Wikipédia:Stránky na zmazanie/Zoznam piesní Damiens

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zoznam piesní Damiens[upraviť zdroj]

 • Všetky tie piesne sú vymenované pri jednotlivých albumoch tohto nie príliš významného dua českej pop music. Nevidím preto dôvod mať ich rozťahané ešte zvlášť v zozname.--–Bubamara 12:17, 13. máj 2008 (UTC)

Za[upraviť zdroj]

 1. Symbol support vote.svg Za vyššie uvedený dôvod. --–Bubamara 12:17, 13. máj 2008 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg Za nijaká pridaná hodnota. Vasiľ 12:53, 13. máj 2008 (UTC)
 3. Symbol support vote.svg Za prepracovanie by bolo naozaj náročné --Michal.Pohorelsky 14:26, 13. máj 2008 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg Za Pri danom relatívne malom (a konečnom) zozname piesní navrhujem zmazať a obsah zlúčiť s Damiens. --AtonX 08:01, 14. máj 2008 (UTC)
 5. Symbol support vote.svg Za Súhlasím s myšlienkou, že wikipédia nie je zoznam. Stále sa na články treba pozerať tak ako by boli v skutočnej (knižnej) encyklopédii, aj keď tu sú možnosti väčšie. Za chvíľu tu bude zoznam piesní podľa abecedy, podľa roku vydania, podľa albumu, podľa dĺžky... Na encyklopedické zdokumentovanie jeden článok postačuje. --ivob 08:16, 14. máj 2008 (UTC)
 6. Symbol support vote.svg Za --bojars 10:04, 14. máj 2008 (UTC)
 7. Symbol support vote.svg Za myslím, že takéto menej významné skupiny tu nemusia mať takéto zoznamy.--Pelex 11:02, 14. máj 2008 (UTC)
 8. Symbol support vote.svg Za Treba postupovať podľa významnosti. Článok o významnom interpretovi s diskografiou /wikiodkaz na/-> článok o albume so zoznamom skladieb /wikiodkaz na/-> článok o skladbe, ktorá sa stala encyklopedicky významnou. Abecedný zoznam skladieb významnosť jednak obchádza, dvak vytvára redundantné dáta. —Kandy Talbot 21:39, 14. máj 2008 (UTC)
 9. Symbol support vote.svg Za súhlasím s Pelexom MARIÁN 13:16, 15. máj 2008 (UTC)
 10. Symbol support vote.svg Za Nevýznamné. --Robzle 16:46, 15. máj 2008 (UTC)
 11. Symbol support vote.svg Za detto. --Bronto 02:22, 16. máj 2008 (UTC)

Proti[upraviť zdroj]

 1. Symbol oppose vote.svg Proti uvedený dôvod sa mi nezdá ako dostatočný. --Wizzard 12:19, 13. máj 2008 (UTC)
 2. Symbol oppose vote.svg Proti existuje kategória Zoznamy piesní, čitateľ si môže kliknúť na zoznamy konkrétneho interpreta --Kelovy 12:28, 13. máj 2008 (UTC)
 3. Symbol oppose vote.svg Proti nevýznamnosť: Křídla: Zlatá doska, Svět zázraků: Zlatá doska - 25 000 ks nosičov.----Tom78 07:46, 14. máj 2008 (UTC)Tom78
 4. Symbol oppose vote.svg Proti Viacej interpretov má zoznam piesní, preto nevidím dôvod, prečo by sa tento mal zmazať. Izmaelt@+
14:29, 14. máj 2008 (UTC)
 1. Symbol oppose vote.svg Proti Ty môcť robiť dobrá stránka od jeho. --OosWesThoesBes 14:36, 14. máj 2008 (UTC)

Diskusia[upraviť zdroj]

 • Práve som čítala toto na cs wiki: cs:Diskuse:Seznam písní Damiens. Súhlasím, Wikipédia nie je zoznam, ako to v diskusii tam vyjadrili viacerí redaktori. --–Bubamara 07:49, 14. máj 2008 (UTC)
  • S tými zoznamami piesní to začína byť absurdné a obludné. Predstavujem si, že niekto po vzore týchto zoznamov založí zoznamy s názvami: Zoznam všetkých kardio operácií Christiaana Barnarda alebo Zoznam všetkých gólov, ktoré počas kariéry vsietil (či ako sa to hovorí) Jozef Golonka, Zoznam všetkých erotických scén Roberta Rosenberga či Zoznam všetkých červených smetiakov na ulici Y v meste X. Klesáme, klesáme, tak si blahoželajme k ceste dole kopcom. --–Bubamara 09:38, 14. máj 2008 (UTC)
Pokiaľ ide o tento článok, nijako mi nebude chýbať, ale hlasujeme tu o jednom článku a ostatné si nevšímame. Keby niekto vytvoril článok Zoznam piesní Pink Floyd, aj to by bolo na zmazanie? --Wizzard 10:06, 14. máj 2008 (UTC)
 • Okrem dôvodov, ktoré sú uvedené vyššie, je dôvod môjho rozhodnutia aj averzia voči zoznamom tohto typu. Nemám rád ani stránky o diskografii skupín, za lepší spôsob považuje šablónu na konci hesla. Zároveň je to typograficky zmrvená stránka, ktorú nik upravovať nebude. Autor agresívne ignoruje všetky upozornenia na úpravy. Zahlcuje wikipédiu článkami, začínajúcich šablónami "Na úpravu", ktoré niekedy aj v jednej vete obsahujú toľko gramatických a štylistických chýb, že uvažujem čo si o jej úrovni pomyslí náhodný návštevník. Ak sa doteraz niekto nemohol dohľadať na internete informácie o skupine Damiens, či iných umelcov ktorých pán redaktor vo wikipédii zaktualizoval, úprimne sa hambím za to, že ich teraz dostane v tejto forme. Pre Wizzarda: Zoznam piesní skupiny Pink Floyd na slovenskej Wikipédii je pri ich albumoch. Ja osobne by som proti zmazaniu takého článku nič nemal. --bojars 10:24, 14. máj 2008 (UTC)
 • Preto bol vytvorený zoznam piesní lebo chýbajú informácie o skladateľoch, textároch a ich piesňovej tvorbe. Samozrejme, že interpret je dôležitý ale pieseň sa skladá aj z textu aj z hudby Karol Duchoň to bol môj impulz na písanie na wikipédiu aj keď (ale našťastie) pokým som sa k nemu dostal, tak ma predbehli, prečo tu chýbal je spor o jeho encyklopedickej významnosti viď http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Karol_Ducho%C5%88&action=history --vytvorené 26.apríla v roku 2008! Tieto postoje dúfam neodzrkadlujú ignoráciu hudobných skladateľov alebo textárov. --Tom78 10:50, 14. máj 2008 (UTC)
 • čo sa týka na úpravu vytvoril som krátke výhonky a redaktorka Bubamara tam napr. pridala na úpravu: Petr Spálený a bolo to pri viacerýh výhonkoch a redaktor Anton X aj Bubamara sa začal navážať že načo vytváram výhonky. Ale tento výhonok vytvorila sama redaktorka Bubamara: Aleš Brichta a tam už nebolo nič.--Tom78 11:00, 14. máj 2008 (UTC)
  • Neviem už ako Vám to pane vysvetliť. Opakovane Vás prosím, aby ste si prešli svoje príspevky v hlavnom mennom priestore a skontrolovali tie, ktoré sú označené šablónou {{Na úpravu}}. Nehľadajte za všetkým zlý zámer, proste ste svoje mnohé príspevky odflákli, preto je v nich uvedená šablóna. --–Bubamara 11:09, 14. máj 2008 (UTC)
 • Vidno ako reaguje redaktorka Bubamara tak ako aj AntoX, keď jej niekto nie je po chuti tak sa mu pomstí. Viď zmazanie stránky viď blokovanie.--Tom78 11:19, 14. máj 2008 (UTC) Na cs wikipédii nie je návrh na zmazanie ale je tam začlenenie článku cs:Seznam písní Damiensdo článku cs:Damiensa v tom je obrovský rozdiel. cs:Diskuse:Seznam písní Damiens--Tom78 11:19, 14. máj 2008 (UTC)
  • To že sa tu vyžaduje elementárna znalosť slovenského pravopisu nie je „moja chuť“ ale všeobecný princíp kultivovaného písomného prejavu, ktorý by mal zvládať absolvent základného cyklu povinnej školskej dochádzky. To že na novozaložené články kladieme určité kvalitatívne nároky (Pomoc:Minimálny článok) je základom toho, aby táto encyklopédia mala určitú obsahovú aj formálnu úroveň. Budujeme encyklopédiu, nie zoznam zoznamov, preto ich tvorbu chceme obmedziť na nevyhnutné minimum. Toľko k článkom. A keďže sem miešaš osobné diskusie, tak aj k osobe: Viacerí redaktori ťa v dobrom upozorňovali na určité veci, ktoré si arogantne odignoroval. Skús prosím pochopiť, že sa snažíme na wikipédii spolupracovať ako tím, preto si neformálne tykáme. Opakované nesociálne zásahy klasifikujeme ako vandalizmus a adekvátne proti tomu aj postupujeme. Nemôžeš povedať, že nebola snaha riešiť mnohé veci v slušnej diskusii. Ak sa dokážeš podriadiť takým pravidlám aké sa tu časom vyvinuli a ak budeš mať snahu prispieť ku kolektívnemu dielu, budeš tu vždy vítaný. --AtonX 12:03, 14. máj 2008 (UTC)
 • Teraz mi napísala redaktorka Bubamara na moju diskusiu. Ak som napísal, že som proti tak preto, že som proti zmazaniu stránky. Zoznam piesní som vytvoril preto zvlášť aby neboli tieto informácie na hlavnej stránke interperta či autora, lebo by potom vznikla neprehľadná stránka. Neviem ako by bolo možné lepšie to typograficky upraviť aby to malo aj svoju prehľadnosť. A neobávali sa doňho pridať informáciu aj ľudia mimo wikipédie pre jeho zložitosť. Je to napríklad ako s článkom Bratislavská lýra. Keď som ho vytvoril tak nebol nieko upravený (nevedel som ako na to). Keď ho na českej wikipédii upravili nie podľa rikov ale podľa kritérii Zlato, striebro, bronz, atď., tak som ho na slovenskej neupravil rovnako, lebo som čakal či niekto príde s iným nápadom ako bol na českej wikipédii.--Tom78 11:29, 14. máj 2008 (UTC)

Podľa môjho názoru existujú len dve riešenia: Buď zmažeme všetky hudobné zoznamy a obsah presunieme do článkov o interpretoch alebo povolíme mať každému interpretovi (s istým počtom vydaných albumov) aj článok-zoznam. Hlboko nesúhlasím s tým, čo spomenul Bojars, že "menej významné skupiny zoznamy mať nemusia". Buď všetky (ktoré sú dosť encyklopedický významné, aby mali článok) alebo žiadna. --Kelovy 11:43, 14. máj 2008 (UTC)

Otázka(?) pre Keloveho: Mohol by si mi pomôcť niekde v mojich vyjadreniach nájsť zmienku o tom, že "...menej významné skupiny zoznamy mať nemusia...". Ďakujem. --bojars 11:54, 14. máj 2008 (UTC)
Ahoj Bojars ospravedlňujem sa, pomýlil som si Ťa s Pelexom (susedia od rána vŕtajú, neviem sa sústrediť). Avšak ani Tvoj príspevok ma dvakrát nenadchol. Podľa mňa si Tom toľko kritiky nezaslúži. Iste sa mu dá mnoho vyčítať, nedokonalá štylistika (nie vždy) a najmä tvrdohlavosť pri presadzovaní svojej pravdy. Napriek tomu je pre slovenskú wikipédiu veľkým prínosom, mne osobne jeho články mnoho dali, neodplašme si ho. A berme do úvahy, že je to stále začiatočník a bude sa len zlepšovať. Spomeňme si prosím, ako začínal každý z nás.--Kelovy 12:15, 14. máj 2008 (UTC)
Nazdar Kelovy. Nič sa nedeje. V podstate s Tebou súhlasím. Tiež si myslím, že by mal byť na Wikipédii v jej heslách zastúpený tento žáner a som rád, že sa ho niekto ujal. Na všetko sa musí objaviť nejaký zanietenec. Istý štandard a zodpovednosť tu ale byť musí. Svojho času som Toma pri jednom pokuse o zmazanie jeho prvotín dosť jednoznačne podporil. Ide len o to, že podľa môjho názoru na pripomienky na jeho prácu nereaguje adekvátne. Má možno hrošiu kožu, treba teda pritvrdiť, možno sa pohne dopredu a (IMHO) tá hrošia koža ho pre zmenu neodradí od ďalšej práce... čas ukáže, ktoré slová boli naivné. --bojars 17:49, 14. máj 2008 (UTC)
 • Čo sa týka reakcií na nevýznamnosť tejto hudobnej skupiny, tak ak by niekto písal o hudbe v 90. rokoch Na Slovensku alebo v Česku tak by tam určite nemohla chýbať táto skupina. Mne by sa teda docela zišiel zisk z ich predaných albumov.--Tom78 11:48, 14. máj 2008 (UTC)
  • Významnosť skupiny nikto ani slovom nespochybnil. Spochybnili sme nutnosť a účelnosť samostatných zoznamov pre každú jednu kategóriu. --AtonX 12:03, 14. máj 2008 (UTC)


 • Ako som už vyššie spomenul, dôvod prečo som vytvoril samostatné Zoznamy piesní je ten, že som si myslel ak by boli tieto Zoznamy piesní priamo na interpertovom alebo skladateľovom poprípade textárovom článku tak by bol článok trochu neprehľadný. Ale nemám nič proti tomu aby tieto Zoznamy boli priamo na daných stránkach osôb. Pravdepodobne ak by som tak urobil hneď, tak by k žiadnym revertom ani zmazaniam nedošlo. Ale nevedel som si takto predstaviť ten článok a preto som to urobil zvlášť. Vlastne toto ako už viackrát opakujem nie je len Zoznam je zoznam je to prehľad či už piesní interpreta alebo skladateľa alebo textára. Chápem že byto mohol byť Zoznam je Zoznam, keby tu boli uvedené piesne bez autotrov, hudby textu alebo pri skladateľovy by boli len jeho názvy piesní. Ak tam je napríkla -(h: /t:) a je neznámy tak len preto že som dotraz nezistil kto je autorom a asi zbytočne som dúfal že to iný dopíšu. Napríklad Aleš Brichta je obľúbenec redaktorky Bubamary (ale možno to tak nie je) a tiež ak by mal vytvorení zoznam piesní a boli by tam uvedení autori hudby alebo textu ta k to nie je Zoznam je zoznam. Napríklad pokým som nerobil zoznamy nevedel som že na sk wikipédii aj cs wikipédii (tu ma to prekvapilo) je článok o hudobnom skladateľovi Igorovi Bázlikovy - http://sk.wikipedia.org/wiki/Igor_Bázlik. A neraz som sa dozvedel zaujímavú informáciu o tom kto napísal text alebo hudbu k danej skladbe. Ak by existoval len Zoznam piesní spevákov tak to je Zoznam je zoznam. bolo by tu aj viac textárov a skladateľov, kenže to je mravenčia práca, ktorá si vyžaduje veľa času. A práve preto ich tu nie je viac, v budúcnosti by som to chcel rozšíriť napr. čes. Pavel Vrba (textár), - sk Peter Henzely (skladateľ), Ľuboš Zeman (textár), Milan Lasica (známy herec, spevák ale aj textár piesní a iný--Tom78 12:19, 14. máj 2008 (UTC)
  • Vytvorenie takýchto článkov určite všetci privítame, a budeme ti vďační za prispievanie do Wikipédie. ALE môžeš to prosím urobiť s rozmyslom, pomaly a dôkladne, skontrolovať si po sebe vždy preklepy niektorým zo softvérov a riadiť sa radami, ktoré sú v Pomoc:Minimálny článok? Všetky tie články nemusíš pridať hneď, stačí postupne. Skús si nechať poradiť, inšpirovať sa inými biografickými článkami, prečítaj si Pomoc:Prehľad editácie stránok a nauč sa pracovať s Wikipédiou a spolupracovať s wikipediánmi. Tak nám všetkým pomôžeš omnoho viac. --AtonX 12:31, 14. máj 2008 (UTC)
   • Vážený pane Tom78, vidím, že ste si zafixovali heslo Aleš Brichta a stále ním operujete. To heslo som založila po tom, ako ho zmazal iný správca, keďže anonym, ktorý ho založil, sa v ňom zmohol len na text „dobrý ujo“. Viď:

09:32, 12. december 2007 Kandy Talbot (Diskusia | príspevky | zablokovať) „Aleš Brichta“ zmazaná ‎ (obsah bol: „dobrý ujo“ (a jediný autor bol Special:Contributions/85.248.8.194)) (obnoviť)

Čo skutočne z duše neznášam, keď mám byť osobná, je to, ak niekto na Wikipédii hovorí za mňa, a deje sa to dosť často. Je to založené heslo, to je celé. Zakladám rôzne heslá, a nie všetky sú o mojich obľúbencoch pane, proste pozerám širokospektrálne. --–Bubamara 12:51, 14. máj 2008 (UTC)

 • Pre všetkých diskutujúcich (vrátane mňa) ale aj pre ostaných ľudí dočasne (alebo aj nastálo upravím túto stránku - Karel Gott. Ak by ste hlasovali za túto úpravu tak by sa tak potom mohli upraviť všetky Zoznami piesní alebo by mohli zostať Zoznamy piesní v kategórii.--Tom78 12:35, 14. máj 2008 (UTC)
 • Táto dočasná alebo trvalá úprava sa dá ľahko zmeniť na - klik vrátiť abo sa o tom môže hlasovať ako budú vyzerať Zoznamy piesní.--Tom78 12:35, 14. máj 2008 (UTC)
 • Chcel som len pri Alešovi Brichtovi poukázať na to, že ak niekto vytvorí výhonok tak mu to vyčítajú ale iným nie. Ale výčitky nie sú na mieste radšej výhonok ako žiadny aj keď kratučký článok.--Tom78 12:59, 14. máj 2008 (UTC)


 • Na stránke Karel Gott je vykonaná zmena, tak že ako? Bude zoznam piesní na stránkach interpretov, skladateľov alebo textárov alebo bude v samostanoej kategórii. Nemusí alebo môže mať samostatnú kategóriu. Toť otázka.--Tom78 12:59, 14. máj 2008 (UTC)
ja som za samostatné zoznamy, takto to nevyzerá pekne... ešte by sa možno mohli zo zoznamov vyhodiť tie skratky h. a t. (s tým, že na začiatku by bolo uvedené, že prvý je hudobník a druhý textár) --Kelovy 13:32, 14. máj 2008 (UTC)

re:Kelovy to (h: / t:) má svoje opodstatnenie. Ak je napríklad u textára Zdeňka Borovca napísané h: tak je to tam takto:

 • Až jednou - Karel Gott - (h:Karel Svoboda) a ak je u skladateľa t: tak je to tam takto:
 • Lásko má, já stůňu - Helena Vondráčková - (t:Jiří Štaidl) to aby bolo hneď rozpoznateľné že to je hudba alebo text. ak je to pri interpretovi napísané: Náš učiteľ - (h:/t:) tak je to zam preto, lebo zatiaľ nebol zistený autor textu alebo autor hudby. Ak ste mal namysli Karla Gotta tak najprv som to začal robiť takto: Cítím (Feelings) - (h:Morris Albert / t:Zdeněk Borovec). ale tu máte pravdu, pri spevákovi je to zbytočné pokiaľ sú známy autori piesne. Pod nápiso zoznam je to vysvetlené - Zoznam [upraviť]

poz. - pieseň - (autor hudby/autor textu piesne)

(h:/t:) - doteraz nezistený autor hudby alebo textu

(s.t.) - slovenský text

 • (na doplnenie)

ak je to takto tak je to iné - Až budeš má - (Miloslav Ducháč / t: ) tam nie je zatiaľ zistený autor textu. Ešte je to aj v Zozname piesní Rudolfa Cortésa. Preto tie, ktoré tam nemusia byť odstránim a bude to takto pri Gottovi.:Cítím (Feelings) - (Morris Albert/Zdeněk Borovec)--Tom78 16:27, 14. máj 2008 (UTC)

hm, a keby to bolo takto: (h. Karel Svoboda, t. Zdeněk Borovec) ? Mne tam vadí tá dvojbodka a lomítko. A ešte detail: na opakované výrazy v článku netreba dávať wikilinky --Kelovy 16:43, 14. máj 2008 (UTC)
  • už som to upravil a to lomítko som nevymyslel ja je to takto na všetkých vydaných albumoch rôznych interprétov stačí sa len pozrieť na stránky supermusic alebo nieaké kde je zobrazený aj zadný obal a tam je to takto vždy(ak sú uvedený autorovia). Takto sa to používa po celom svete. A ak je tam napríklad uvedené - (Zoznam piesní Zory Kolínskej) U nás na Vianoce - (Ľudovít Štassel/t: ) tak je tam jasné že chýby text ale ak by tam nebolo t a vypadalo to takto - U nás na Vianoce - (Ľudovít Štassel) tak by to mohlo znamenať, že hudbu aj text zložil Ľudovít Štassel, ale to by bola mylná informácia. Predpokladám ak by niekto doplnil autora textu tak, že to t samozrejme odstráni. A bude to - U nás na Vianoce - (Ľudovít Štassel/Janko Mrkvička).--Tom78 17:10, 14. máj 2008 (UTC)


 • Toto budú dočasné alebo trvalé ukážky ako by vyzerali stránky Zoznam piesní priamo na stránke interpretov alebo autorov. Konkrétne - Zdeněk Borovec, Karel Svoboda, a vyššie spomenutej skupiny Damiens. Musím priznať, že ak by som to vytvoril takto bolo by to pre mňa jednoduchšie pri vytvorení Abecedne zostavenej piesňovej tvorby interpreta, skladateľa alebo textára. No ale neviem či by sa neozývali hlasi, že to nevypadá prehľadne (myslím tým článok). Preto aj vznikol abecedný prehľad piesní s názvom Zoznami piesní. Ale ak by som dal názov napr. Tvorba piesní s hudbou Karla Svobodu podľa abecedy - neviem ako by prešiel takýto názov. Ale vystihovalo by to skôr tento prehľad piesňovej tvorby.--Tom78 17:48, 14. máj 2008 (UTC)
 • Ak tieto Zoznamy piesní nie sú upravené ako by mal byť podľa niektorých ktorí hovoria, že Zoznam je len zoznam (bol by ak by to boli len pesničky bez autorov a abecedný zoznam pesničiek by som nevyrváral) - tak ako to upraviť tak aby to bolo: abecedne, jedoduché a prehľadné a aby boli uvedené všetky informácie? Pieseň, duet, autor hudby, autor textu. Je to ako pri článku Bratislavská lýra, tiež mi bolo zo začiatku vyčítané, že to nemá náležitú úpravu.Ale postupne - nielen ja - to bolo prepracované do terajšej podoby.*

Musím ale priznať, že tak ako aj ostatným ľuďom mi nenapadlo k jednotlivým oceneniam dať čo tam patrí a to je autor hudby autor textu. A pritom doslovne je to cena za intrpretáciu piesne a nielen cena pre speváka. Prešiel som veľa stránok pri hľadaní o tomto hudobnom festivale a práve tu som zistil, že ocenenia získali okrem speváka aj autor textu alebo hudby. A samozrejme to na svojich stránkach uvádzajú sami autori alebo tieto informácie napíšu novinári. Môže byť zaujímavé dozvedieť sa že Vonia kakao je coververzia a vypočuť si originál hudby - Co-Co skupiny The Sweet--Tom78 18:19, 14. máj 2008 (UTC)


Pri piesni Až jednou sa po kliknutí na Karla Svobodu prenesiete na jeho stránku. Pri kliknutí pod odkazom Pozri aj sa po kliknutí na odkaz Zoznam piesní s hudbou Karla Svobodu prenesiete na piesňovú tvorbu. Preto som v niektorých Zhrnutiach úprav: -napísal že bol revertované bez dôvodu. Internet by nebol internet a wikipédia by nebola wikipédia, keby nemali medzi sebou prepojenia. Preto boli pod pozri aj v Zoznamoch piesní prepojenia nie iba na autora, ale na daľšiu tvorbu spolupracujúceho autora alebo interpréta.

(poz. pre redaktorov - Ak je to abecedný zoznam tak pri piesni by asi nemali byť napísané pocity autora aké mal pri piesni alebo prečo vznikla alebo sa mýlim alebo nieaké dlhšie informácie o danej piesni, veď na to je asi zvlášť odkaz ako napr. http://sk.wikipedia.org/wiki/China_Girl, tiež je to zvlášť odkaz pre pieseň. Čo by tento prehľad piesní mal ešte mať aby mu nechýbalo to čo mu podľa vás chýba). Noš čo život má zvláštne príchute. Dnes som si myslel, že konečne keď presuniem medzi českou a slovenskou wikipédiou tieto zoznamy a skončím na českej s Ivanom Krajíčkom a Zorou Kolínskou (už vidím tie reakcie na českej wiki - akú to má encyklopedickú významnosť) tak môžem mať fraj a dlhodobšejšie nepísať na wikipédiu a potom len vo voľnom čase a pomaličky, lebo tých hudobných článkov čo tu nie sú je veľmi veľa napr. Jana Kociánová - viď súvis s Bratislavskou lýrou.--Tom78 20:31, 14. máj 2008 (UTC)

hm, ja som sa teraz nad tým sporom hlboko zamyslel a musím žiaľ súhlasiť s Vašimi oponentami. Napr. rakúsky spevák Udo Jürgens za svoj život naspieval 900 piesní. Teoreticky by mohla mať každá iného autora hudby i textu. Naozaj chcete do "Pozri aj" pridať 1800 odkazov ? Tam by mali byť len úzko súvisiace články, trebárs v článku Zoznam piesní Lasicu a Satinského by mohli byť dva odkazy: Zoznam piesní Lasicu a Zoznam piesní Satinského. Veď čitateľ sa veľmi nezdrží, keď si klikne najprv na autora hudby a až potom na jeho zoznam... Wiki pripojenia sú skvelá vec, ale ich prílišné množstvo len mätie. Budem rád, ak to zvážite. V každom prípade dúfam, že sa stanete naším pravidelným redaktorom, je vidno, že aj keď sa do tykania veru nehrniete, so slečnou hudbou sa vám to podarilo už veľmi dávno a rozumiete si výborne :) --Kelovy 21:34, 14. máj 2008 (UTC)
 • Ja som skôr výlučne zameraný na českú a slovenskú hudbu a to na interpretov a autorov o ktorých nie je dosť informácií. Novodobejšie skupiny alebo intrepreti čo sa hudby týka tak o nich je našťastie viac informácií. A tie prenechávam na iných. Neviem ani anglicky ani nemecky aby som prispel informáciami o zahraničných interpretoch, ale aj o tých je našťastie viac informácii ako o slovenských textároch alebo skladateľoch. Napríklad o Karolovi Duchoňovi toho tiež nie je až tak veľa. A čo sa týka Milana Lasicu tak ten mi napadol už dávnejšie. Ale ako potom prepojiť jednotlivých autorov, možno bude stačiť ten zoznam piesní. Neviem či vytvoriť spoločný článok Zoznam piesní Milana Lasicu a Júliusa Satinského, keď Milan Lasica samostane vytvoril veľa textov- čo som bol dosť prekvapený - nevedel som to. Ale ak je na to takýto pohľad (vyššie vami spomenutý) prečo to nenapísali do zhrnutia zpráv a ja jak blb som musel stále vracať reverty. Možno nebude zlé ak niektoré mená spomeniem v hlavnom článku interpreta nemyslím tým takých čo len napísali, zložili alebo naspievali jednu pesničku. Ináč tieto info (Lasica, Satinský) o celom mene mi dosť často chýbajú pri oficiálnych informáciac na albumoch.(a to som chcel reagovať v skratke)--Tom78 22:12, 14. máj 2008 (UTC)
Ahoj Tome. Pokud jde o mne osobně tak já jsem Ti velmi vděčný, že se tomuto tématu věnuješ jak na české tak na slovenské Wikipedii. Musím ale dát zapravdu Tvým slovenským kolegům, Tvoje slovenština je - bohužel - velmi špatná. Když už to poznám já, rodilý Čech, tak už je to naozaj velmi zlé. Věnuj, prosím Tě, jazykové stránce svého projevu mnohem větší péči a pozornost, tak krásný jazyk jako je slovenština si toto od Tebe vůbec nezasluhuje (Štúr by se v hrobě obracel, kdyby věděl jak se s jeho rodným jazykem zachází). Když to nechcesš slyšet od Slováků, tak si to přečti alespoň ode mě. Mrzí mne to, protože si myslím, že je nutné aby se někdo věnoval i této části slovenské i české kultury. ** Zdravím všechny slovenské přátele --MiroslavJosef 17:05, 15. máj 2008 (UTC)
Ahoj Miroslav Josef, toto je veľké nedorozumenie, Tomova slovenčina je veľmi dobrá. Samozrejme - v niektorých článkoch sa našli preklepy a štylistika bola občas šitá horúcou ihlou, ale to len preto, že sa snažil prispieť čo najviac za krátky čas, určite patrí k nadpriemeru čo sa týka znalosti materčiny, za to ručím (pri prijímačkách na gymnázium som mal najlepší diktát zo všetkých - síce ma aj tak nevzali, ale to sem nepatrí :) Ja som si istý, že Ty máš na mysli články, ktoré Tom vkladal do českej wikipédie. Priznávam, že jeho čeština je asi taká ako väčšiny Slovákov vrátane mňa. Rozumieme všetko, ale tvoriť správne vety je ťažšie než sa zdá. Platí to pochopiteľne aj opačne, zdravím Cinika :) Ty si zrejme považoval Tomov neúspešný pokus o češtinu za spotvorenú slovenčinu :) Musel som sa ozvať, lebo práve takých zanietených a vzdelaných redaktorov ako on potrebujeme čo najviac a nerád by som bol, keby sa ho Tvoje trochu necitlivé slová dotkli. --Kelovy 20:59, 15. máj 2008 (UTC)


 • Času málo článkov veľa. Nestačil som po sebe dostatočne kontrolovať články lebo je to ako, keď naskočíte na rýchlik vyskočiť sa nedá, ale teraz presadnem na osobák, tak to snáď bude lepšie.

Čo sa týka českej wikipédii tak som už aj napísal články po slovensky bez prekladu a poslali ma niekam. Tak som si povedal ak väčšia časť bude prerobená a českí wikipedisti to upravia do náležitej podoby tak to bude lepšie. Ale s niektorými slovíčkami si neviem poradiť tak ich radšej nechám v slovenčine. Niektoré sú zas pre rodilého človeka z Česka (aby som neurazil wikipedistov z Moravy) ako keby dostal na solar, ale postupne som si povedal radšej takáto blbá česká úprava ako zas žiadny článok. Ďakujem Kelovy ale nemyslím si, čo sa mňa týka boli tieto slová príliš necitlivé. Ale niekedy aj zlé je na niečo dobré človek sa môže zasmiať aj na sebe keď som vyššie písal -Ešte som niečo zabudol tak som urobil preklep ešte, že som si ho všimol a ten bol - Ešte som niečo zabudlo. Budem sa snažiť (nič nesľubujem) aby som na nič nezabudlo aby to lepšie vypadalo.--Tom78 23:17, 15. máj 2008 (UTC)

ZMAZANÉ.