Preskočiť na obsah

Jennifer Love Hewittová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jennifer Love Hewittová
v roku 2008
Celé menoJennifer Love Hewitt
Narodenie 21. február 1979 (45 rokov)
Waco, Texas, Spojené štáty
Povolanieherečka, speváčka
Roky pôsobenia1989 – súčasnosť
ManželBrian Hallisay (od 2013)
Deti3

Jennifer Love Hewittová (angl. Jennifer Love Hewitt; * 21. február 1979, Waco, Texas, Spojené štáty) je americká herečka a speváčka, ktorá sa preslávila úlohou Melindy v seriáli Stratené duše z roku 2005.

Detstvo a mladosť

[upraviť | upraviť zdroj]

Hewittová sa narodila 21. februára 1979 v malom mestečku Waco v Texase, rodičom Patricii Mae Hewittovej a Herbertovi Danielovi Hewittovi. Je z dvoch detí a po rozvode rodičov aj s bratom ich vychovávala mama. Už odmalička vystupovala v tanečnom tíme, čo jej umožnilo jej talent predviesť v Rusku aj Dánsku. V jej desiatich rokoch sa začala prvýkrát objavovať v televízií. Bolo to v reklamách na hračky a v detských televíznych show.

V roku 1993 stvárnila hlavnú úlohu v rodinnej komédii Little Miss Millions. Ďalej sa objavila v niekoľkých filmoch a televíznych seriáloch. V rokoch 19951999 stvárnila jednu z hlavných úloh v televíznom seriáli Veľká päťka. Za svoj herecký výkon v seriáli získala nominácie na Teen Choice Awards, Kid´s Choice Awards a cenu YoungStar.

V roku 1997 stvárnila hlavnú úlohu vo filme Viem, čo ste robili minulé leto, po boku začínajúcich hercov ako Freddie Prinze Jr., Sarah Michelle Gellar a Ryan Phillippe. Hewittová získala pozitívne recenzie od filmových kritikov a v časopise Entertainment Weekly bola označená ako "Scream Queen". O rok neskôr sa objavila v pokračovaní, s názvom Viem, čo ste robili minulé leto 2. V rovnakom roku sa objavila aj v komédii Už sa neviem dočkať.

V roku 2000 stvárnila Audrey Hepburn v životopisnom filme Príbeh Audrey Hepburnovej. Film získal zmiešané recenzie a rovnako tak bol prijatý aj jej herecký výkon. O rok neskôr stvárnila rolu Paige v komédii Pred svadbou nie! po boku Sigourney Weaver. V rovnakom roku si zahrala vo videoklipe Enriquea Iglesiasa, "Hero". Po boku Jackieho Chana si zahrala v akčnom filme Tuxedo, z roku 2002. V rovnakom roku začala aj s dabingom. V roku 2004 si zahrala v komédii Garfield a v roku 2006 si zahrala v druhom pokračovaní.

V roku 2005 prijala hlavnú postavu Melindy Gordonovej v mysterióznom televíznom seriáli Stratené duše. Túto rolu stvárnila až do roku 2010 a tiež produkovala a režírovala tri epizódy seriálu. Za svoj herecký výkon získala niekoľko nominácii a získala dve ocenenia Saturn Awards, v rokoch 2006 a 2007.

Stvárnila hlavnú úlohu vo filme Hriešny zoznam z roku 2010, na ktorá neskôr nadväzoval televízny seriál, ktorý mal premiéru v roku 2012. Jej herecký bol pozitívne prijatý a za filmové prevedenie, získala svoju prvú nomináciu na Zlatý glóbus. V rokoch 2014 a 2015 stvárnila v desiatej sérii televízneho seriálu Myšlienky vraha, kde sa predstavila ako agentka, ktorá bude novou súčasťou oddelenia BAU. Na konci desiatej série opustila natáčanie, kvôli tehotenstvu.

V roku 2018 prijala rolu Maddie Buckley, v televíznom seriály 9-1-1.

Hewittová nahrala niekoľko singlov a vydala štyri albumy. Hudbe sa venuje od roku 1992. Jej singel "How Do I Deal" z roku 1999 sa v americkej hitparáde vyšplhal na 59. miesto v rebríčku HOT 100 a 36. miesto v MAINSTREAME. Nahrala tiež cover verziu piesne "I Will Survive" od Glorie Gaynor. Neskôr nahrala niekoľko úspešných albumov a od roku 2004 bola v hudobnom priemysle neaktívna. V roku 2013 nahrala cover verziu I´am Woman, na podporu druhej série televízneho seriálu Hriešny zoznam. K piesni nakrútila tiež videoklip, ktorý sa dostal do prvej desiatky v rebríčku hudobných videí iTunes.

Spisovateľstvo

[upraviť | upraviť zdroj]

V novembri 2009 vytvorila niekoľko komiksov, ktoré nakreslila do päťdielneho zborníka Music Box Jennifer Love Hewitt. V roku 2010 napísala knihu s názvom The Day I Shot Amor, kde Hewittová opisuje svoje skúsenosti s láskou a randením.

Súkromný život

[upraviť | upraviť zdroj]

Verejný obraz

[upraviť | upraviť zdroj]

Hewittová je považovaná za sexsymbol od 90. rokov. Niekoľko krát sa objavila v rebríčkoch najkrajších žien na svete, kde obsadila vždy vyššie priečky.

Chodila s niekoľkými významnými osobnosťami, ako napríklad Carson Daly, Patrick Wilson, Will Friedl či Joey Lawrence. V roku 2005 chodila s Roddom McCallom, kolegom z televízneho seriálu Stratené duše, s ktorým sa aj zasnúbila. Zásnuby boli v roku 2008 zrušené. Jej druhým partnerom a herecký kolegom zo seriálu bol Jamie Kennedy, s ktorým chodila v rokoch 20092010.

V novembri 2013 sa vydala za herca Briana Hallisaya, s ktorým má tri deti. Dcéru Autumn James (* 2013) a syna Atticusa Jamesa (* 2015) a ďalšieho syna Aidana Jamesa (* 2021).

Prenasledovanie

[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2002 bola prenasledovaná Dianou Napolis, ktorá sa jej vyhrážala smrťou. Neskôr bola Napolis obvinená zo šiestich trestných činov a má zákaz približovania sa k Hewittovej.

Iné projekty

[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy

[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Jennifer Love Hewitt na anglickej Wikipédii.