Arcturus Mengsk

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Arcturus Mengs je fiktívna postava zo sveta Starcraftu, ktorý vytvorila spoločnosť Blizzard Entertainment. Pôvodne vodca teroristickej organizácie Sons of Korhal, neskôr vládca tzv. Dominion, ríše ľudí v sektore Koprulu.

Arcturus pomohol Jimovi Raynorovi s evakuáciou obyvateľstva a získal si ho na svoju stranu. Po tom, čo sa rozhodol poslať na smrť Sarah Kerrigan a použiť Zergov na likvidáciu svojich politických nepriateľov, poštval si proti sebe nielen Jima Raynora, ale aj ďalšie dôležité postavy. Arcturus si udržal moc napriek útoku UED (United Earth Directorate), Zergov či Raynor's Raiders, až kým sa jeho najsilnejšia zbraň, propaganda, neobrátila proti nemu. Oslobodil Tychusa Findlaya výmenou za hlavu Sarah Kerrigan. Jeho plán likvidácie bývalej lásky Jima Raynora jeho priateľom však nevyšiel a Tychus bol zabitý Jimom.

Arcturus má syna, Valeriana Mengska, ktorý sa na konci kampane Wings of Liberty otvorene obrátil proti nemu. Jeden z dôvodov konfliktu medzi otcom a synom bola snaha Valeriana byť lepším cisárom ako jeho otec, čo podľa Jima Raynora vôbec nie je ťažké.