Iveta Mičiníková

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Iveta Mičiníková
Iveta Mičiníková
Narodenie 6. júl 1992 (28 rokov)
Žilina
Klub Slovensko Iuventa Michalovce

od júla 2012 na hosťovaní v DHC Sokol Poruba (Ostrava)

Odchovanec Slovensko MHK Bytča
Pozícia spojka
Číslo na drese 27 (v Iuvente Michalovce)
Reprezentácia SR '17, SR '20
Pozri aj Športový portál

Iveta Mičiníková (* 6. júl 1992), ľavoruká hádzanárka, hrajúca na poste spojky je juniorskou reprezentantkou SR v hádzanej. Jej materským klubom je MHK Bytča, kmeňovým od júla 2011 Iuventa Michalovce [1] a v sezóne 2011/12 bola uvoľnená na hosťovanie do tímu úradujúceho majstra Českej republiky DHC Sokol Poruba, pôsobiaci v (Ostrave). Patrila k najväčším talentom ženskej hádzanej na Slovensku,[2] jej sľubne sa rozvíjajúcu kariéru však pribrzdili zranenia.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

Pôsobenie v kluboch[upraviť | upraviť zdroj]

V jarnej časti sezóny 2009/10 popri svojom hráčskom pôsobení v Bytči hosťovala spolu so svojou klubovou a reprezentačnou spoluhráčkou Evou Minarčíkovou v interligovom celku HK Danlog Partizánske, kde Iveta Mičiníková odohrala 11 zápasov a strelila 60 gólov, čo je priemer takmer 5 a pol gólu na zápas.[3]

Iveta Mičiníková je štvornásobnou majsterkou Slovenska v mládežníckych kategóriach: ako staršia žiačka (2007), mladšia dorastenka (2008, 2009) a staršia dorastenka (2010).

Počas letnej prestávky 2010 absolvovala prípravu s interligovým klubom Iuventa Michalovce. Po skončení prípravy vedenie Iuventy na základe jej výkonnosti a výsledkov v príprave rozhodlo, že v sezóne 2010/11 bude v rámci jednoročného hosťovania pôsobiť v tomto klube.[4], pričom zároveň môhla hrávať aj za svoj kmeňový klub MHK Bytča v prvej lige žien aj starších dorasteniek. Po skončení sezóny 2010/11 Iveta Mičiníková definitívne prestúpila do Iuventy a stala sa jej kmeňovou hráčkou.[1]

Pôsobenie v reprezentácii[upraviť | upraviť zdroj]

Do ženskej reprezentácie SR sa dostala už vo svojich osemnástich rokoch. V septembri 2010 ju tréner Štefan Katušák nominoval na tri domáce priateľské stretnutia s Bieloruskom. V druhom z trojice týchto stretnutí v Michalovciach sa zapísala do streleckej listiny svojimi prvými dvomi gólmi v reprezentačnom družstve žien.

V predchádzajúcom období prešla takmer všetkými mládežníckymi reprezentačnými výbermi. So spoluhráčkou Evou Minarčíkovou reprezentovali Slovensko v kategóriach do 17 a napriek svojmu mladému veku už aj do 20 rokov a práve vzhľadom k ich veku je predpoklad, že budú reprezentovať aj v kategórii do 19 rokov.

Jej doposiaľ najväčším úspechom v reprezentácii je druhé miesto na X. Európskych olympijských hrách mládeže (EYOF) vo fínskom Tampere v roku 2009 po semifinálovom víťazstve nad Holandskom 30:24 (14:12) a finálovej prehre s Ruskom 24:30 (13:16).

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]