Konzervatívna strana (Česko)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Konzervatívna strana
Základné informácie
Skratka KONS
Založenie 16. marca 1990
Predseda Ing. Jan Mikulecký
Najviac poslancov 0
Volebný výsledok 0,08 % (PSP 2010)
Ideológie Konzervativizmus
Liberálna ekonomická teória
Euroskepticizmus
Medzinárodné organizácie
Skupina Európskeho parlamentu žiadna
Európska politická strana žiadna
Medzinárodné organizácie žiadna
Ďalšie informácie
Sídlo Římská 26
120 00 Praha 2
Farby Fialová
Web www.konzervativnistrana.cz/

Konzervatívna strana (skratka KONS, po česky Konzervativní strana) je česká pravicová politická strana hlásiaca sa ku konzervativizmu ak hodnotám západnej kresťanskej civilizácie. Predsedom je Ing. Jan Mikulecký.

Konzervatívna strana bola zaregistrovaná 16. marca 1990. V roku 2001 došlo k jej zlúčenie so Stranou konzervatívny zmluvy, ktorú založili členovia Pravé frakcie ODA (Viktor Dobala, Čestmír Hofhanzl, Roman Joch, Daniel Korte, Ivan Mašek, Jaromír Žegklitz). V súčasnosti sa strana sústredí na komunálnu politiku.

Program[upraviť | upraviť zdroj]

Medzi svojimi cieľmi uvádza strana napríklad návrat etiky do politiky, potrestanie konkrétnych vinníkov zločinov komunistickej totalitnej éry, zavedenie rovnej dane z príjmu, zrušenie niektorých daní (napr. dedičské), vrátenie protiprávne zadržiavaného majetku pôvodným vlastníkom, zrušenie neadekvátnych sociálnych výhod, reformu dôchodkového systému , zlepšenie postavenia tradičnej rodiny v spoločnosti a právo bezúhonných občanov vlastniť strelné zbrane. Konzervatívna strana podporuje vojenskú a politickú prítomnosť USA v Európe - preto napríklad súhlasí s výstavbou amerického obranného radaru na území Českej republiky.

V zahraničnej politike chce podporovať alternatívy k federalistickým trendom v EÚ, pritom za nutnú podmienku dobrej európskej politiky považuje posilňovanie transatlantickej väzby a presadzovanie tradičných európskych hodnôt.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]