Internetová kaviareň

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Internetová kaviareň

Internetová kaviareň je verejne prístupné miesto, kde si návštevník môže prenajať počítač s pripojením na Internet. Za použitie počítačov v internetovej kaviarni je zvyčajne účtovaný poplatok. K prenajatému počítaču je možnosť zakúpiť si aj malé občerstvenie. Internetové kaviarne sú často interiérovo koncipované tak, aby pripomínali bežnú kaviareň.

V súčasnosti internetové kaviarne ponúkajú svojim hosťom aj ďalšie služby – medzinárodné telefónne hovory, skenovanie obrázkov, možnosť čítania pamäťových kariet fotoaparátov a pokročilé programové vybavenie prenajímaných počítačov.

Internetové kaviarne na Slovensku[upraviť | upraviť zdroj]

Prvé slovenské internetové kaviarne sa začali objavovať koncom deväťdesiatych rokov. V rokoch 2000 – 2005 boli veľmi populárne, no postupne stúpajúca miera internetizácie domácností a čoraz viac sa rozmáhajúca sieť bezplatného internetu v knižniciach a na verejných miestach rapídne zredukovali ich počty.

V Bratislave sa nachádza niekoľko internetových kaviarní s rýchlym pripojením na internet. Niektoré z nich majú k dispozícii aj niekoľko počítačov vyhradených na počítačové hry. Za hodinu používania internetu zaplatíte od 1,50 € do 4 €.[chýba zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]