Aless

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Aless
Základné informácie
Rodné meno Alessia Capparelli
Umelecké mená Aless
Narodenie 17. jún 1998 (21 rokov)
Bratislava, Slovensko
Pôsobenie raperka, speváčka
Žáner rap, hip hop
Roky pôsob. 2015 – súčasnosť

Aless, vlastným menom Alessia Capparelli (* 17. jún 1998, Bratislava) je slovenská hip-hopová speváčka a rapperka.

V roku 2015 sa zúčastnila projektu Podzemgang a v tom istom roku vydala prvý sólový album 17. V roku 2017 vydáva druhý album s názvom 18, po ktorom nasledovali skladby „Sami sebou“, „Generácia II“ feat. s Delikom, „Prečo chcú“, „Neverím“, „Čakám“ a „Kráľovná noci“. V roku 2016 vydala songy „Dieťa viny“ a „Skaparelli flow“. V roku 2016 bola nominovaná na Rukahore Music Awards a v roku 2017 na cenu OTO. V apríli 2019 Aless vydala nový album s názvom Druhá šanca. V septembri 2019 vydala prvú skladbu z plánovaného albumu, na ktorom spolupracuje s americkým rapperom Raz Simone, s názvom „Southside.

Obrat v jej kariére nastal v januári 2018, kedy Alessia vydala na YouTube cover skladby Rockstar od Post Malone. Skladbu následne po niekoľkých minútach stiahla z YouTube kvôli negatívnym až neprijateľným ohlasom zo strany ľudí. Práve táto skúsenosť, cez ktorú sa Aless nakoniec preniesla a povedala si, že pôjde ďalej bola inšpiráciou na niektoré skladby z albumu Druhá Šanca.

Album, ktorý Aless vydala v apríli roku 2019 nesie názov Druhá Šanca kvôli už spomínanej skúsenosti s neúspešným coverom Rockstar a taktiež v roku 2018 cestovala do Francúzska natočiť videoklip, kde keď jazdili na skútri tak mala autonehodu. Aless si myslela, že práve toto bude jej osudným. Ale nevzdala sa, bojovala a vytvorila album Druhá Šanca, v ktorom spieva že každý človek si zaslúži druhú šancu.