Command & Conquer 3: Tiberium Wars

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jump to navigation Jump to search
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Základné informácie
Autor/VývojárEA (Windows)
TransGaming Inc. (Mac OS X)
VydavateľElectronic Arts
NávrhJason Bender
EngineSAGE engine
Dátum vydania
ŽánerStratégia
MódSingleplayer, Multiplayer
PlatformaMicrosoft Windows, Xbox 360, Mac OS X

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Command & Conquer 3: Tiberium Wars je tretie pokračovanie úspešnej série Command & Conquer. Túto strategickú počítačovú hru vyvíja firma Electronic Arts. Hra vychádza na platformách Microsoft Windows, Xbox 360, Mac OS X. Príbeh priamo nadvazuje na hru Command & Conquer: Tiberian Sun (1999). Tiež sa vracajú frakcie GDI a NOD a predstavuje sa nová mimozemská frakcia Scrin.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh sa odohráva v roku 2047 (počas trvania "tretej tibériovej vojny"), kde sa smrteľné jedovatá mimozemská substancia Tibérium šíri nekontrolovane po celej planéte Zem. Aliancia technicky najvyspelejších štátov známa ako GDI sa snaží šírenie Tiberia zastaviť, ale naráža na aktivity nepriateľov z Brotherhood of NOD (Bratstvo NOD), ktorý vedie megaloman Kane, ktorý chce využiť Tibérium k transformácií Zeme a jej populáciu podľa svojich zvrhlých predstáv. Tiberium sa tak zase po rokoch stáva príčinou globálnej vojny, ktorá rozhodne o budúcnosti ľudstva, ktoré visí na vlásku.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. EA Command & Conquer 3 Tiberium Wars - News [online]. Electronic Arts, Command & Conquer website, 2007-03-12, [cit. 2007-03-12]. Dostupné online.
  2. EA Command and Conquer 3 Tiberium Wars [online]. Electronic Arts Germany, Command & Conquer website, 2007-03-12, [cit. 2007-03-24]. Dostupné online. (German)
  3. a b IGN: C&C3 Gets Demo, Release Date [online]. IGN, 2007-04-11, [cit. 2007-04-12]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]