Diskusia:Barbara Pierceová Bushová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Názov článku[upraviť kód]

Nie som si istý, ale teraz sa mi zdá, že názov by mohol byť aj Barbara a Jenna Bushové. Ako je to správne? (Hlavne že si robíme srandu z českého brata Li-sunga). --Ondrejk 12:34, 19 august 2005 (UTC)

Alebo Barbara a Jenna Bush, veď za chvíľu je to aj v slovenčine. Bebe@diskprís 12:48, 19 august 2005 (UTC)
Ja by som to rozdelil do dvoch clankov a mame po probleme :-). --Maros 13:05, 19 august 2005 (UTC)
Aj súhlasím, k spojeniu ma inšpirovala anglická verzia wiki. --Ondrejk 13:07, 19 august 2005 (UTC)

Významnosť?[upraviť kód]

Čím si zaslúžili miesto v encyklopédii? --Lalina (diskusia) 23:01, 15. november 2013 (UTC)

Článok existuje v 13 iných jazykoch a na žiadnej verzii nebola jeho významnosť spochybnená. To, že najbližší rodinní príslušníci prezidentov veľmocí sú považovaní za encyklopedicky významných je úzus, ktorý vznikol skôr, než sme my dvaja prvý raz počuli o wikipédii. Nie je žiadúce vytvárať si v tomto smere vlastné pravidlá a úplne najhoršie je tieto dve dievčatá nezmazať, ale nechať ich označkované spochybňujúcou šablónou na veky vekov, tak ako u tých nešťastníkov komunálnych poslancov.--Kelovy (diskusia) 11:02, 16. november 2013 (UTC)
Jednovetový článok bez napísaných životopisov je:
1. oveľa znevažujúcejší
2. pre sk wiki poškodzujúci jej úroveň

Pokiaľ chcete tí, ktorí ho založili a chcú ho udržiavať, tak ho doplňte o také základné údaje, ako vzdelanie, práca, sobáše,autorská činnosť. Potom to má zmysel zakladať.--Nelliette (diskusia) 11:30, 16. november 2013 (UTC)

Neliette, wikipédia funguje sa spôsobe ukladania tehličiek k tehličke, prípady, aby jeden redaktor vytvoril na prvý raz kompletný článok sú veľmi zriedkavé. Na to, čo článku oprávnene vyčítaš sedí ako uliata šablóna Na rozšírenie. --Kelovy (diskusia) 16:23, 16. november 2013 (UTC)
Kelovy, boj za ponechanie článkov bez ohľadu na ich úroveň, či význam predmetu článku úrovni wikipédie nijako nepomáha. To, že sa niekto narodí ako dieťa niekoho (s výnimkou detí následníkov trónu) nie je jeho zásluha, ani nič výnimočné. Takže ešte raz - čím si zaslúžili miesto v encyklopédii? Čo dokázali vlastnými silami, zdôrazňujem vlastnými silami, vlastnou prácou? Kto rozhodol, že "Nie je žiadúce vytvárať si v tomto smere vlastné pravidlá"? A čo sa týka argumentu 13 jazykov - okrem fr wiki sú všetky články len o Jenne Bush, resp. Jenne Hager. --Lalina (diskusia) 12:11, 16. november 2013 (UTC) P.S. Tých "nešťastníkov" komunálnych poslancov stačí vymazať a je po probléme so šablónou na veky vekov.
Áno nebol som presný, väčšina iných wikipédií obe dievčatá považuje za natoľko významné, že si každá zaslúži svoj vlastný článok. Nemyslím si, že detičky panovníkov by mali byť v tomto ohľade uprednostňované pre svoju modrú krv :) Významnosť osoby sa neposudzuje podľa toho, čo "dosiahla vlastnými silami", ale len tým, či o nej píšu nezávislé zdroje. K tým poslancom - asi by sme mali o tom hlasovať, dosť ma trápi, čo sa im stalo, niekedy mám nočnú moru o tom, že sa to isté stalo mne. Podľa múdreho príslovia z Tvojej redaktorskej stránky "Nerob druhým to, čo nechceš aby robili Tebe." by sme o ich osude mali konečne rozhodnúť a zbaviť ich tej dehonestujúcej šablóny. Len minule som spackal jedno hlasovanie, tak sa do toho veľmi nehrniem, tak snáď keby niekto iný...--Kelovy (diskusia) 16:23, 16. november 2013 (UTC)
Detičky panovníkov, najmä následníci trónu a ich deti, sú pravdepodobné budúce hlavy štátu. To je dosť zásadný rozdiel. Je zaujímavé, že o deťoch iných prezidentov články nie sú, aj keď sa o nich písalo. Významnosť osoby sa určite neposudzuje len podľa toho, či o nej píšu nezávislé zdroje. Podľa tejto Tvojej teórie by na miesto v encyklopédii stačilo, ak by napr. o nejakom starostovi Hornej-Dolnej napísali tri nezávislé zdroje - miestne, okresné a krajské noviny. Asi Ti začnem závidieť - ak je Tvoj najväčší problém, že niektorí ľudia majú šablónu o významnosti, tak musíš mať skvelý život bez problémov. Na tej šablóne nie je nič dehonestujúce a je tam možno. --Lalina (diskusia) 22:17, 16. november 2013 (UTC) P.S. A ako napísala Neliette hore - v takomto stave sú tie články na hanbu sveta. P.S.2 9 a 13 nie je väčšina.
:) mrzí ma, že sa nezhodneme, v každom prípade ma Tvoje postrehy upútali. --Kelovy (diskusia) 23:13, 17. november 2013 (UTC)
Zapojím sa opätovne: Prečítala som si históriu od začiatku, tento článok tu oxiduje už od roku 2005, a dnes, v roku 2013 v decembri obsahuje jednu vetu a jednoduchý infobox. Pýtam sa, pre koho je tento článok tag nevyhnutne potrebný, že ho nie je ochotný doplniť ani o základné údaje. Podotýkam, že za osem rokov sa tu vyšantili všetky možné boty, ale ani jeden redaktor, ktorý tak vehementne obhajuje jeho významnosť, nebol ochotný preložiť tých zopár viet o B.P. Bushovej, aby sme aj my ostatní pochopili, ako je to dôležitý článok. Teória o tehličkách, ktoré sa tu majú prikladať už dávno na wiki nefunguje. Je tu príliš veľa minivýhonkov bez vypovedacej hodnoty a toto je jeden z nich, proste. Preto si myslím, že bude menšia hanba pre sk wiki, ak sa tento článoček vymaže. --Nelliette (diskusia) 23:34, 17. november 2013 (UTC)
Len blázon, ktorý si neváži vlastný čas, bude tento článok dopĺňať, pokiaľ v ňom bude vycapená šablóna hroziaca jeho zmazaním z dôvodu nedostatočnej významnosti danej osoby. Aj keby som napísal o Barbare tisíc strán textu, tak stále ostane jediným dôvodom jej encyklopedickej významnosti skutočnosť, že je dcérou bývalého prezidenta USA.--Kelovy (diskusia) 01:20, 18. november 2013 (UTC)
To, že je dcérou bývalého prezidenta skutočne nie je dôvod pre encyklopedickú významnosť. O deťoch iných prezidentov (a nielen USA) články, našťastie, nemáme. --Lalina (diskusia) 01:28, 18. november 2013 (UTC)
O deťoch možno nie, ale napr. o psíkovi áno :) Máš legitímne právo nesúhlasiť s tým, aké pravidlá ohľadom významnosti rodinných príslušníkov prezidentov zaviedol v úplných počiatkoch wikipédie pán Wales, najlepšie bude kontaktovať priamo jeho a povedať mu pekne od pľúc, že takéto články si tu nepraješ :)--Kelovy (diskusia) 01:37, 18. november 2013 (UTC)
Čo si ja prajem, alebo nie, nie je podstatné. Ale to, že sa riadime nejakým pravidlom ohľadom významnosti rodinných príslušníkov prezidentov, ktoré zaviedol v úplných počiatkoch wikipédie pán Wales je teda pre mňa novinka. Myslela som si, že sa riadime všeobecnými základnými pravidlami a tým, čo si dohodne komunita na sk wiki. No, človek sa učí celý život. --Lalina (diskusia) 08:55, 18. november 2013 (UTC)
Základné pravidlá platia pre všetky jazykové mutácie, bol by som nerád, ak by bola slovenská wikipédia zasa niečo extra.--Kelovy (diskusia) 08:58, 18. november 2013 (UTC)
Problematika článkov o deťoch prezidentov určite nepatrí medzi základné pravidlá. --Lalina (diskusia) 09:27, 18. november 2013 (UTC)

Pierce[upraviť kód]

A nie je Pierce súčasť krstného mena ? Nedočítal som sa, že by bola vydatá. --Kelovy (diskusia) 18:38, 16. november 2013 (UTC)

Bola pomenovaná po Barbare Bushovej, ktorej otec sa volal Marvin Pierce.--Gepetito (diskusia) 18:44, 16. november 2013 (UTC)
A jej sestra bola pred vydajom Jenna Pierceová Bushová ? Neviem či ide o priezvisko, keď nikto z jej rodičov sa tak nevolal, len babka za slobodna.--Kelovy (diskusia) 18:51, 16. november 2013 (UTC)
Je to tzv. "second name", zaradzuje sa to spolu s prvým menom. --Jetam2 (diskusia) 20:57, 16. november 2013 (UTC)
Čiže by sa nemalo prechyľovať ? --Kelovy (diskusia) 23:13, 17. november 2013 (UTC)
Ako to teda je? --M 19:58, 24. apríl 2015 (UTC)