Fenix (StarCraft)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Fenix je fiktívna postava zo sveta Starcraftu, ktorý vytvorila spoločnosť Blizzard Entertainment. Bojovník z kasty zélotov, obývajúci a obraňujúci Aiur, domovskú planétu Protossov.

Rešpektovaný ostatnými bojovníkmi i temnými templármi, hlavne Zeratulom, bojoval proti horde Zergov pri obrane planéty Aiur. Jeho čepele však v dôležitom momente prestali fungovať a po tom, čo sa armáda Protossov dostala k jeho dokaličenému telu, pretransformovali jeho vedomie do tzv. Dragoona, kybernetickej bojovej jednotky s útokom na diaľku. Fenix spoločne s Tassadarom bol v konflikte s vládnou kastou Protossov, no našiel aj spojencov v radoch temných templárov a ľudí (Terranov) pod vedením Jima Raynora.

Pri evakuácii obyvateľstva z planéty Aiur na Shakuras cez portál ostal Fenix spolu s Jimom Raynorom pri bráne, aby nedovolili Zergom dostať sa na Shakuras. Napriek ich odvahe sa niekoľko Zergov cez nich dostalo, ale svojim hrdinským činom spôsobili relatívny pokoj na Shakurase. Neskôr sa Fenix spolu s Raynorom dohodli s kráľovnou Zergov, Sarah Kerrigan (pod menom Queen of Blades) na spoločnom postupe proti novému nepriateľovi, United Earth Directorate. Po tom, čo bol Fenix vyslaný na planétu menom Moria, kde zabezpečil suroviny na tvorbu mocnej armády, Sarah ho začala považovať za prebytočného a napadla jeho sily. Fenix zomrel v boji. Na konci Brood War sa ho pokúsil iný hrdina Protossov, Artanis, pomstiť útokom na armádu Sarah Kerrigan, no jeho pokus bol neúspešný.