Deuce

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Deuce
americký hudobný producent a spevák
americký hudobný producent a spevák
Rod. menoAron Erlichman
Iné menáTha Producer, Wiz Kid
Narodenie2. marec 1983 (40 rokov)
NárodnosťAmeričan
ZamestnanieSpevák, textár
Známy vďakaspevák
Aktívne roky2001 - súčasnosť
Odkazy
Webstránkadeucela.com
CommonsSpolupracuj na Commons Deuce

Deuce (skrátená verzia z Tha Producer), vlastným menom Aron Erlichman (2. marec 1983) je americký hudobný producent, spevák-textár a rap rockový spevák. Známym sa stal ako producent, spevák/textár a jeden zo zakladajúcich členov rap rockovej kapely Hollywood Undead, odkiaľ Deuce odišiel za sólovou kariérou pod záštitou "Five Seven Music", pobočkou Eleven Seven Music. Podieľa sa tiež s raperom Truthom na hnutí nazvanom „Nine Lives“ (tiež aj "9LIVES", "IX LIVES"). Deuce vydal svoj debutový album pod rovnakým menom (Nine Lives) 24. apríla 2012, ktorý počas prvého týždňa predal 11 425 kópií. Deuce tiež v minulosti spolupracoval s umelcami ako M. Bosserman, BrokeNCYDE, Blood on the Dance Floor a From Ashes To New.

Životopis[upraviť | upraviť zdroj]

Hudobné začiatky (2001-2005)[upraviť | upraviť zdroj]

Deuce začal tvorbou hlavne rockovej hudby pod svojim rodným menom (Aron Erlichman) v roku 2001. Neskôr sa stal spoluzakladateľom Hollywood Undead s Jorelom Deckerom, Matthewom St. Clairom a Jeffom Phillipsom, spieval vokály a produkoval inštrumentálne skladby pre skupinu až do svojho odchodu začiatkom 2010.

Hollywood Undead (2005-2010)[upraviť | upraviť zdroj]

Deuce s blízkym priateľom Jorelom Deckerom (J-Dog) spoluzaložil skupinu Hollywood Undead ako vokalista a producent. Debutom skupiny bol rap-rockový singel "The Kids". V čase jeho odchodu bol Hollywood Undead úspešný s albumom Swan Songs. Skupina vydala dve EP: Swan Songs B-Sides EP a the Swan Songs Rarities EP v 2009 a 2010. V roku 2009 Hollywood Undead vydal prvý live album s názvom Desperate Measures.

V roku 2009 Deuce po niekoľkých problémoch so skupinou Hollywood Undead opustil. Neskôr o tom napísal skladbu nazvanú „Story of a Snitch“ - 'snitch (donášač, zlodej)' je vraj člen skupiny J Dog - s textom skladajúcim sa hlavne z oplzlostí a urážok namierených na Hollywood Undead, o tom ako bol vyhodený z kapely a že členovia kapely sa "snažili chrliť ako ja, ale nemajú na to". Kapela v reakcii vyhlásila, že mať Deuca v skupine bol boj. V interview s Bryanom Starsom, Da Kurlzz (Matthew St. Claire) uviedol: "Bolo to tak zlé, že si nemyslím, že by mohlo dôjsť k ďalšej nahrávke, keby bol stále s nami.

Počas interview s JackedUp Radio Deuce uviedol, že jeden zo sporov, ktoré mal s Hollywood Undead, bol o vlastnení osobného Twitter účtu. Deuce tvrdil, že keď sa začal spájať s fanúšikmi cez Twitter bolo mu povedané, že "ak budeš naďalej tweetovať, nebudeš môcť ísť na tour".

The Call Me Big Deuce EP a Epicenter Music Festival 2010 (2010)[upraviť | upraviť zdroj]

V septembri 2010 mal Deuce svoje prvé oficiálne živé vystúpenie ako sólo umelec na California's Epicenter music festival.

The Call Me Big Deuce EP je prvé kolektívne vydanie materiálu Deuca ako nezávislého sólo umelca. Mixtape pozostáva zo 14 už vydaných pesničiek zostavených do 'easy-to-find download' na novej umelcovej web-stránke. Väčšina pesničiek bola totiž vydaná v rôznych časoch a súbory-zdieľajúcich web-stránkach medzi rokmi 2005 a 2011. Mixtape je mylne titulovaný ako "EP" napriek skutočnosti, že dvojnásobne presahuje štandardné limity pre EP. Vyšiel s cieľom podporiť prvý album a obsahoval verzie inštrumentálnych skladieb od 50 Cent, Eminema, Tupaca Shakura, B.o.B a Jay-Z. Mixtape neobsahuje predtým vydané pesničky "Freaky Now", "Surface Air" a "Now You See My Life", ktoré boli vydané s debutovým albumom o rok neskôr.

Nine Lives a Fight to Unite Tour (2010- súčasnosť)[upraviť | upraviť zdroj]

Deuce dokončil prácu na svojom debutovom album koncom roka 2011. Bol vydaný 24. apríla 2012 cez Five Seven Music.

Pilotný singel albumu má názov "Let's Get It Crackin'" a vyšiel 28. novembra 2011, so sprievodným hudobným videom a účinkujúcim Jeffree Starom. Druhý singel "America" mal plánovanú premiéru 17. januára 2012, no nakoniec bol vydaný 10. januára v dôsledku úniku hudobného videa v decembri 2011. Tretí a záverečný singel "Help me" si robí žarty z hudobného priemyslu. Táto skladba oficiálne vyšla 4. apríla. Hudobné video malo plánovanú premiéru cez Hot Topic na nešpecifikovaný dátum, avšak unikla cez Vevo pre Xbox vďaka nezhode o dátume vydania.

Album Nine Lives dosiahol predajnosť 11 425 kópií počas prvého týždňa. Na konci decembra 2012 bolo predaných viac než 100 000 kópií.

Remix EP, nazvaný Deuce REMIXXXED, bol vydaný 5. mája 2012 zadarmo s remixom skladieb "America" a "Let's Get It Crackin'". 3. júla bol na Deň nezávislosti vydaný singel nazvaný "America(n) Pride Single", ktorý obsahoval skladbu "America", dva remixy a hudobné video na iTunes.

17. júla 2012 Deuce vydal remix "I Came To Party" s "Rock mix" cez svoj oficiálny účet na Twittri. Pesnička má ťažší rockový charakter ako originál.

Deuce sa zúčastnil na Uproar Festival 2012 popri takých menách ako ako je Godsmack, Shinedown, Staind, Papa Roach a ďalší. V roku 2013 bol portálom Loudwire ocenený ako "New Artist Of The Year", pričom porazil mená ako Tremonti a Falling in Reverse.

14. februára 2013 Deuce vydal The One (Nine Lives verziu) ako singel a hudobné video. Tiež plánuje opäť sa zúčastniť Fight To Unite tour, spolu s Kottonmouth Kings, Dizzy Wright, Eskimo Callboy a Snow Tha Product.

Kvôli zatknutiu po auto naháňačke cez Los Angeles 15. júna 2012 bolo jeho dlhoročnému spolupracovníkovi Truthovi zakázané opustiť LA. Truth v marci 2013 oznámil, že opúšťa hudobný priemysel.

Deuce tiež na Facebooku potvrdil, že pracuje na svojom druhom albume.

Fanúšikovská základňa a "hnutie" Nine Lives[upraviť | upraviť zdroj]

Mylnou predstavou je, že Nine Lives je meno Deucovej kapely. Deuce opisuje Nine Lives ako "gang" hudobníkov a priateľov, ktorí sa dali dokopy, aby tvorili, zdieľali a vychutnávali hudbu. Hnutie sa od tej doby rozšírilo z Los Angeles a získalo veľa "online-nasledovníkov" (hlavne cez sociálne siete Twitter a Facebook). Veľa ľudí z celého sveta tvrdí, že reprezentuje a podporuje Nine Lives, často sa označujú ako "S9LDIERS". Truth je výkonným riaditeľom hnutia a riadi spoločnosť z kancelárie nachádzajúcej sa na Vine, medzi Hollywoodom a Franklinom. "Nine Lives" je tiež odevná línia/značka, spolupracujúca s „American Apparel“.

Súdne spory[upraviť | upraviť zdroj]

A&M/Octone[upraviť | upraviť zdroj]

Deuce podal žalobu na A&M/Octone za porušenie zmluvy. Žaloba tvrdí, že obžalovaný odmietol vydať jeho sólo hudbu kvôli vulgarizmom a gangovým odkazom v texte, čo nerobí hudbu dosť komerčnou. Súdny spor bol neverejný; výsledkom je, že Deuce teraz môže vydávať hudbu pod novou značkou, je vlastník svojho umeleckého mena a dizajnu masky.

Členovia kapely[upraviť | upraviť zdroj]

Aj keď je Deuce sólový umelec, vystupuje so živou kapelou.

Súčasní členovia[upraviť | upraviť zdroj]

Bývalí členovia[upraviť | upraviť zdroj]

Meno a masky[upraviť | upraviť zdroj]

Počas hudobnej kariéry Aron Erlichman pracoval pod menami Aron, Tha Producer (keď bol producentom svojej skupiny Hollywood Undead) a v súčasnosti ako Deuce. Počas väčšiny svojej kariéry nosil na tvári časom postupne sa meniace masky:

 • White mask, 2005 - vyzerá ako vyrobená doma, má modré škvrny pod očami a tri pásiky ružovej umiestnené cez ústa. Bola používaná od 2005 až 2006, keď Hollywood Undead prvý raz začal robiť hudbu na Myspace.
 • Silver Mask, 2008 - bola vyrobená profesionálne a má rovnaký design ako predošlá, líši sa striebornou metalízou. Maska bola používaná po tom, ako Hollywood Undead spieval pre Octone Records a spevák ju mal na sebe vo videu pre Undead a No.5, a na obale Swan songs.
 • Live Mask, 2008, 2013 - je modrozelená, má dva rôzne dizajny a je podobná maske z "Fantóma opery". Bola zvyčajne používaná počas živých vystúpení a vo videu pre Young a Everywhere I Go. 14. februára 2012 sa objavila vo videu pre The One, ale s nepatrne odlišnou farbou.
 • Mirror Ball Mask, 2011 - je pokrytá malými, štvorcovými zrkadlovými plochami. Je prvou "novou" maskou, používanou po odchode z Hollywood Undead v roku 2009. Deuce s ňou debutoval v hudobnom videu a na prebale pre Let's Get It Crackin, vydanom 28. novembra 2011. Je to teraz jedna z Deucových podpisových masiek a je tiež použitá na obale debutového albumu Nine Lives.
 • Torn American Flag Mask, 2012 - dizajn tvorí americká vlajka s výzorom "domácej výroby". Debutovala v hudobnom videu a na prebale singlu America, vydaného 10. januára 2012. Patrí k ďalším podpisovým maskám a je uvádzaná na prebale "The Deluxe Edition" Nine Lives, predávanej exkluzivne cez Hot Topic.
 • George W. Bush Mask, 2012 - je navrhnutá podľa bývalého prezidenta USA Georgea W. Busha a vyzerá ako vyrobená podľa bábok z Genesininho hudobného videa pre Land of Confusion.
 • Danger Taped Mask, 2012 - debutovala 4. septembra 2012 - v deň, keď Deuce vydal hudobné video pre I Came To Party. Je podobná jeho skorším maskám, ale je pokrytá červenou páskou s nápismi "Danger".

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

S Hollywood Undead[upraviť | upraviť zdroj]

 • 2007: Hollywood Undead EP
 • 2008: Swan Songs
 • 2009: Desperate Measures
 • 2009: Swan Songs B-Sides EP
 • 2010: Swan Songs Rarities EP
 • 2010: Black Dahlia Remixes

Samostatne[upraviť | upraviť zdroj]

Štúdiové albumy
Single
 • 2011 - „Let's Get It Crackin' (ft. Jeffree Star)“ z albumu Nine Lives
 • 2012 - „America“ z albumu Nine Lives
 • 2012 - „Help me“ z albumu Nine Lives
 • 2012 - „Nobody likes me“ z albumu Nine Lives (ft. Truth a Ronnie Radke
 • 2012 - „I Came To Party (ft. Travie McCoy and Truth)“; album Nine Lives a Party Pack
 • 2013 - „The One“ z albumu Nine Lives
Rozšírené nahrávky
 • The Two Thousand Eight EP (2008)
  • Nahrávacia spoločnosť: A and M Records/Octone Records
  • Skladby: 1. The One, 2. Gravestone, 3. Hollyhood Vacation (ft. Truth), 4. Deuce Dot Com
 • Deuce Remixxxed EP (1.5.2012)
  • Nahrávacia spoločonosť: vlastne vydané
  • Skladby: 1. America (Bl4ckout Remix), 2. Let's Get It Crackin' (Synx Remix), 3. America (Synx Remix), 4. Let's Get It Crackin' (Xenon Remix), 5. Let's Get It Crackin' (Zombies Ahead! DubstepRMX), 6. Let's Get It Crackin (Bl4ckout Remix), 7. America (Virus Remix)
Mixtapy
 • The Call Me Big Deuce EP (24.9.2011)
  • Nahrávacia spoločnosť: Eleven Seven Stars
  • Skladby: 1. When We Ride (feat. Kinda Major, Truth, & GML); 2. Break Them Walls (ft. Truth & Jeffree Star), 3. Story of a Snitch, 4. Circles, 5. Here in L.A. (feat. Truth), 6. Ambitionz Az A Ridah (feat. Truth, GML & Snype), 7. Don't Approach Me, 8. Set It off (feat. Truth), 9. Sometimes, 10. You Don't Know (Truth feat. Deuce), 11. Franny, 12. Blood on My Hands (feat. Truth), 13. Breaking Through, 14. Who We Are (feat. Tha Villa & Truth)
Ostatné skladby
 • 2005: "Dreams"
 • 2005: "Fallen Stone"
 • 2005: "Far Away"
 • 2005: "Surface Air"
 • 2012: "Nine Lives" Osobný remix pesničky "Undead" od Hollywood Undeadu
Videografia
 • 2011: "Let's Get It Crackin'" (ft. Jeffree Star)
 • 2012: "America"
 • 2012: "Help Me"
 • 2012: "I Came to Party" [ft. Truth & Travie McCoy]
 • 2012: "I Came to Party (Rock Radio Mix)" [ft. Truth & Travie McCoy]
 • 2013: "The One"

Ako spolu-umelec[upraviť | upraviť zdroj]

Single
 • 2009: Marc Bosserman - "Together (feat. Deuce)" z Together
 • 2012: brokeNCYDE- "Never Back Down (feat. Deuce)" z Best of BC13
 • 2012: Blood on the Dance Floor- "Rise and Shine (feat. Deuce)" z Evolution
Videografia
 • 2012: brokeNCYDE - Never Back Down (ft. Deuce)
 • 2016: Invincible album