Rýchlo a zbesilo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Rýchlo a zbesilo
Tfatf-logo.svg
Základné informácie
Originálny názov The Fast and the Furious
Žáner Triler / akčný film / kriminálny film
Dĺžka 106 minút
Štát USA / Nemecko
Pôvodný jazyk angličtina
Dátum uvedenia USA 22. jún 2001
Česko /Slovensko 13. september 2001
Rozpočet 38 miliónov dolárov
Zárobok 207,3 miliónov dolárov
Filmový štáb
Produkcia Neal H. Moritz
Hudba BT
Obsadenie
Postupnosť
Nasledujúci Rýchlo a zbesilo 2
Ďalšie odkazy
ČSFD

Film reel.svg Pozri aj Filmový portál

Rýchlo a zbesilo (angl. The Fast and the Furious) je prvý diel z rovnomennej série amerických filmov o pouličných pretekoch a úprave áut. Bol režírovaný Robom Cohenom.

Dodge Charger z prvého dielu série Rýchlo a zbesilo

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Mladý policajt Brian O'Conor sa snaží preniknúť medzi pouličných pretekárov, pretože polícia se domnieva, že stoja za prepadnutiami kamiónov s elektronikou. Miestnu pretekársku elitu vedie Dominic. Brian s ním preteká, ale prehrá. Ale aj tak získa Dominicovu priazeň, keď ho zachráni pred policajným záťahom. Dostane sa tak do Domovej partie a zamiluje sa do jeho sestry. Dom ho naučí pretekať a prihlási ho do Púštnych vojen, čo je pretek amatérskych pretekárov. Brian s Domom zatiaľ postavili nadupanú Toyotu Supru Twin turbo s 1000 konskými silami, ktorá rozhodne nie je pomalá. Práve pri nich ale vyjde najavo, že Dom má lúpeže naozaj na svedomí. Ale natrafia na vodiča kamiónu, ktorý je ozbrojený a tak väčšina gangu je zranená. Po návrate je Dom zklamaný z Brianovej zrady, ale netuší, že Brian už dávno stojí na jeho strane. Naviac, nohsledi jedného pretekára zastrelia člena gangu, pretože odmietol vydať prehranú Jettu. Keď sa pomstia, rozdajú si Dom s Brianom posledný pretek. Dom ale so svojím Chargerom ťažko havaruje. Brian mu dá kľúče od svojej Supry a nechá ho utiecť.

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Rychle a zběsile na českej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).