Euroliga Muay Thai

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Euroliga Muay Thai je medzinárodná amatérska liga v Muay Thai, zastrešená pod najsilnejšou svetovou federáciou IFMA.

Euroliga Muay Thai bola založená v roku 2005 s cieľom vytvoriť podmienky pre rast amatérskych bojovníkov zo slovenských klubov. Euroliga výraznou mierou napomohla rastu thajského boxu na Slovensku. Samotná liga prešla veľkým vývojom a v súčasnosti je najsilnejšou amatérskou ligovou súťažou v Muay Thai v Európe. Aktuálne sa Euroligy zúčastňujú kluby a športovci z 8 krajín Strednej a Východnej EurópySlovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Slovinsko, Chorvátsko a Ukrajina.
Euroliga Muay Thai funguje na princípe rankingov. Počas jedného turnaja má každý účastník jeden zápas a v závislosti od výsledku zápasu sú mu pridelené body do tabuliek. Po zavŕšení každej sezóny sú zápasy o titul medzinárodného šampióna Euroligy Muay Thai, v ktorých sa stretnú dvaja borci, ktorí v tabuľkách danej váhovej kategórie majú po poslednom kole najvyšší počet bodov. [1]

Štruktúra sezóny[upraviť | upraviť zdroj]

Počas jednej súťažnej sezóny, ktorá trvá od septembra do júna, sa koná 7 turnajov. Turnajov sa môžu zúčastniť bojovníci z klubov registrovaných v systéme Euroligy, ale možnosť účasti majú aj športovci, ktorí netrénujú v nijakom klube, alebo nechcú svoj klub registrovať.

Pravidlá a kategórie[upraviť | upraviť zdroj]

Zápasy na Eurolige Muay Thai sa zostavujú v deň konania turnaja, berúc do úvahy aktuálnu váhu, vek a skúsenosti účastníkov. Na turnajoch Euroligy Muay Thai sa zápasí v týchto váhových kategóriách:

Muži -51kg -54kg -57kg -60kg -63,5kg -67kg -71kg -76kg -81kg -86kg -91kg +91kg
Ženy -52kg -55kg -57kg -60kg -63,5kg -67kg +67kg

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. http://www.thaiboxing.sk/index.php/euroligamt