Diskusia k Wikipédii:Ázijský mesiac Wikipédie 2019

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Organizátor[upraviť kód]

@Luky001: Túto súťaž organizuješ ako prostý Wikipedián (iba vo svojom mene) alebo v rámci WMSK (v mene WMSK)? (rád by som to odhadol z minulého ročníka ale WMSK nejako nezverejnila výročnú správu z 2018...) --KuboF Hromoslav (diskusia) 18:30, 25. október 2019 (UTC)

@KuboF Hromoslav: Túto súťaž neorganizujem ako wikipedián, ale ako člen Wikimedie Slovensko. WMSK aj tento rok zabezpečí ceny do súťaže tak, ako tomu bolo minulý rok. --Luky001 (diskusia) 14:56, 26. október 2019 (UTC)
Tak to je potom problém! Väčšina súčasného predsedníctva WMSK sa totiž ukázala ako nedôveryhodná, lebo porušuje stanovy keď ich môže celkom vpohode dodržať a potom celú záležitosť ututláva. Táto súťaž je teda organizovaná nedôveryhodnou organizáciou! --KuboF Hromoslav (diskusia) 12:53, 27. október 2019 (UTC)
Nevidím, prečo by mala byť Wikimedia Slovensko nedôveryhodnou organizáciou a už vôbec nie, ako to ovplyvňuje Ázijský mesiac Wikipédie. Toto je diskusia k Ázijskému mesiacu Wikipédie, skús sa preto držať témy, aby si zbytočne nespamoval diskusiu. --Luky001 (diskusia) 22:00, 27. október 2019 (UTC)
Wikimedia Slovensko je nedôveryhodná organizácia, lebo väčšina jej predsedníctva porušuje stanovy a následne to zatajuje (už tri štvrte roka). Má stanovy a vďaka nim vyzerá, že má nejaké dohody a pravidlá ako funguje, ale porušenie stanov pre ňu nie je problém. V praxi to je ako keby žiadne pravidlá ani len neboli.
S Ázijským mesiacom to súvisí veľmi. Keď organizácia, ktorá porušuje svoje vlastné pravidlá, organizuje súťaž, ktorá má tiež pravidlá - je nejaká záruka, že ich organizácia dodrží? Keď je organizácia ochotná porušiť svoje úplne najzákladnejšie pravidlá a potom to porušenie utajovať - ako sa asi postaví k porušeniu pravidiel nejakej súťaže? To sú pravidlá nižšej úrovne - stanovy od nich nezávisia; práve naopak, pravidlá súťaže závisia od stanov! Keďže Wikimedia Slovensko nedodržiava dokonca ani svoje vlastné stanovy, nedá sa veriť, že by dodržala pravidlá Ázijského mesiaca!
Aby som bol spravodlivý, v súťaži WikiJar SVE 2019 neviem o žiadnom porušení pravidiel zo strany WMSK ako organizátora. Bol som jedným z výhercov a cenu som naozaj dostal (trochu neskoro, ale stále v rámci možností). Celý čas som však tŕpol, či v tom danom prípade WMSK svoje slovo dodrží... --KuboF Hromoslav (diskusia) 13:39, 28. október 2019 (UTC)
Najnovšie som sa dozvedel, že revízna komisia WMSK nepopiera, že sa chyba ohľadom (ne)zvolania valného (čo je udalosť, ktorú som vyššie spomenul) stala. Je podľa mňa dobrý znak, že aspoň dozorný orgán nezamieta porušenie stanov a už to samo o sebe trochu zvyšuje dôveryhodnosť organizácie. Aj keď škoda, že revízna komisia sa zámerne rozhodla nevenovať sa prípadu "chyby" ohľadom dodržiavania stanov. Takže ak by organizátor porušil pravidlá, síce účastník môže dostať informáciu, že "chyba sa stala", ale tým to končí... --KuboF Hromoslav (diskusia) 17:32, 28. október 2019 (UTC)

Wikipedia Asian Month 2019[upraviť kód]

Wikipedia Asian Month Logo.svg

Pomôžte prosím s prekladom do svojho jazyka

Greetings!

Thank you for organizing Wikipedia Asian Month 2019 for your local Wikipedia language. For rules and guidelines, refer to this page on Meta. To reach out for support for the contest or ask any query, reach out to us on our Contact Us page. Our International Team will be assisting you through out the contest duration. Thank you for your efforts in making this project successful.

Best wishes,

WAM 2019 International Team

Stay Updated B&W Facebook icon.png  B&W Twitter icon.png

--MediaWiki message delivery (diskusia) 11:46, 2. november 2019 (UTC)

Prihlasovací nástroj Fountain už aj v slovenčine[upraviť kód]

Po dlhšom vybavovaní je už konečne nástroj na prihlasovanie článkov Fountain dostupný aj v slovenčine! Jazyk zmeníte vybraním slovenčiny z ponuky jazykov po kliknutí na ikonu jazykov v pravom hornom rohu. --Luky001 (diskusia) 08:01, 16. november 2019 (UTC)

Extension of Wikipedia Asian Month contest/Predĺženie súťaže Ázijský mesiac Wikipédie[upraviť kód]

In consideration of a week-long internet block in Iran, Wikipedia Asian Month 2019 contest has been extended for a week past November. The articles submitted till 7th December 2019, 23:59 UTC will be accepted by the fountain tools of the participating wikis.

Please help us translate and spread this message in your local language.

Wikipedia Asian Month international team.

--MediaWiki message delivery (diskusia) 14:12, 27. november 2019 (UTC)

Vezmúc do úvahy blokovanie internetu po dobu jedného týždňa v Iráne bola súťaž Ázijský mesiac Wikipédie 2019 predĺžená o týždeň po novembri. Články prihlásené do 7. decembra 2019 23:59 UTC budú akceptované nástrojom Fountain všetkých prihlásených wiki.

Prosím, pomôžte nám preložiť a rozšíriť túto správu vo vašom miestnom jazyku.

Preklad: Luky001 (diskusia) 21:21, 27. november 2019 (UTC)