Age of Empires III: The War Chiefs

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Age of Empires III: The War Chiefs
Základné informácie
Autor/Vývojár Ensemble Studios
Vydavateľ Microsoft Game Studios
Engine Age of Empires
Posledná verzia 1.04
Dátum vydania Kanada Spojené štáty 17. október 2006
Európska únia 20. október 2006
Žáner RTS
Mód Single player, multiplayer
Prístupnosť ESRB: T
OFLC: PG
Platforma Windows, Mac OS X
Minimálne požiadavky
Windows
Vstup klávesnica, myš

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Age of Empires III: The War Chiefs (niekedy známe ako TWC alebo WC) je v poradí prvý oficiálny datadisk pre stratégickú počítačovú hru Age of Empires III. Titul bol vydaný spoločnosťami Ensemble Studios a Microsoft Game Studios 7. marca 2006. Hra po prvýkrát vyšla 19. septembra 2006. Demo verzia bola vydaná 4. októbra 2006. Plná verzia hry sa po prvýkrát dostala na trh 17. októbra 2006, v Spojených štátoch. Po roku ju nasledoval druhý datadisk nazvaný Age of Empires III: The Asian Dynasties.

Gameplay[upraviť | upraviť zdroj]

Zmeny v hre oproti pôvodnému titulu[upraviť | upraviť zdroj]

Boli pridané meďné a cínové bane, ale tieto neprodukujú také veľké množstvo zlata ako zlaté a strieborné bane. Niekedy meďné bane produkujú 2000 zlata, rovnako ako strieborné, zatiaľ čo zlaté bane produkujú vždy 5000 zlata.

Systém domovského mesta bol trocha pozmenený oproti základnej hre. Na doske s kartami teraz môže byť viac ako 20 kariet pridaním jednej extra karty po každých desiatich leveloch domovského mesta. Nové karty na nový mestský level 40 kárt sú možné pre všetky civilizácie. Počas používania domovského mesta majú Irokézovia a Siuxovia piatich členov kmeňovej rady, a to náčelníka, vojnového vodcu, šamana, múdru ženu a posla. Každý z nich ponúka rozličné jednotky, pomoc a vylepšenia. Všetky tieto položky sú veľmi podobné s európskymi domovskými mestami. Aztékovia používajú ako svoje domovské mesto Tenochtitlan. Irokézi štartujú hru s jedným vozom, ktorý môžu transformovať do väčšiny ich budov, okrem obchodných staníc, mestských centier a vojnových chát (na ktoré je potrebný ich špecifický voz).

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]