Preskočiť na obsah

Grand Theft Auto III

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Grand Theft Auto III
Základné informácie
Autor/VývojárDMA Design (PS2)
Rockstar North (PC, mobilné telefóny)
Rockstar Vienna (Xbox)
VydavateľRockstar Games
Dátum vydania2001
Žáner3D akčná
MódSingle player
Prístupnosť
PlatformaPC, PS2, X-Box,Android
Médium2 CD-ROM
Minimálne požiadavkyPC:
Vstupklávesnica, myš

Pozri aj Videoherný portál

Grand Theft Auto III (hovorovo GTA 3) je akčná počítačová hra a videohra vyvinutá v štúdiách Rockstar North, vydaná firmou Rockstar Games. Je tretím voľným pokračovaním zo série Grand Theft Auto v úplne novom 3D grafickom kabáte. Hra prináša výrazne lepšiu grafiku a hrateľnosť. Tento diel bol prelomovým zo série GTA a bol označený ako "Hra roku".[chýba zdroj] Na hre je ešte zaujímavé to, že v nej ako jedinej hre v sérii GTA nájdeme metro.

O hre[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh hry je jednoduchý: Naplánovali ste si s bandou vylúpiť banku no vaša partnerka Catalina vás zradila a postrelila a ocitli ste sa v rukách polície. Počas prepravy do väznice na konvoj v strede Callanghanského mosta zaútočí na políciu gang, aby si vyslobodil svojho bossa a vy spolu s vaším kamarátom 8-ballom využívate situáciu a oslobodzujete sa. Nanešťastie gang nechal za sebou darček - bombu, ktorá načisto zničila most a tak odrezala Portland od zvyšku mesta. Postupne sa však most opraví, otvoria sa nové lokácie ako Staunton Island a Shoreside Vale a budete môcť vyhľadať a zneškodniť Catalinu.

Misie[upraviť | upraviť zdroj]

Misií je v tejto hre nezvyčajne veľa. Postupne sa vypracovávate na váženého človeka, no dovtedy pracujete pre kadekoho, napr. pre Leone Family, Jakuzu alebo Kartel. Misiu si môžete buď osobne prevziať od bossa, ktorý vám ju dá, alebo si ju môžete prebrať diskrétnejšie - pri telefónnej búdke. No je tu ešte veľa možností ako si zarobiť peniaze - sanitárske, policajné, hasičské a taxikárske misie, alebo možnosť privážať predom určené vozy na miesta zvané Import/Export, ktoré môžete nájsť na ostrovoch Portland a Shoreside Vale.

Lokácie[upraviť | upraviť zdroj]

GTA 3 sa odohráva vo fiktívnom meste Liberty City, ktoré je založené na štýle mesta New York. Skladá sa z troch ostrovov:

  • Portland je priemyslová zóna mesta. Zaujímavé miesta sú napríklad drvička áut, St. Mark's Bistro alebo Joeyho garáž. Taktiež tu ako na jedinom ostrove premáva nadzemný vlak. Nachádzajú sa tu doky, dopravné tepny, sklady, garáže atď. Táto oblasť je osídlená pasákmi, prostitútkami, gangstrami, robotníkmi atď.
  • Staunton Island je druhá štvrť, v ktorej sa prevádzajú veľké obchody v Liberty. Nachádza sa tu univerzitu a kasíno. Vládne tu Jakuza a Kolumbijský Kartel.
  • Shoreside Vale je tretia a najbohatšia časť mesta. Je to údolie kde majú vily milionári a politici. Taktiež sa tu nachádza letisko a jediná 8-ballova garáž s bombami odpalovanými na diaľku.

Hlavné postavy[upraviť | upraviť zdroj]

Hlavný článok: Zoznam postáv v hre Grand Theft Auto 3

Soundtrack[upraviť | upraviť zdroj]

Hlavný článok: Grand Theft Auto 3 soundtrack

Zaujímavosti[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]