Ashley Tisdalová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Ashley Tisdale
Ashley Tisdale 6, 2012.jpg
Ashley Tisdale (2012)
Celé meno Ashley Michelle Tisdale
Narodenie 2. júl 1985 (32 rokov)
Monmouth County, New Jersey, USA
Povolanie herečka, speváčka, producentka, modelka
Roky pôsobenia 1988–súčasnosť
Manžel Christopher French (od 2014)
Oficiálna webstránka http://ashleytisdale.com/

Ashley Michelle Tisdale (* 2. júl 1985, Monmouth County, New Jersey, USA) je americká herečka, speváčka, modelka a televízna producentka, ktorá sa preslávila vďaka úlohe Maddie Fitzpatrickovej v seriáli Disney Channel, Sladký život Zacka a Codyho (The Suite Life of Zack & Cody) a namyslenej blondínky Sharpay Evans vo filmovej sérii High School Musical. Táto úloha požadovala, aby nahrala niekoľko piesní na filmový soundtrack.

Po jej účinkovaní v High School Musical podpísala nahrávaciu zmluvu s Warner Bros v roku 2006 a začala sólovú hudobnú kariéru. Jej debutový album Headstrong bol uvedený na trh vo februári 2007 a bolo z neho predaných 64 000 kópii. Druhý album s názvom Guilty Pleasure bol vydaný v roku 2009.

Tisdale má prominentnú hlasovú úlohu Candace Flynn v Disney Channel animovanom seriáli Phineas & Ferb. V roku 2009 bola obsadená v jej prvej hlavnej úlohe vo vysielaní televízie CW v televíznom seriáli Hellcats ako Savannah Monroe, veľmi intenzívnej a náboženskej roztlieskavačky. Ashley Tisdale momentálne žije v Los Angeles.

Projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]