Postavy Aliancie (Red Alert)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Postavy štátov Aliancie v hre Command & Conquer: Red Alert, Command & Conquer: Red Alert 2 sú predstaviteľmi Aliancie, ktorá sa sformovala po agresívnom útoku Sovietskeho zväzu na zvyšok Európy.

  • poľný maršal Günther von Esling, vrchný veliteľ nemeckej armády a vlastne aj všetkých spojeneckých vojsk v Európe. Hrá ho Arthur Roberts.
  • generál Nikos Stavros, najvyšší vojenský predstaviteľ armády Grécka a druhý najdôležitejší veliteľ vojsk Aliancie, hneď po nemeckom poľnom maršalovi Eslingovi. Hrá ho Barry Kramer.
  • Tanya Adamsová, veliteľka špeciálneho komanda Veľkej Británie a najvyššie postavený tajný agent Aliancie. Na začiatku Red Alert 1 vyslobodí Alberta Einsteina zo sovietskeho zajatia. Hrá ju Lynne Litteer.
  • generál Ben Carville, veliteľ ozbrojených síl Spojených štátov amerických, veliteľ spojeneckých operácií v Atlantickom oceáne. Je nadriadený hráčovi v hre Red Alert: Retaliation. Hrá ho Barry Corbin.
  • profesor Albert Einstein, nemecký fyzik žijúci v USA, významná vedecká kapacita, ktorá svojimi vynálezmi pomohla k úspechom Spojencov. Objaviteľ technológie cestovania v čase a chronosféry. Hrá ho Larry Gelman.