0
Postupuje do III. A divízie MS 2023 Odhlásili sa z turnaja pre COVID-19

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]