Sat.1

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jump to navigation Jump to search
Sat.1
krajina Nemecko Nemecko

Rakúsko Rakúsko

Švajčiarsko Švajčiarsko
typ Súkromná, plnoformátová
premiéra 1. január 1984
slogan „Colour your life“
(„Zafarbi si život“)
člen skupiny ProSiebenSat.1 Media, Mediaset PubliEurope
webstránka http://www.sat1.de

Sat.1 (názov prevádzkovateľa Sat.1 SatellitenFernsehen GmbH) je nemecká súkromná televízna stanica so sídlom v Unterföhringu pri Mníchove. Stanica patrí do skupiny ProSiebenSat.1 Media. Stanica je v skupine divákov vo veku 14-49 rokov tretia najsledovanejšia.[1]

Stanica začala vysielať 1. januára 1984 ako prvá súkromná televízna stanica v Nemecku pod názvom Programmgesellschaft für Kabel- und Satellitenrundfunk (PKS). Spočiatku bolo vysielanie dostupné iba v rámci káblovej siete v meste Ludwigshafen. 1. januára 1985 sa stanica premenovala na dnešný názov Sat.1. V roku 1990 sa presťahovala do Mainzu, odkiaľ vysielala až do presťahovania do Berlína v roku 1999. V roku 2000 došlo k organizačnému spojeniu so stanicou ProSieben a týmto vznikla skupina ProSiebenSat.1 Media. V roku 2008 došlo k ďalšiemu sťahovaniu sídla stanice do Unterföhringu pri Mníchove.

Spočiatku stanica vysielala prevažne zahraničné filmy a seriály. Postupne začala vyrábať aj vlastné televízne seriály, filmy a zábavné relácie.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Vyvrcholenie SuperStar pozeral každý druhý divák (sledovanosť v Nemecku)

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]