Diskusia:Karol I. (Uhorsko)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vrátenie zmien[upraviť kód]

Postupné pridanie tak rozsiahleho textu, ako pridal Starekolena sa musí odraziť aj v zdrojoch/citáciach. Nedošlo k tomu, tak tom to vrátil na predošlú revíziu. Vasiľ (diskusia) 23:52, 2. december 2017 (UTC)

Okamžité odstránenie -6 225 bytov z článku bez predchádzajúcej diskusie považujem za nesprávne. Celý článok mal po mojich zásahoch 24 919 a pred nimi 18 694. K čom chceš zdroje , keď tam ani pri 18 694 žiadne neboli?Starekolena (diskusia) 19:41, 4. december 2017 (UTC)
O čom chceš diskutovať? Kde sú doklady toho, že to čo si pridal je správne? To, že článok aj predtým nemal zdroj, nie je argument v prospech ďalšieho pridávaniu obsahu bez opory v literatúre.
Podotýkam, že to nie je prvý raz, čo máš problém so zdrojmi. Vasiľ (diskusia) 19:59, 4. december 2017 (UTC)
Chcem diskutovať o tom, čo je v mojich úpravách nesprávne. To čo ty nazývaš "máš problém so zdrojmi" vyplýva z toho, že ja články píšem. OK. Začnem zháňať zdroje k článku o najvýznamnejšom kráľovi Slovenska a tebe odporúčam aby si sa pozrel medzitým po ostatných historických článkoch na slovenskej wiki a začal odstraňovať neozdrojované. Napríklad môžeš začať s Karol I. (Rakúsko-Uhorsko), ktorý má tiež 20 000 bytov a jediný zdroj youtube.Starekolena (diskusia) 15:11, 5. december 2017 (UTC)
Ozdrojované najmä slovenskými zdrojmi najmä to, čo som pridával ja. Čerpal som pôvodne z anglickej, nemeckej, maďarskej a poľskej wiki, kde je tiež dosť zdrojov. Pridal som mapku a identifikoval asi všetky miesta hradov a bitiek. Do diskusie dávam tieto moje návrhy/otázky - z môjho pohľadu problematické sú: 1. prvá korunovácia - zdroje sú 1300 aj 1301, 2. získanie Bratislavy, 3. zjednotiť v článku nazývanie oligarchie: šľachta, šľachtici, preláti (a iní cirkevní hodnostári), veľmoži, magnáti, mocipáni.. (Napríklad Šľachta a Veľmož sú dva protichodné a navzájom neprelinkované články).Starekolena (diskusia) 17:10, 7. december 2017 (UTC)