Avatar (film z roku 2009): Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
chýba zhrnutie úprav
d (r2.7.1) (robot Pridal: gl:Avatar (filme))
 
[[Súbor:HuangShan.JPG|náhľad|Vznášajúce sa pohorie Aleluja na Pandore bolo inšpirované čínskym pohorím [[Žlté hory|Huang Shan]]]]
Jake následne vyzve s pomocou Neytiri a Tsu'Teya klan Omaticaya k odporu a stáva sa vojnovým náčelníkom kmeňa. Zhromaždí tisícky Na'vi z ostatných klanov na súboj proti ľudským silám. Plukovník Quaritch, ktorý vidí, že množstvo Na'vi sa zväčšuje, nariaďuje preventívny útok na zničenie Stromu duší, centra náboženstva a kultúry Na'vi. Ak ho ľudia zničia, Na'vi budú príliš demoralizovaní, aby mohli odolávať ľudskému dobývaniu Pandory. Jake sa modlí k Eywe, aby pomohla Na'vi v nadchádzajúcom rozhodujúcom meraní síl. Jake s priateľmi vytvorí obranný plán rátajúci s využitím znalostí terénu a skutočnosti, že elektronika ľudí je v pohorí Haleluja rušená, no proti technologickej prevahe ľudí tento nemá šancu na úspech a protiútok domorodcov je odrazený s veľkými stratami na obidvoch stranách a Tsu'Tey, Trudyová a Normov avatar sú zabití. Keď sa zdá byť všetka nádej stratená, pandorská divá zver zaútočí na ľudí a premôže ich. Neytiri si to vysvetlí ako Eywino vypočutie Jakeovej prosby. Plukovník Quaritch nariaďuje bombardovanie Stromu duší, no Jake zničí raketoplán, ktorý mal tento rozkaz vykonať a neskôr zneškodní aj Quaritchovu bitevnúbojovú loď.
 
Plukovník Quaritch sa v poslednej chvíli zachráni a utečie do bojového [[AMP robot (Avatar)|AMP robota]]. V džungli nájde kontajner, v ktorom je Jake ovládajúci svojho avatara a zaútočí naň, v snahe ho zabiť. Poškodí ho a Jakea vystaví toxickej atmosfére Pandory. Neytiri ho počas jeho súboja s Jakeom zabije, zachráni Jakea a po prvýkrát vidí jeho ľudskú podobu.
56 699

úprav

Navigačné menu