Olesya Rulin

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Olesya Rulin
Olesya Rulin (17034592866) (cropped).jpg
Celé menoOlesya Yurivna Rulina
Narodenie 17. marec 1986 (33 rokov)
Moskva,Rusko, Sovietsky zväz
Povolanieherečka
Roky pôsobenia2001 – súčasnosť

Olesya Yurivna Rulin (rus: Oлeся Юрьевна Pулина - Olesya Jurivna Rulin, *17 marec 1986, Moskva, Rusko, Sovietsky zväz) je rusko-americká herečka, známa zo všetkých troch dieloch detskej komédie High School Musical, kde si zahrala postavu Kelsi Nielsen.

Životopis[upraviť | upraviť kód]

Olesya Rulin, sa narodila v marci roku 1986 v Moskve za čias Sovietskeho zväzu v Rusku. Vyrastala neďaleko Moskvy, v meste Likhoslavl. Na začiatku deväťdesiatich rokov, jej otec emigroval do Spojených štátov, o dva roky neskôr ho celá jeho rodina aj spolu s Olesyou následovala a usadila sa v Texase a neskôr v Utahu.

Keď mala Olesya jedenásť rokov, jej mama ju prihlásila na baletný kurz, aby si zlepšila postavenie v spoločnosti. Po čase si v tanec veľmi obľúbila. Tiež vie hrať výborne na klavír, čo predviedla vo všetkých troch častiach filmu High School Musical.

Vie čítať, písať a hovoriť plynule rusky. Venovala veľa času na charitatívne účely, rozdala niekoľko peňazí pre zvieratá, viacmenej psov, ktorí boli bez domova, a tiež venovala pre charitu aj nejaké jej šaty.

Krátko pred zahájením jej hereckej kariéry, brigádovala v menších obchodíkoch, študovala ekonomómiu v Paríži a v roku 2005 absolvovala na West Jordan High School.

Kariéra[upraviť | upraviť kód]

Medzi jej prvé filmy v ktorých si zahrala, patrí Hon na psa (2001), kde si zahrala po boku herca Shia LaBeoufa. Tiež sa objavila v horrorovom thrillery Temná legenda 3 : Krvavá Mary (2005) a až o rok (2006) sa jej podarilo zviditeľniť v muzikálovej komédií High School Musical. O dosť viac priestoru získala v druhej časti a tiež si svoju postavu nádejnej klaviristky zopakovala aj tretí krát, v poslednej časti, High School Musical 3.

Po skončení High School Musical, sa predstavila aj po boku Jessicy Simpson, v komédií Nebezpečne blonďavá (2008). V rovnakom roku, sa objavila aj v dráme Navždy silný a o rok neskôr, si zahrala spolu s herečkou Heather Locklear v dráme Flying By.

V roku 2010, si zahrala hlavnú postavu vo filme Mary v očakávaní a v roku 2013 si zahrala dcéru Kristen Chenoweth, v komédií Rodinný víkend.

Od roku 2015, hrá postavu menom Callista Secor v akčnom seriály Powers.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Olesya Rulin

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Olesya Rulin na anglickej Wikipédii.