S tebou mě baví svět

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
S tebou mě baví svět
Originálny názov S tebou mě baví svět
Žáner komédia
Dĺžka 82 minút
Štát Česko-Slovensko
Pôvodný jazyk čeština
Rok 1982
Spoločnosť Filmové studio Barrandov
Filmový štáb
Réžia Marie Poledňáková
Scenár Marie Poledňáková
Hudba Václav Zahradník
Kamera Petr Polák
Obsadenie

Film reel.svg Pozri aj Filmový portál

S tebou mě baví svět je česká filmová komédia režisérky Márie Poledňákovej z roku 1982.

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Dej filmu sa začína v čase príprav každoročnej „pánskej jazdy“ troch kamarátov Alberta Horáka (Július Satinský), Michala Adámka (Václav Postránecký) a Pepu Bednářa (Pavel Nový) na chalupu v Beskydách. Plány im pozmenia manželky, ktoré sa vzbúria a pribalia im na dovolenku deti. Komické situácie vyvoláva aj skutočnosť, že so šiestimi deťmi vo veku od 1 do 10 rokov budú musieť cestovať vlakom.

Chalupa v malebnom prostredí hôr bez elektriny, s latrínami a s nutnosťou rúbať drevo, nosiť a ohrievať vodu ponúka najmä zásluhou detí mnoho možností na humorné situácie. Potreba zamestnať ich núti otcov vymýšľať súťaže a úlohy, ktorých sa aj sami zúčastňujú. Večer unavení ani nepomyslia na plánované žúry, no len do okamihu, keď sa Pepa neprizná k nočným výletom do hotela v stredisku. Albert a Michal napriek snahe nevedia zabrániť jeho únikom a rozhodnú sa zistiť skutočnú pravdu.

Nočný výlet sa prejavil únavou otcov, ktorá spôsobila voľný program pre deti. Nečakaná návšteva manželiek zaskočila rekreantov v situáciách, ktoré vyústili do predčasného odchodu detí a tichej domácnosti otcov. Pomsta manželiek na seba nenechala dlho čakať.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]