El Cuerpo del Deseo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

El cuerpo del deseo (Túžba tela) je telenovela z roku 2005 napísaná Juliom Jimenézom, ktorá má 143 častí. V hlavných úlohách hrajú Mario Cimarro, Lorena Rojas a Andrés García, vo vedľajších úlohách Erick Elias, Vanessa Villela, Diana Osorio a ako hlavná záporná postava Martín Karpan. Telenovela je remake-om inej telenovely En Cuerpo Ajeno (V cudzom tele) z roku 1992.

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Túžba tela rozpráva príbeh Pedra José Donosa, bohatého muža, ktorý vo svojich sedemdesiatich rokoch už dosiahol všetko, čo si zaumienil, vrátane lásky Isabel Arroyovej, mladej a atraktívnej ženy. Nanešťastie, zásahom osudu Pedro José náhle zomiera na infarkt v rovnakom čase ako mladý roľník menom Salvador Cerinza. Duša Pedra José Donosa sa však odmietne vzdať všetkého, čo na tomto svete zanechal a prevtelí sa do tela predčasne zosnulého Salvadora Cerinzu.

Vďaka novej príležitosti, ktorú mu život dal, sa Pedro José vracia, hľadajúc všetko, čo stratil, bez toho aby tušil, čo všetko odhalí. Nezvyčajný a tajomný návrat Pedra Josého, teraz už v tele mladíka, spustí sériu udalostí, pri ktorých vyjdu na povrch mnohé tajomstvá, pravdy a klamstvá.

Takto Pedro José zistí, že Isabel Arroyová bola milenkou jedného z jeho verných zamestnancov Andrésa Coronu, že jasnovidka Gaetana Charryová je podvodníčka, ktorá nedisponuje vlastnosťami, ktorými sa prezentovala, že jeho svokra Nina Arroyová a jej sestra Rebeca Macedová sú ziskuchtivé ženy a že Walter, komorník, o ktorého sa staral, k nemu v skutočnosti prechovával hlbokú nenávisť.

Vďaka novým podmienkam sa Pedro José utvrdí v dôvere k Abigail, jeho vernej gazdinej a jej synom Antoniovi a Simonovi, takisto ako k Valerii, milej a láskavej sesternici Isabel. Vinní alebo nevinní - nikto nebude môcť utiecť pred znepokojivou prítomnosťou tohto cudzinca, ktorý prišiel, aby si vyrovnal účty s nepriateľmi a ochránil tých, ktorí ho mali vždy radi.

Osoby a obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Ocenenia[upraviť | upraviť zdroj]

  • Premios Orquídea 2005 de la Asociación Orquidea USA
  • Americký časopis FAMA

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku El cuerpo del deseo na španielskej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).