Svetový pohár v ľadovom hokeji 2004

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Svetový pohár v ľadovom hokeji 2004
Detaily turnaja
Usporiadatelia Kanada Kanada
USA USA
Fínsko Fínsko
Švédsko Švédsko
Česko Česko
Nemecko Nemecko
Dátum 30. august – 14. september 2004
Počet tímov 8
Počet dejísk (v 7 mestách)
Víťaz Gold medal blank.svg Kanada Kanada (1. titul)
Štatistiky turnaja
Počet zápasov 19
Počet gólov 104  (Priemer na zápas: 5.47)
Návštevnosť 303 630  (Priemer na zápas: 15 981)
Najproduktívnejší
hráč
SWE Fredrik Modin (8 bodov)
Najužitočnejší hráč CAN Vincent Lecavalier
Oxygen480-actions-go-previous.svg 1996 2016 Oxygen480-actions-go-next.svg

Svetový pohár v ľadovom hokeji 2004 bol druhým ročníkom svetového pohára v hokeji. Hralo sa na ňom s pravidlami NHL a trval od 30. augusta do 14. septembra 2004. Víťazom turnaja sa stala Kanada.

Dejiská[upraviť | upraviť zdroj]

Toronto Montreal St. Paul Kolín nad Rýnom
Air Canada Centre
Kapacita: 18 819
Bell Centre
Kapacita: 21 273
Xcel Energy Center
Kapacita: 18 064
Kölnarena
Kapacita: 18 500
ACC on Bay St and CN Tower.JPG Bell centre.jpg XcelEnergyCenteroverview.jpg Köln deutz kölnarena.jpg
Praha Helsinki Štokholm
Sazka Arena
Kapacita: 17 000
Hartwall Arena
Kapacita: 13 464
Globe Arena
Kapacita: 14 119
Sazka arena.jpg Hartwall areena, Helsinki.JPG Stockholm Globe Arena.jpg


Základné skupiny[upraviť | upraviť zdroj]

Severoamerická skupina[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R PP P GS GI PB
Kanada Kanada 3 3 0 0 0 10 3 6
Rusko Rusko 3 2 0 0 1 9 6 4
USA USA 3 1 0 0 2 5 6 2
Slovensko Slovensko 3 0 0 0 3 4 13 0
31. august 2004
1:30
USA USA 1 – 2
(0 - 1, 1 - 1, 0 - 0)
Kanada Kanada Bell Centre, Montreal

B. Guerin 30:40 16:02 M. St. Louis (PP)
23:05 J. Sakic (PP)
1. september 2004
1:30
Kanada Kanada 5 – 1
(2 - 0, 1 - 0, 2 - 1)
Slovensko Slovensko Bell Centre, Montreal

J. Thornton 03:02
R. Smyth 04:43
S. Gagne 24:07
M. St. Louis (PP) 40:58
R. Smyth 47:11
44:53 M. Cibák
2. september 2004
1:30
USA USA 1 – 3
(0 - 0, 1 - 1, 0 - 2)
Rusko Rusko Xcel Energy Center, St. Paul

K. Tkachuk (PP) 33:44 32:20 D. Zubrus
45:05 A. Kovaľov
58:02 Viktor Kozlov
3. september 2004
1:00
Slovensko Slovensko 1 – 3
(1 - 2, 0 - 0, 0 - 1)
USA USA Xcel Energy Center, St. Paul

L. Nagy (PP) 11:14 03:09 B. Smolinski (PP)
13:27 J. Blake
56:17 B. Guerin
4. september 2004
1:30
Kanada Kanada 3 – 1
(0 - 0, 2 - 0, 1 - 1)
Rusko Rusko Air Canada Centre, Toronto

B. Richards (SH) 23:40
K. Draper 25:17
J. Sakic 45:43
52:46 S. Gončar
5. september 2004
1:30
Rusko Rusko 5 – 2
(1 - 1, 2 - 0, 2 - 1)
Slovensko Slovensko Bell Centre, Montreal

P. Daciuk 08:10
A. Kovaľov 32:01
S. Samsonov 35:46
A. Jašin (SH) 40:59
A. Ovečkin 47:10
10:27 M. Hossa
45:57 M. Gáborík

Európska skupina[upraviť | upraviť zdroj]

Mužstvo Z V R PP P GS GI PB
Fínsko Fínsko 3 2 1 0 0 11 4 5
Švédsko Švédsko 3 2 1 0 0 13 9 5
Česko Česko 3 1 0 0 2 10 10 2
Nemecko Nemecko 3 0 0 0 3 4 15 0
30. august 2004
19:00
Fínsko Fínsko 4 – 0
(1 - 0, 0 - 0, 3 - 0)
Česko Česko Hartwall Arena, Helsinki

J. Hentunen 06:33
S. Koivu 40:30
N. Kapanen (PP) 44:54
M. Eloranta 48:51
31. august 2004
19:00
Švédsko Švédsko 5 – 2
(1 - 1, 4 - 1, 0 - 0)
Nemecko Nemecko Globe Arena, Štokholm

T. Holmström (PP) 16:44
M. Sundin 21:59
K. Johnsson 27:26
M. Nilsson 31:51
F. Modin 36:25
17:57 M. Sturm (SH)
33:00 D. Kreutzer (SH)
1. september 2004
19:00
Švédsko Švédsko 4 – 3
(1 - 0, 3 - 0, 0 - 3)
Česko Česko Globe Arena, Štokholm

F. Modin 11:49
P. Forsberg (PP) 22:58
M. Öhlund (PP) 24:28
H. Zetterberg 30:30
43:20 M. Ručinský
45:16 M. Židlický
54:25 P. Eliáš
2. september 2004
19:30
Nemecko Nemecko 0 – 3
(0 - 1, 0 - 1, 0 - 1)
Fínsko Fínsko Kölnarena, Kolín nad Rýnom

10:47 K. Timonen (PP)
31:27 T. Selänne (PP)
55:38 J. Lehtinen
3. september 2004
19:30
Česko Česko 7 – 2
(0 - 0, 5 - 0, 2 - 2)
Nemecko Nemecko Sazka Arena, Praha

M. Židlický (PP) 22:56
J. Šlégr 24:27
J. Jágr 25:52
M. Hejduk (PP) 30:50
P. Eliáš 35:48
M. Havlát 50:59
V. Prospal 58:36
43:55 T. Boss
57:19 J. Hecht
4. september 2004
19:30
Fínsko Fínsko 4 – 4
(3 - 3, 1 - 0, 0 - 1; 0 - 0)
Švédsko Švédsko Hartwall Arena, Helsinki

V. Peltonen 01:39
O. Väänänen (PP) 04:34
S. Koivu 12:46
O. Jokinen 20:38
12:27 F. Modin (PP)
17:24N. Lidström
19:17 F. Modin
59:15 T. Holmström

Play-off[upraviť | upraviť zdroj]

Pavúk[upraviť | upraviť zdroj]

  Štvrťfinále Semifinále Finále
                           
  SA1  Kanada Kanada 5  
SA4  Slovensko Slovensko 0  
  QF1  Kanada Kanada (OT) 4  
  QF2  Česko Česko 3  
E2  Švédsko Švédsko 1
  E3  Česko Česko 6  
    SF2  Kanada Kanada 3
  SF1  Fínsko Fínsko 2
  SA2  Rusko Rusko 3  
SA3  USA USA 5  
QF3  USA USA 1
  QF4  Fínsko Fínsko 2  
E1  Fínsko Fínsko 2
  E4  Nemecko Nemecko 1