Wikipédia:Krčma/Podpora/Archív 2011

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Infobox:Jazero[upraviť | upraviť kód]

Môže niekto, prosím vás, vytvoriť "Infobox:jazero" s použitím aj pre vodné nádrže a prípade aj pre plesá ? Na českej wiki ho majú pomerne dobre vypracovaný. Vďaka.

Podľa mňa netreba, v pohode postačuje súčasný Geobox.--peko 12:59, 9. január 2011 (UTC)
  • No zišlo by sa to na Balaton (jazero) a tiež pozerám, že čo tam dať... Má dakto dáky nápad? Rudko 02:00, 30. máj 2011 (UTC)
No teraz kukni. --peko 05:57, 30. máj 2011 (UTC)
  • Môže byť, vyzerá to dobre. Medzi geoboxami geobox lake zatiaľ nie je zdokumentovaný? Alebo ho nevidím? Dík, Rudko 02:18, 31. máj 2011 (UTC)
Nie je, ono tých typov má geobox omnoho viac ako je v uvedené v príkladoch. Ale myslím že je zbytočne komplikované všetky ich uvádzať - je tam uvedený zoznam parametrov, ktoré sa dajú použiť v geoboxe (a doplnil som všetky možné typy), tak jednoducho použijem to čo viem. Ale aj tak by sa mohol do budúcna vyrobiť odvodený infobox speciálne na jazerá. Teda že by (ak sa vyjadrím počítačovou hantírkou) zdedil od geoboxu potrebné parametre a zvyšok by tam neponúkal. Ak budem mať čas, tak sa do toho dám (ak nie, možno sa toho ujme niekto iný). --peko 05:48, 31. máj 2011 (UTC)

Rusínska Wikipédia[upraviť | upraviť kód]

Dobrý deň, ak môžete, prosím pomôžte s doplňovaním rusínskej Wikipédie! A tiež prosím informujte svojich známych, ktorí vedia rusínsky alebo o tejto téme niečo vedia. Vďaka. Tým, ktorých sa má prosba netýka, sa ospravedlňujem za vyrušenie od inej činnosti. Cz5 10:25, 3. február 2011 (UTC)

Stanovisko k projektu erby[upraviť | upraviť kód]

Do okresu Dolný Kubín som poslal žiadosti na súhlas pre použitie symbolov obce, a chodia prvé odpovede. Z OTRS mi prišla odpoveď, že to bola zbytočná námaha, pretože súhlasy od obce jednoducho údajne nestačia, ale treba erby vlastnoručne nakresliť (?) a uvoľniť ich pod licenciou CC-BA-SA (?). Moje otázky, ktoré sa k tomuto projektu teraz vynárajú?

  1. Kde sa dá nájsť resp. kto vie povedať, čo presne máme / musíme / chceme od obcí žiadať aby sa erby mohli bez výhrad nahrať na commons. Kto by s týmto vedel pomôcť, naformulovať presnú žiadosť, atď.
  1. Keď je teda projekt erby v súčasnej forme neaktuálny a nerelevantný prečo je ešte stále na Wikipédii vedený ako aktuálny (zavádzanie súčasných/budúcich redaktorov do omylu)? V tom prípade je potrebné ho zmazať alebo presunúť do archívu.

Rudko 11:22, 14. jún 2011 (UTC)

Lokátor na mapách[upraviť | upraviť kód]

Zdravím, nikde som nedokázal nájsť, ako spraviť v šablóne Geobox na mape lokátor (červený bod ukazujúci polohu napr. mesta v štáte a pod.). Dokonca aj v anglickej wikipédii som našiel len samostatnú šablónu, ale nie spôsob, ako ho dostať do šablóny Geobox. V iných stránkach miest to akoby v šablóne ani nebolo určené nejakými parametrami, takže je pre mňa záhadou, ako sa to robí. Ďakujem za pomoc.--Achernar 21:53, 21. jún 2011 (UTC)

Ahoj. Lokátor je určený súradnicami (zemepisnou šírkou, dĺžkou) a podkladovou mapou, v rámci ktorej sa urobí prepočet. --ra1n 09:51, 22. jún 2011 (UTC)
Napadlo ma to už skôr, no ale keď som tam tu mapu aj súradnice dal, nič sa nestalo. --Achernar 12:33, 22. jún 2011 (UTC)
Musel by si byť konkrétnejši, kde čo a ako... --ra1n 19:30, 1. júl 2011 (UTC)

Ako tlačiť[upraviť | upraviť kód]

Mohol by mi niekto poradiť ako vytlačiť nájdený článok vo wikipédii? Ďakujem Nováček

V nabídce nalevo máte možnost "Verzia na tlač". S pozdravem --Mercy 07:23, 31. júl 2011 (UTC)


Budínský vilájet[upraviť | upraviť kód]

Možno niekto záujem o toto hlasovanie: http://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Budin_Eyalet,_Ottoman_Empire 212.69.6.222 12:17, 6. september 2011 (UTC)