Sat.1

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sat.1
krajinaNemecko Nemecko

Rakúsko Rakúsko

Švajčiarsko Švajčiarsko
typSúkromná, plnoformátová
začiatok vysielania1. január 1984
slogan„Colour your life“
(„Zafarbi si život“)
člen skupinyProSiebenSat.1 Media, Mediaset PubliEurope
webstránkahttp://www.sat1.de

Sat.1 (názov prevádzkovateľa Sat.1 SatellitenFernsehen GmbH) je nemecká súkromná televízna stanica so sídlom v Unterföhringu pri Mníchove. Stanica patrí do skupiny ProSiebenSat.1 Media. Stanica je v skupine divákov vo veku 14-49 rokov tretia najsledovanejšia.[1]

Stanica začala vysielať 1. januára 1984 ako prvá súkromná televízna stanica v Nemecku pod názvom Programmgesellschaft für Kabel- und Satellitenrundfunk (PKS). Spočiatku bolo vysielanie dostupné iba v rámci káblovej siete v meste Ludwigshafen. 1. januára 1985 sa stanica premenovala na dnešný názov Sat.1. V roku 1990 sa presťahovala do Mainzu, odkiaľ vysielala až do presťahovania do Berlína v roku 1999. V roku 2000 došlo k organizačnému spojeniu so stanicou ProSieben a týmto vznikla skupina ProSiebenSat.1 Media. V roku 2008 došlo k ďalšiemu sťahovaniu sídla stanice do Unterföhringu pri Mníchove.

Spočiatku stanica vysielala prevažne zahraničné filmy a seriály. Postupne začala vyrábať aj vlastné televízne seriály, filmy a zábavné relácie.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Vyvrcholenie SuperStar pozeral každý druhý divák (sledovanosť v Nemecku)

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Sat.1

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]