Diskusia:Zoznam vegetariánov

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

O čom?[upraviť zdroj]

Aký je význam a informačná hodnota tohto článku? Propagácia vegetariánstva. --Lalina (diskusia) 01:56, 21. september 2014 (UTC)

Hlavne, že si ometálovaná zhora dole ale stále nemáš šajn ako Wikipédia funguje. Ten článok má jasnú informačnú hodnotu. Informuje o osobnostiach, ktoré majú určitý životný štýl. To vytvára obraz o ich živote aj o "vegetariánstve". Nič sa tu nepropaguje tak nezavádzaj. Nemáš tu po sebe inú robotu? Navrhni to na zmazanie a dokáž, že je bezvýznamný. --Vegetator (diskusia) 11:17, 23. september 2014 (UTC)
Ďakujem za ukážkový diskusný príspevok a za objasnenie čo mám vlastne na redaktorskej stránke, stále som na to nemohla prísť. Úprimná vďaka. --Lalina (diskusia) 14:10, 23. september 2014 (UTC) P.S. To je vplyvom počasia, alebo to je Tvoj permanentný stav?

Poprosím oboch o schladenie emócií a zmiernenie vyjadrovania. Nie je nutné sa navážať jeden do druhého a do vecí, ktoré s predmetom diskusie vôbec nesúvisia. Vegetator, osobne si tiež myslím, že takýto zoznam má buď žiadnu, alebo minimálnu významnosť. Že sa nejaká známa osobnosť (politik, vedec, herec, športovec a pod.) pre svoj súkromný život rozhodne jesť len to či ono, veriť tomu či onomu, alebo nosiť taký alebo onaký talizman je naozaj nevýznamná zaujímavosť, ktorá by v encyklopédii nemala čo robiť. Ak by napr. nejaký významný politik alebo športovec vegetariánstvo priamo a cielene propagoval, má význam to spomenúť v rámci článku o danej osobe alebo v článku o tom, čomu sa venuje (napríklad Toma Cruisa v článku o scientológii). Pokiaľ je to len jeden z aspektov jeho súkromného života, a inak to nijako neovplyvňuje to, čím je alebo prečo má nárok byť aj na wikipédii, tak to je, pri všetkej úcte, blbosť, aby kvôli tomu tu bol špeciálny článok. Ak by tento článok bol o známych či významných osobnostiach, ktorí vegetariánstvo cielene propagujú, alebo sa známymi/významnými vďaka tomu stali, nemám žiadne námietky. --Magy357 14:28, 23. september 2014 (UTC)

Ide o zoznam osobností, ktoré „vyznávajú“ istý životný štýl, alebo ich vegetariánstvo má priamu spojitosť s ich vierovyznaním. Ten zoznam potrebuje vylepšiť, doplniť úvod /možno rozdeliť osobnosti na vegetariánov a vegánov/, nie zmazať. --–Bubamaradisk. 14:56, 23. september 2014 (UTC)
O mazaní začal Vegetator. Zoznamy sú špecifické, lebo mnohé treba aktualizovať, čo už väčšinou nemá kto tak ako aj tento. K reakcii autora sa ani nebudem vyjadrovať. --Lalina (diskusia) 17:52, 23. september 2014 (UTC)
Ako významná alebo encyklopedicky hodnotná je informácia, že nejaký bývalý premiér či skoroneznámy hudobník alebo raper je vegetarián (alebo hoci aj breatharián)? Nenašiel som absolútne žiadnu súvislosť medzi tým, že by ich vegeteriánstvo prispelo k tomu, aby dosiahli úspech či pozíciu, vďaka ktorej sú aj tu na Wikipédii. Zato taký Winston Churchill bol mäsožrút (a náruživý fajčiar). Aký to má plyv na jeho významnosť či úspechy? Pre vyváženost si tu dajme aj zoznam meatatariánov. Alebo známych osobností závislých na nikotíne, teda narkomanov, aby som bol presný v definícii tejto závislosti. A ten zoznam by bol o riadny kus dlhší, než tento. --Magy357 21:29, 23. september 2014 (UTC)
Anglická wikipédia si môže dovoliť oveľa viac zoznamov či kategórii, lebo tam funguje podstatne viac ľudí na aktualizáciu. To sa týka aj športových článkov, tých pár "šporťákov" u nás to nemôže stíhať. Nehovoriac o zoznamoch typu Zoznam významných svetových tenoristov a pod.--Lalina (diskusia) 22:32, 23. september 2014 (UTC)
Najväčší problém tohto zoznamu je problematická aktuálnosť, čím sa znižuje výpovedná hodnota. Nikdy tam nemôžu byť všetci "známi" vegetariáni, lebo sa to stále mení. Lepšie by bolo tých najznámejších uviesť v článkoch o vegetariánstve, či vegánstve. --Lalina (diskusia) 17:40, 24. september 2014 (UTC)