Preskočiť na obsah

Sat.1

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Sat.1
KrajinaNemecko Nemecko

Rakúsko Rakúsko

Švajčiarsko Švajčiarsko
TypSúkromná, plnoformátová
Začiatok vysielania1. január 1984
Slogan„Colour your life“
(„Zafarbi si život“)
Člen skupinyProSiebenSat.1 Media, Mediaset PubliEurope
Webstránkahttp://www.sat1.de

Sat.1 (názov prevádzkovateľa Sat.1 SatellitenFernsehen GmbH) je nemecká súkromná televízna stanica so sídlom v Unterföhringu pri Mníchove. Stanica patrí do skupiny ProSiebenSat.1 Media. Stanica je v skupine divákov vo veku 14-49 rokov tretia najsledovanejšia.[1]

Stanica začala vysielať 1. januára 1984 ako prvá súkromná televízna stanica v Nemecku pod názvom Programmgesellschaft für Kabel- und Satellitenrundfunk (PKS). Spočiatku bolo vysielanie dostupné iba v rámci káblovej siete v meste Ludwigshafen. 1. januára 1985 sa stanica premenovala na dnešný názov Sat.1. V roku 1990 sa presťahovala do Mainzu, odkiaľ vysielala až do presťahovania do Berlína v roku 1999. V roku 2000 došlo k organizačnému spojeniu so stanicou ProSieben a týmto vznikla skupina ProSiebenSat.1 Media. V roku 2008 došlo k ďalšiemu sťahovaniu sídla stanice do Unterföhringu pri Mníchove.

Spočiatku stanica vysielala prevažne zahraničné filmy a seriály. Postupne začala vyrábať aj vlastné televízne seriály, filmy a zábavné relácie.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Vyvrcholenie SuperStar pozeral každý druhý divák (sledovanosť v Nemecku)

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Sat.1

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]