Rýchlo a zbesilo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Rýchlo a zbesilo

Základné informácie
Originálny názov The Fast and the Furious
Žáner Triler / akčný film / kriminálny film
Dĺžka 106 minút
Štát USA / Nemecko
Pôvodný jazyk angličtina
Dátum uvedenia USA 22. jún 2001
Česko /Slovensko 13. september 2001
Rozpočet 38 miliónov dolárov
Zárobok 207,3 miliónov dolárov
Filmový štáb
Réžia Rob Cohen
Scenár Gary Scott Thompson, Erik Bergquist, David Ayer
Produkcia Neal H. Moritz
Hudba BT
Kamera Ericson Core
Herecké obsadenie
Postupnosť
Nasledujúci Rýchlo a zbesilo 2
Ďalšie odkazy
ČSFD

Rýchlo a zbesilo (angl. The Fast and the Furious) je prvý diel z rovnomennej série amerických filmov o pouličných pretekoch a úprave áut. Bol režírovaný Robom Cohenom.

Dodge Charger z prvého dielu série Rýchlo a zbesilo

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Mladý policajt Brian O'Connor sa snaží preniknúť medzi pouličných pretekárov, pretože polícia se domnieva, že stoja za prepadnutiami kamiónov s elektronikou. Miestnu pretekársku elitu vedie Dominic. Brian s ním preteká, ale prehrá. Ale aj tak získa Dominicovu priazeň, keď ho zachráni pred policajným záťahom. Dostane sa tak do Domovej partie a zamiluje sa do jeho sestry. Dom ho naučí pretekať a prihlási ho do Púštnych vojen, čo je pretek amatérskych pretekárov. Brian s Domom zatiaľ postavili nadupanú Toyotu Supru Twin turbo s 1000 konskými silami, ktorá rozhodne nie je pomalá. Práve pri nich ale vyjde najavo, že Dom má lúpeže naozaj na svedomí. Ale natrafia na vodiča kamiónu, ktorý je ozbrojený a tak väčšina gangu je zranená. Po návrate je Dom zklamaný z Brianovej zrady, ale netuší, že Brian už dávno stojí na jeho strane. Naviac, nohsledi jedného pretekára zastrelia člena gangu, pretože odmietol vydať prehranú Jettu. Keď sa pomstia, rozdajú si Dom s Brianom posledný pretek. Dom ale so svojím Chargerom ťažko havaruje. Brian mu dá kľúče od svojej Supry a nechá ho utiecť.

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Rychle a zběsile na českej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).