Raeliánske hnutie

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Raeliánske hnutie je ateistické "náboženstvo", resp. kult. Prívlastok "ateistické" je vzhľadom na široké spektrum foriem, definícií a chápania ateizmu sporný.

V súčasnosti združuje 60 000 členov v 90 krajinách. Založil ho Rael v roku 1974. Cieľom Hnutia je rozšíriť posolstvá od mimozemských entít, tzv. Elohim a postaviť Ambasádu niekde na neutrálnom území, kde by eventuálne Elohim mohli oficiálne prísť, ak "sa na Zemi utvoria vhodné podmienky", t. j. ak zavládne všeobecný mier, a ak pozemšťania samotní oficiálne pozvú svojich stvoriteľov Elohim. Pozvánkou je podľa Raela práve samotné postavenie Ambasády.

Hnutie podporuje nekonformné, kontroverzné a často pseudovedecké názory, hlása slobodu bádania, myslenia a sexuality za podmienky neubližovania iným. Pred rokmi sa mediálne zviditeľnilo podporou klonovania človeka a s tým súvisiacim zámerom vytvoriť klon Hitlera, aby mohol byť súdený za svoje zločiny. Hnutie organizuje na rôznych miestach na svete letné Happiness academy, na ktorých sa vyučuje meditácia, a kde sa usporadúvajú prednášky. Semináre sú podobné meditačným sedeniam, či filozofickým diskusiám.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]