Kesha

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Kesha
Kesha MuchMusic Soundcheck cropped.jpg
Základné informácie
Rodné meno Kesha Rose Sebert
Umelecké mená Ke$ha
Narodenie 1. marec 1987 (28 rokov)
San Fernando Valley, Los Angeles, USA
Pôsobenie speváčka, textárka
Žáner Electropop, dance-pop
Hrá na nástroje klavír, gitara
Roky pôsobenia 2005-súčasnosť
Vydavateľstvá RCA

Kesha Rose Sebert (* 1. marec 1987, San Fernando Valley, Los Angeles, USA), známejšia pod svojím umeleckým menom Kesha alebo Ke$ha, je americká popová speváčka a hudobníčka aktívna od roku 2005.

Jej prvý singel „Tik Tok“, bol vydaný v auguste 2009. Druhý singel „Blah Blah Blah“ mal premiéru v USA. Jej turné po Veľkej Británii podporil Calvin Harris. Keshin imidž zahŕňa zmätené vlasy, rozmazaný mejkap a skriňa, ktorá hovorí "smeti chic". Na svojom konte má zatiaľ debutový album Animal.

Kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

1987–2004: Detstvo[upraviť | upraviť zdroj]

Jej matka Pebe Sebert bola tiež speváčkou a o Ke$hu sa musel starať jej starší brat. Pebe Sebert sa s rodinou presťahovala v roku 1991 do mesta Nashville, kde získala kontrakt, a tak tam Ke$ha strávila väčšinu rokov. Ke$ha navštevovala hudobnú školu v prírode. Matka jej pomohla dostať sa do rôznych nahrávacích štúdií. Spolu s celou rodinou si zahrala v jednej epizóde seriálu „The Simple Life“. V 17-tich rokoch Ke$ha odišla z Brentwood High School v meste Clayton a vrátila sa do Los Angeles, kde pokračovala vo svojej hudobnej kariére.

2005–09: Kariérne začiatky[upraviť | upraviť zdroj]

V rokoch 2006 až 2008 Kesha naspievala niekoľko pesničiek do rôznych seriálov, napríklad jej pieseň „Former Overexposed Blonde“ sa objavila v seriáli „Degrassi: Next Generation“. Ďalší z jej piesní „Backstabber“ a „Chain Reaction“ v seriáli „The Hills“. V tejto dobe sa podieľa aj na tvorbe textu singla „This Love“ skupiny The Veronicas. Jej hlas tiež môžeme počuť v pozadí pesničky „Lace & Leather“ od Britney Spears. Ukázala sa aj vo videoklipe „I Kissed a Girl“ od speváčky Katy Perry. V neposlednom rade jej hlas zaznel aj v pesničke „Round Round“ rappera Flo Rida. Vo videoklipe ale nie je. Ke$ha spolupracuje s umelcami ako Pitbull, Taio Cruz, Jason Derulo a iní.

Diskografia[upraviť | upraviť zdroj]

Turné[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]