Clash of Clans

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Clash of Clans
Základné informácie
VydavateľSupercell (herný vývojár)
DistribútorSupercell (herný vývojár)
ŽánerStratégia (žáner počítačových hier)
MódMMO
PlatformaiOS
Android

Gamepad.svg Pozri aj Videoherný portál

Clash of Clans je MMO - strategická hra, určená pre telefóny, ktorá je zdarma na stiahnutie, vyvíjaná a publikovaná firmou Supercell, ktorá sídli v Helsinkách vo Fínsku.[1]

Hra bola prvýkrát vydaná pre iOS platformu 2. augusta 2012.[2] Pre Android, bola vydaná (skúšobne) v Kanade a vo Fínsku 30. septembra 2013.[3] 7. októbra 2013 bola celosvetovo publikovaná na Google Play.[4]

Hra[upraviť | upraviť zdroj]

Clash of Clans je online multiplayerová hra, v ktorej hráči stavajú komunity, trénujú armádu, a útočia na ostatných hráčov, aby získali zlato a elixír a dark elixír. Hra taktiež obsahuje singleplayer kampaň, v ktorej hráči musia útočiť na sériu rôznych základní.

ClashCon[upraviť | upraviť zdroj]

ClashCon je akcia, na ktorej sa môžu stretnúť hráči tejto hry z celého sveta. Sú tam rôzne turnaje, rozhovory s vývojármi, taktiež aj zápasy najlepších svetových klanov (združenie hráčov), a oznamujú sa tam aj pripravované novinky do hry.

Ďalšie hry od Supercellu[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Finland's Newest Hit Maker: Supercell [online]. The Wall Street Journal, March 8, 2013, [cit. 2013-10-20]. Dostupné online.
  2. "Clash of Clans".
  3. SQUIRES, Jim. Clash of Clans: Now on Android (in Canada and Finland) [online]. Gamezebo, October 1, 2013, [cit. 2014-06-09]. Dostupné online.
  4. Koueider, Adam (October 8, 2013).