Let's play

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Let's play (skrátene LP, v preklade z angličtiny „poď hrať“) je videozáznam priebehu hrania videohry umiestnený na internete (napr. na YouTube alebo Stream.cz). Hlavným účelom tohto žánru, ktorý vznikol v USA, je previesť diváka hrou a ukázať mu rôzne triky a možné spôsoby dokončenie hry.

Let's play niekedy býva rozlišovaný od Gameplay tým, že Gameplay je len ukážka hry, Let's je prejdenie celou hrou. Pre zhotovovanie videí sa najčastejšie používajú snímacie aplikácie, ako je napr. Fraps. K videám typu Let's play je následne pripojený zvuk, ktorý nahral mikrofón počas hrania. Záznamy bývajú zhotovované spravidla z hier pre jedného hráča, v Česku patrí k najobľúbenejším počítačovým hrám napr. Minecraft alebo World of Warcraft (WoW). U hier, ktoré nemajú jasne určený koniec (napr. Dwarf Fortress), sa zvyčajne na začiatku stanovuje určitý cieľ, aby potom mal divák pri sledovaní predstavu, ako ďaleko od jeho splnenia hráč práve je. Kvalitu nadobudnutého záznamu ovplyvňujú vyjadrovacie schopnosti hráča a jeho skúsenosť s danou hrou.

Vo februári 2017 bol kanálom s najviac odberateľmi, ktorý sa orientuje aj na let's play videa a je registrovaný ako český, GoGoManTV (slovenský „youtuber“).[1]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Top 100 YouTubers in Czech Republic by Subscribed [online]. [Cit. 2017-02-21]. Dostupné online.
  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Let's play na českej Wikipédii.

Pozri aj[upraviť | upraviť zdroj]