Gothic 2

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gothic 2
Gothic Logo.png
Základné informácie
Autor/VývojárPiranha Bytes
VydavateľJowood Interactive, Atari
SériaGothic
EngineGothic Engine
Posledná plná verzia1.32
Dátum vydania2002
ŽánerRPG
MódSingleplayer
PlatformaMicrosoft Windows)
Médium3 CD
Minimálne požiadavky700 MHz CPU, 256 MB RAM, 32 MB GPU
Vstupklávesnica, myš
Ďalšie odkazy
Web stránka hryOficiálna stránka Gothic 2

Gamepad.svg Pozri aj Videoherný portál

Gothic 2 (Gothic II) je počítačová RPG hra vydaná nemeckými štúdiami Piranha Bytes a distribuovaná spoločnosťami Jowood Interactive a Atari. Doposiaľ vyšiel jediný datadiskGothic 2: Night of the Raven". Je to fantasy akčné RPG z pohľadu tretej osoby.

Príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Prológ[upraviť | upraviť zdroj]

Potom čo spadla magická bariéra okolo trestaneckej kolónie, kde sa ťažila magická ruda, dodávky tejto rudy sa náhle prerušili. Kráľ sa preto rozhodol pre ňu lorda Hagena spoločne so 100 paladinmi. Na ostrove Khorinis sa medzitým väzni rozpŕchli a domobrana ich nebola schopná zastaviť. Niektorí farmári na čele s Onarom sa vzbúrili proti domobrane, ktorá im brala veľkú časť z úrody ako daň a na ochranu si najali časť bývalých trestancov z kolónie na čele s Leem. Zlo však z ostrova nevymizlo so zabitím Spáča, ktorý svojim výkrikom privolal armádu zla. Čarodejník Xardas to vytušil a zachránil z trosiek Spáčovho chrámu bezmenného hrdinu, za ktorého hráte. Váš hrdina však ležal pod sutinami celé 2 týždne a stáva sa tak omnoho slabším.

Dej[upraviť | upraviť zdroj]

Bezmenný hrdina je na začiatku hry zoznámený s nekromancerom Xardasom a oboznámený o novom nebezpečenstve - armáde vedenej drakmi. Xardas ho pošle za lordom Hagenom, vodcom paladinov, aby získal Innosovo oko, mocný artefakt, ktorý dovolí hrdinovi hovoriť s drakmi. Po príchode do mesta Khorinis sa postupne dozvedáte, že sa musíte pripojiť k jednej z troch frakcií - žoldnierom, ohnivým mágom alebo k domobrane, aby ste sa mohli dostať do hornej štvrti k lordovi Hagenovi. Ten vás pošle do bývalej trestaneckej kolónie, ktorá je teraz okupovaná orkami. Máte mu priniesť dôkaz o prítomnosti drakov. V hrade (bývalom Starom tábore), obliehanom orkami, nájdete veliteľa Garonda, vodcu misie paladinov. Dozviete sa, že draci už zaútočili na hrad a keď mu donesiete informácie o stave vyťaženej rudy v baniach, dá vám správu pre lorda Hagena.

Medzitým ako je hrdina v kolónii, dozvedia sa sily Zla o jeho misii. Pátrači, Beliarovi služobníci s nemalou mocou, sa rozmiestnili po ostrove, aby hrdinu zabili. S povolením lorda Hagena si hrdina môže vyzdvihnúť v kláštore Innosove oko. No tesne pred tým ho novic Pedro pod vplyvom síl Zla ukradol a odovzdal pátračom, ktorým sa podarí odňať Oku magickú moc a rozbiť objímku. Artefakt však kováč Bennet vie opraviť, ale aby mu hrdina vrátil jeho moc, musí usporiadať rituál s troma mágmi, ktorí budú reprezentovať troch bohov: mág vody Vatras Adanosa, bývalý mág ohňa Xardas Beliara a mág ohňa Pyrokar Innosa. Moc oka je obnovená a bezmenný hrdina sa vydáva do trestaneckej kolónie zabiť štyroch drakov, ktorí tam žijú.

Hneď ako sú draci v údolí mŕtvi, ide hrdina oznámiť Xardasovi správu o smrti drakov, ale ten je preč. Dostáva správu od Lestera, že ďalšie informácie nájde v knihe Siene Idorathu. V knihe je mapa, na ktorej je cesta k ostrovu Idorath, kde sa nachádza starý chrám Beliara. Hrdina najme posádku a kapitána, odpláva na Idorath a zabije vodcu drakov. Potom s naloženou korisťou odpláva na pevninu. Jeho príbeh na pevnine je obsahom Gothic 3.

Prostredie[upraviť | upraviť zdroj]

Príbeh sa odohráva na ostrove Khorinis, na ktorom je mesto Khorinis, kláštor ohnivých mágov, farmy (Onarova, Sekobova, Bengarova, Akilova a Lobartova) a lesy. Banícke údolie, kde bývala trestanecká kolónia, je značne pozmenené. Zo starého tábora zostal už len hrad, z nového tábora sa stala zamrznutá krajina a tábor v mokradiach je neprístupný kvôli palisáde, ktorú postavili orkovia. Posledným navštíveným miestom v hre sú siene Idorathu.

Hlavným faktorom hospodárstva je tu magická ruda, ktorá bola dovážaná na pevninu kráľovi, ktorý ju využíval na vojnu proti orkom. Takmer všetky farmy sú vlastnené veľkostatkárom Onarom, ktorý má na ochranu najatých žoldnierov. To uvrhlo Khorinis na pokraj občianskej vojny a spôsobilo, že mesto má málo jedla.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Gothic II na českej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]