Horúca krv

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Horúca krv
Slovenský názov Horúca krv
Originálny názov Horúca krv
Žáner dráma
Titulná pieseň Pavol Habera - Nemám čo stratiť
Slogan O šťastie treba bojovať
Krajina Slovensko Slovensko
Pôvodný jazyk slovenský
Počet sérií 2
Počet častí 72
Produkcia
Dĺžka časti cca 60 min.
Vysielanie
Pôvodné 21. august 2012 - 18. jún 2013
TV Markíza

Horúca krv bol slovenský televízny seriál, ktorý vysielala TV Markíza od 21. augusta 2012 v utorok až štvrtok o 21:40 hod.

Druhá séria vysielala od roku 2013, tiež na TV Markíza v utorok a štvrtok, o 21:30.Seriál sa kvôli nízkej sledovanosti skončil už 2.sériou.

Dej[upraviť | upraviť kód]

Tomáš Lipanský bol nespravodlivo odsúdený za vraždu, ktorú nespáchal. Jeho manželka sa od neho odvrátila. Jeho rodina mu nepomohla. Ukrýva totiž tajomstvo – skutočného vraha. Tomáš sa po návrate z väzenia musí vyrovnať s tým, že prišiel o všetko, na čom mu záležalo. O ženu, dieťa, česť a dobré vzťahy s vlastnou rodinou. V dedine je outsiderom s nálepkou „vrah“. Musí očistiť svoje meno, objaviť pravdu o vražde a hlavne znovu získať milovanú manželku a syna.

Dve silné rodiny - Lipanskí a Matúšovi majú na začiatku seriálu veľmi dobrý a korektný vzťah, ktorý je navyše spečatený manželstvom ich detí, Tomáša a Hany. Nezmieriteľne ich však rozdelí vražda Juraja Matúša, brata Hany. Priateľstvo a láska sa menia na nenávisť a odsúdenie. Tomášova snaha získať späť Hanu a syna je zároveň i cestou k zmiereniu oboch rodín, ktoré sú prepojené viac, ako tušia. Horúca krv je príbehom, na konci ktorého je odpustenie. Ale kým ho postavy budú schopné dosiahnuť, budú vo vleku emócií, vášní, intríg a pocitu viny.

Dej seriálu je zasadený na vidiek, pretože pripútanosť postáv k pôde, určitá drsnosť a zemitosť dávajú i vášni a nenávisti inú podobu. Život je k týmto ľuďom tvrdý, preto sú tvrdí i oni. A o čo sú tvrdší, o to viac potrebujú a hľadajú lásku.

Obsadenie[upraviť | upraviť kód]

Série[upraviť | upraviť kód]

Séria Počet častí Pôvodne vysielané Vysielané na
Premiéra série Finále série
1 36 21. august 2012 18. december 2012 TV Markíza
2 36 12. február 2013 18. jún 2013

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj[upraviť | upraviť kód]