Ženy z rodu Gilmorovcov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ženy z rodu Gilmorovcov
GilmoreGirlsLogo.png
Slovenský názov Ženy z rodu Gilmorovcov
Originálny názov Gilmore Girls
Žáner komédia, dráma
Námet Amy Sherman-Palladino
Titulná pieseň "Where You Lead" od Carole Kingovej a Louise Goffinovej
Krajina Spojené štáty
Pôvodný jazyk anglický
Počet sérií 7
Počet častí 153 (zoznam)
Produkcia
Dĺžka časti cca. 42 min
Vysielanie
Pôvodné 2000
The WB (2000-2006)

The CW (2006-2007)

Slovenské ??
TV Markíza
Obsadenie

Ženy z rodu Gilmorovcov je komediálno-dramatický seriál. Je z dielne Amy Sherman - Palladino a vysiela sa od roku 2000 na stanici The WB a od roku 2006 na stanici The CW. Na Slovensku ho vysielala TV Markíza.

Seriál sa zaoberá osudom Lorelai Gilmorovej a jej dcéry Rory. Žijú v meste Stars Hollow, fiktívnom mestečku niekde v štáte Connecticut v USA.

29.1. 2016 Lauren Graham alias Lorelai Gilmore oznámila výbornú správu pre fanúšikov GILMORE GIRLS, začali sa nakrúcať ďalšie časti. Po ôsmich rokoch ôsma séria! Bude mať 4 časti s názvami:

Winter,

Spring,

Summer,

Fall

Dĺžka časti bude cca. 90 minút. Chýbať bude Edward Herrmann alias Richard Gilmore, ktorý zomrel 31. decembra 2014.

Dej[upraviť | upraviť kód]

Prvá séria[upraviť | upraviť kód]

Na začiatku prvej série Rory príjmu na súkromnú školu Chilton. Lorelai, jej mama, totiž chce, aby Rory mohla ísť potom študovať na Harvardovu univerzitu. Pre Lorelai sú ale poplatky za školu príliš drahé, preto je nútená požiadať o pomoc rodičov, Emily a Richarda Gilmorovcov. Dohodnú sa, ale pod podmienkou, že Rory a Lorelai ich budú každý týždeň navštevovať na večeru a telefonovať si. Lorelai nie je príliš nadšená, avšak myslí si, že Rory aspoň lepšie spozná svojich starých rodičov.

V posledný deň na Stars Hollow High Rory spozná Deana. Ten sa neskôr stane jej prvým priateľom. Prechod na novú školu nie je pre ňu ľahký. Vyššia úroveň školy, nedobraté učivo a šikanovanie jej sťažujú život.

Medzitým sa v Stars Hollow objaví aj Christopher, Roryin otec. Keď bola 16. ročná Lorelai tehotná, nechcela si ho zobrať. To sa nezmenilo ani teraz, preto odmietla dať sa s ním znovu dokopy. Aj Luke, majiteľ Lukovho bistra (Luke's Dinner), má o ňu záujem. Objaví sa však jeho stará láska Rachel, s ktorou sa znovu dá dokopy. Vyzerá to pre nich celkom dobre, no Rachel si všimne Lukov záujem o Lorelai a odíde zo Stars Hollow. Odporučí mu, aby Lorelai čo najskôr vyjadril svoju lásku.

Lorelai spozná Roryinho učiteľa angličtiny, Maxa Medinu, s ktorým začne chodiť. Na konci prvej série ju požiada o ruku.

Druhá séria[upraviť | upraviť kód]

Lorelai to najprv príjme, ale jej rodičom nič nepovie. Dostane však pochybnosti či to chce, pretože doňho nie je naozaj zamilovaná. Zruší svadbu a spolu s Rory utečie na krátku dovolenku.

Lane sa stáva samostatnejšia. Na jednej oslave stretla Henryho a teraz používa všetky svoje možnosti, aby sa jej mama o vzťahu s Kórejcom nedozvedela.

Jess, Lukov synovec, príde do Stars Hollow. Dean stále viac pochybuje o vzťahu s Rory, pretože si všimne, že tá je k Jessovi viac a viac naklonená. Po krátkom čase ukončia svoj vzťah. Rory si to ale nechce priznať, pretože Jessa zo začiatku nenávidela.

Lorelai a Sookie začnú uvažovať o vlastnom hoteli. Hlavne potom, ako šéfke Independence Inn, Mii povedia o svojich snoch. Rozhodnú sa dokonca už aj pre jeden dom, ale ten práve nie je na predaj.

Lorelai si dokončí svoju školu, ktorú v šestnástich zmeškala. Záverečný ceremoniál Rory však zmešká, pretože išla navštíviť Jessa do New Yorku.

Jackson požiada Sookie o ruku. Na konci série príde ešte aj k svadbe. Počas jej plánovania Lorelai navštívi Christopher. Ani nie 24 hodín neskôr mu zavolá Sherry, že je tehotná. Nechce ešte raz urobiť tú istú chybu a cestuje za ňou. Na svadbe sú teda „Gilmore Girls“ dosť mimo: Rory akurát pobozkala Jessa i keď je ešte s Deanom a Loreali akurát opustil Christopher.

Tretia séria[upraviť | upraviť kód]

Rory dokončí svoj tretí a posledný rok na Chiltone a je viceprezidentkou študentského zastupiteľstva a členkou študentských novín. Tým, že sa jej stále viac páči Jess sa naozaj rozíde s Deanom. Krátko potom sa z Rory a Jessa stane pár. Aj Dean má novú priateľku. Na konci série príde k bitke medzi ním a Jessom. Keď Luke zistí, že Jess prestal chodiť do školy vyhodí ho z domu. Jess odíde z mesta sa pokúsi nájsť svojho otca.

Sherry a Christopherovi sa narodí dieťa G.G. (skratka pre Georgia), aj Sookie otehotnie. Ku koncu série sa Rory musí rozhodnúť na akú vysokú školu chce ísť. Okrem toho sa musí zaoberať jej budúcim povolaním a absolvovať konečné skúšky. Paris sa nepodarilo dostať na Harvard, zatiaľ čo Rory dostala od všetkých škôl na ktoré poslala prihlášky kladnú odpoveď. Pomocou jednej z jej pro-contra listín sa rozhodne pre Yale. Ako najlepšia v ročníku musí robiť záverečný prejav na Chiltone.

Sookie a Lorelai sa stanú nezamestnané, lebo Independence Inn vyhorí. Zachovaná zostane len jedna izba. Počas Rorynho prejavu sa im konečne splní sen a môžu si kúpiť hotel Vážka (Dragonfly Inn). Majiteľka, Fran, totiž zomrela.

Postavy[upraviť | upraviť kód]

Hlavné[upraviť | upraviť kód]

Postava Herec Slovenský dabing Séria
Lorelai Gilmorová Lauren Graham Ľuba Blaškovičová 1-7
Lorelai „Rory“ Gilmorová Alexis Bledel Eva Rišáková 1-7
Sookie St. Jamesová Alex Borstein / Melissa McCarthy Jitka Krišková 1-7
Luke Danes Scott Patterson Jozef Fila 1-7
Lane Kimová Keiko Agena Katarína Raševová 1-7
Michel Gerard Yanic Truesdale Juraj Zeťák 1-7
Paris Gellerová Liza Weil Kristína Raševová 2-7
Dean Forester Jared Padalecki Jozef Zeťák 1-3
Jess Mariano Milo Ventimiglia Dávid Úradník 1-3
Logan Huntzberger Matt Czuchry Peter Sasák 5-7
Kirk Gleason Sean Gunn Stano Pitoňák 1-7
Emily Gilmorová Kelly Bishop Judita Vicianová 1-7
Richard Gilmore Edward Herrmann Róbert Šudík 1-7

Vedľajšie[upraviť | upraviť kód]

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]