Clash of Clans

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Clash of Clans
Základné informácie
Vydavateľ Supercell (herný vývojár)
Distribútor Supercell (herný vývojár)
Žáner Stratégia (žáner počítačových hier)
Mód MMO
Platforma iOS
Android

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Clash of Clans je MMO - strategická hra, určená pre telefóny, ktorá je zdarma na stiahnutie, vyvíjaná a publikovaná firmou Supercell, ktorá sídli v Helsinkách vo Fínsku.[1]

Hra bola prvýkrát vydaná pre iOS platformu 2. augusta 2012.[2] Pre Android, bola vydaná (skúšobne) v Kanade a vo Fínsku 30. septembra 2013.[3] 7. októbra 2013 bola celosvetovo publikovaná na Google Play.[4]

Hra[upraviť | upraviť zdroj]

Clash of Clans je online multiplayerová hra, v ktorej hráči stavajú komunity, trénujú armádu, a útočia na ostatných hráčov, aby získali zlato a elixír a dark elixír. Hra taktiež obsahuje singleplayer kampaň, v ktorej hráči musia útočiť na sériu rôznych základní.

ClashCon[upraviť | upraviť zdroj]

ClashCon je akcia, na ktorej sa môžu stretnúť hráči tejto hry z celého sveta. Sú tam rôzne turnaje, rozhovory s vývojármi, taktiež aj zápasy najlepších svetových klanov (združenie hráčov), a oznamujú sa tam aj pripravované novinky do hry.

Zaujímavosti[upraviť | upraviť zdroj]

Od Townhall 4 si môžete odomknúť Nočnú dedinku (Builder base) ktorá sa pridala v Máji 2017

V roku 2016 vznikol Clan Games (chelenge, Weekend games, Lunar Games (15.2 2018)) v ktorom za chelenge ktoré urobíte dostanete body. 1 hráč môže mať maximálne 2000-3500 bodov. Za body získate ocenenia I,II,III,IV,V,VI a VII. Ocenenie získate keď budete mať minimálne 1 dokončený chelenge. Môžete získať GEMY, ZLATO, ELIXIR, ELIXÍRY a KNIHY VYLEPŠENIA.

Ďalšie hry od Supercellu[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Finland's Newest Hit Maker: Supercell [online]. The Wall Street Journal, March 8, 2013, [cit. 2013-10-20]. Dostupné online.
  2. "Clash of Clans".
  3. SQUIRES, Jim. Clash of Clans: Now on Android (in Canada and Finland) [online]. Gamezebo, October 1, 2013, [cit. 2014-06-09]. Dostupné online.
  4. Koueider, Adam (October 8, 2013).