Lola Pagnaniová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Lola Pagnani
Celé meno Anna Lola Pagnani Stravos
Narodenie 3. apríl 1972 (42 rokov)
Taliansko Rím, Taliansko
Povolanie herečka
Roky pôsobenia 1989 - súčasnosť
Oficiálna webstránka Oficiálna stránka - www.lolapagnani.com

Lola Pagnaniová, vlastným menom Anna Lola Pagnaniová Stravosová, (* 3. apríl 1972, Rím) je talianska herečka.

Narodila sa v Ríme. Jej otec je spisovateľ a dramaturg Enzo Pagnani. V sedemnástich rokoch v Paríži absolvovala školu moderného tanca a bola prvou tanečníčkou Momixu na jeho svetovom turné a postupne spolupracovala na choreografii Circo du Soleil v Montreale. Bola prvou tanečníčkou v Opera House v Mníchove pod vedením Linyia Wertmullera a dirigenta Giuseppeho Sinopolisa. Potom absolvovala moderný tanec v Alvin Aile American Dance Theater v New Yorku. V New Yorku ďalej študovala herectvo v HB Studios. Potom sa vrátila do Talianska.

Naspäť v Taliansku začala nepretržite pracovať s veľkými menami talianskej a svetovej kinematografie a divadla, ako je napríklad Ettore Scola, Giulio Base alebo Lina Wertmuller. Zahrala aj pre Spike Lee, John Turturro a Abela Ferrara. Bola jej ponúknutá spolupráca s takými menami ako sú Enrico Montesano, Marco Columbro, Barbara De Rossi, Blas Roca Rey, Enrico Brignano, Nino Manfredi, Vittorio Gassman a Shelley Winters, ktorí si ju vzali do osobnej starostlivosti na štúdium v Los Angeles na Actor's Studio. V Los Angeles študovala súkromne s Teddeym Shermanom.

V New Yorku pracovala v niekoľkých programoch pre Rai International a hosťovala v PoP Italia. Môže sa pochváliť spoluprácou s časopisom Gianni Battistoni.

Neskôr sa rozhodla, spolu s americkou producentka a režisérka Melisso Baliny, vytvoriť dokument inšpirovaný príbehmi obetí talianskej zločineckej organizácie Camorra. Tento projekt sa volá Ženy hľadajúce spravodlivosť (Women Seeking Justice) a bude zahŕňať príbehy nespravodlivosti z celého sveta.

Lola Pagnaniová hovorí po taliansky, francúzsky, španielsky a plynule anglicky.

Filmografia (vybraná)[upraviť | upraviť zdroj]

Kino[upraviť | upraviť zdroj]

Televízia[upraviť | upraviť zdroj]

Divadlo[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Lola Pagnani na českej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]