Zoznam postáv v hre Grand Theft Auto III

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Toto je zoznam hlavných postáv, ktoré sa objavili v hre Grand Theft Auto III väčšinou počas misii a predelových scén.

Catalina[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavená v misii: Introduction; predelová scéna s bankou.
Zabitá v misii: The Exchange

Catalina je notorická bankovná lupička a zároveň hlavný zloduch v hre, ktorá vás v bankovnej scéne postrelila a nechala polícii kým ona utiekla so záťahom a s novým partnerom Miguelom. Odpoveď na otázku "prečo?" je jasná: "biznis".

Catalina sa spolčila s Kolumbijským kartelom a s Miguelom, pokračujúc vyrábaním a distribuovaním fiktívnej drogy v hre - SPANK-u-. Catalina nakoniec zradí aj Miguela keď ich Claude odhalí v konštrukcii vysokej vežovej stavby. Po tom čo Miguel zahynul Catalina získala plnú moc na Kolumbijským kartelom.

Catalina bola nahovorená Cynthiou Farrell.

Miguel[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: Introduction; predelová scéna s bankou
Zabitý v misii: "Ransom"

Miguel je člen Kolumbijského kartelu, prevádzkovateľ a distribútor drogy SPANK-u v Liberty City a partner Cataliny, dovtedy kým ho nechytíte a vypočujete. Asuka ho mučí pretože si myslí že to on zavraždil jej brata Kenjiho, no pravda je, že ste ho zavraždili vy pri jednej z misii pre Donalda Lovea Za to, že Vám prezradil tajomstvo ho Catalina zabije.

Miguel bol nahoverený dabérom Al Espinosa.

8-ball[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: Introduction; predelová scéna na Callaghanskom moste.

8-ball je expert na zbrane a výbušniny, ktorý vlastní tri obchody s bombami po celom Liberty City. 8-ball sa zoznámil s Claudeom počas prepravy konvojom a spolu s ním aj unikol, našiel mu skrýš a prácu. 8-ball je vašim priateľom a verným spojencom až do konca hry.

8-balla je vždy vidieť s oboma rukami zaviazanými obväzom, čo má ešte počas menšej prácičky s výbušninou. No hra GTA: Advance uvádza že toto zranenie má od prestrelky gangov.

Aj keď je postava 8-ball znázornená len v hrách Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Advance a Grand Theft Auto: Liberty City Stories, 8-ballove obchody s bombami sa nesú cez celú sériu GTA.

8-Ball bol nahovorený rapperom The Guru.

Luigi Goterelli[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Give Me Liberty"

Luigi Goterelli je manažér a prevádzkovateľ "Sex Club 7" - nočného klubu v štvrti Red Light District v Portlande a je priamo spojený s rodinou Leone Family. Používa tento klub ako zásterku pre svoje kšefty s prostitúciou a pasáctvom. Má svojho osobného bodygaurda Mickeyho bez ktorého sa nepohne ani na krok od svojho podniku. Je prvý zamestnávateľ Clauda a dáva mu predpotopné úlohy ako odviesť jeho prostitútky na určené miesta...

Luigi Goterelli bol nahoverený hercom Joem Pantolianom.

Joey Leone[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Drive Misty For Me"

Joey Leone je člen mafiánskej rodiny Leone Family a je to syn Dona Salavarora Leoneho. Pracuje ako automechanik vo svoje dielni v Portlande a najviac svojho času strávi pri svojej obľúbenej prostitútke Misty.

Joey taktiež verí, že je určený na to, aby zabíjal členov rodiny Forelli, s ktorým stále rodina Leone zápasí.

Joey Leone bol nahoverený hercom Michael Rapaport.

Toni Cipriani[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Cipriani's Chauffeur", taktiež ho možno počuť v rádiu na stanici Chatterbox FM.

Toni Cipriani je člen mafiánskej rodiny Leone Family a tiež pracuje pre Salvatora Leoneho ako capo. Skoršie misie od neho sú o vymáhaní peňazí za ochranu práčovne od Triád, tí sa však zbúria a tak s nimi začne Toni bojovať. Tým že Claude pracuje pre Toniho stáva sa automaticky nepriateľom Triád. Vyvrcholí to všetko tým, že Toni pošle Clauda aby zničil istú továreň makrel Triád, tým že tam prepašuje bombu naištalovanú 8-ballom.

Toni žije so svojou matkou Mommou Cipriani, vidieť to predovšetkým na tom že ich reštaurácia sa volá Momma's Restaurant.

Toni Cipriani bol nahovorený hercom Michaelom Madsenenom.

Toni Cipriani je hlavná postava v PSP a PS2 verzií Grand theft auto: Liberty City Stories - čas odohrávania 3 roky pred PC verziou, býva v inom byte, nie v Momma´s Restaurant. V jednej misií ste mali zabiť svojho brata. Odvtedy vás hľadajú nájomní vrahovia vašej matky (Ma Cipriani). Na PSP verzií je aj chudší.

Salvatore Leone[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Salvatore Called A Meeting"
Zabitý v misii: "Sayonara Salvatore"

Salvatore Leone je Don, ktorý riadi zločineckú mafiánsku rodinu Leone Family. Salvatore je pôvodne z Palerma, Sicília a stal sa Donom v strede '80-tych rokov.

Salvatore sa stretáva s Claudom, keď zvolá meeting, na ktorý pozval Joeyho Leona, Luigiho Goterelliho a Toniho Ciprianiho. Ku koncu vám dá misiu zničiť tankér na ktorom sa nachádza hlavné stredisko Kartelu a továreň na SPANK do Portlandu. Salvatore je v hre zobrazený ako paranoický a podozrievajúci každého okolo seba. Salvatore pod zámienkou že máte niekde odviesť jeho zaparkované auto doňho nastražil bombu a tak vás zradil. Našťastie o tom vedela Maria, ktorá vám to povedala a tak vás zachránila...

Salvatoreho nakoniec zabije Claude (vy), pri tom ako bude odchádzať z Lugiho klubu v Red Light District, ako dôkaz Asuke, že s touto rodinou už neuchovávate žiadne styky a nadobro ste s ňou skoncovali. Nie je známe kto po smrti Salvatora sa stal novým Donom rodiny Leone...

Salvatore Leone bol nahovorený hercom Frankom Vincentom.

Maria Latore[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavená v misii: "Chaperone", taktiež ju možno počuť v rádiu na stanici Chatterbox FM
(Pravdepodobne) zabitá pri misii: "The Exchange"; záverečná predelová scéna

Maria Latore (taktiež sa vyskytlo meno Maria La Torra) je milenka Dona Slavatora Leoneho (v hre Grand Theft Auto: Liberty City Stories je jeho ženou). Je predstavená Claudovi po tom čo ho Salvatore požiada aby na ňu dával večer pozor. Po tom čo Clauda Salvatore zradí Maria mu hovorí aby išiel s ňou na Staunton Island. Claude súhlasí a tak vyrážajú s Asukou Kasen do jej rezidencie na Stauntone.

Maria sa dlhší čas zdržiava u Asuki no potom ju unesie Kolumbijský kartel spolu s Catalinou. Claude ju nakoniec zachráni čo znamená koniec príbehovej línie hry...

Maria Latore bola nahovorená herečkou Debi Mazar.

Asuka Kasen[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavená v misii: "Last Requests"
Zabitá v misii: "Ransom"

Asuka Kasen je vodkyňa zločineckej organizácie Yakuza v Liberty City. Bola zavolaná Mariou aby vám pomohla dostať sa bezpečne na Staunton Island a od rodiny Leone Family. Bude vám dávať nejaké misie a nakoniec vás zoznámi s jej bratom Kenjim Kasenom.

Neskôr v hre je videná ako mučí Miguela a snaží sa spolu s vami zastaviť Catalininu operáciu s drogami - SPANK ako pomstu za zavraždenie jej brata neznámym Kolumbijcom. Je vysoko pravdepodobné že Asuka je bisexuál.

Asuka Kasen bola nahovorená Liannou Pai.

Kenji Kasen[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Under Surveillance"
Zabitý v misii: "Waka-Gashira Wipeout"

Kenji Kasen (známy aj pod menom "Waka-Gashira", ktoré používa najmä Donald Love) je druhý hlavný aktér v zločineckej orginázii Yakuza v Liberty City, ktorý vysoko rešpektuje česť a je aj bratom Asuky Kasen. Operuje hlavne v oblasti jeho kasína v Downtowne na Staunton Islande odkiaľ dáva Claudovi misie. Neskôr v hre bude zabitý vami ako výsledok misie, ktorú ste dostali od Donalda Lovea.

Kenji Kasen bol nahovorený Lesom J.N. Mau

Ray Machowski[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Pay Day For Ray"

Ray Machowski je skorumpovaný policajný dôstojník v policajnom oddelení Liberty City, ktorý teraz pracuje vo vnútri zločineckej organizácii - Yakuzi. Vždy ho nájdete na záchodoch v parku na Staunton Island. No postupom hry ho polícia odhalí a on utečie do Miami.

Ray Machowski bol nahovorený hercom Robertom Loggiom.

Donald Love[upraviť | upraviť zdroj]

Predstavený v misii: "Liberator", taktiež ho možno počuť v rádiu na stanici Chatterbox FM

Donald Love je mediálne "zviera" a vlastník Love Media, (najrýchlejšie rastúcej televíznej spoločnosti za posledných päť rokov). Operujúci zo svojho apartmánu na streche jednej z budov v Bedford Point, Staunton Island zadáva Claudovi misie od záchrany orientálneho gentlemana až po zozbieranie balíčkou loďou po ktorej náhle Love zmizne...

Love Media vlastní 900 rádiových staníc, 300 televíznych stanic, 4 siete a 3 satelity. V Liberty City patria tejto spoločnosti napríklad Head Radio, Flashback FM 95.6, Double Cleff FM a ChatterBox FM alebo noviny mesta Liberty Tree.

Donald Love bol nahovorený hercom Kyleom MacLachlanom.