Lina Mayer

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lina Mayer
Základné informácie
Rodné meno Karolína Majerníková
Narodenie 8. máj 1984 (36 rokov)
Košice, Slovensko
Pôsobenie speváčka
Žáner pop
Roky pôsob. 2012 - súčasnosť

Lina Mayer (vlastným menom Karolína Majerníková, * 8. máj 1984, Košice) je slovenská speváčka, skladateľka a tanečníčka. Jej prvý singel, nesúci meno „Dream“, vydala v roku 2012. O dva roky neskôr naspievala soundtrack „This Time“ pre český film Pojedeme k moři. V roku 2015 vydala cover verziu známej skladby „Stay With Me“ od anglického speváka Sama Smitha. Neskôr v tom istom roku vydala svoj druhý singel, ktorý ju konečne dostal do väčšieho povedomia. Piesňou je „Personal Sky“, ktorá mala veľký úspech, hlavne v českej a slovenskej hitparáde. 4. apríla 2019 vydala svoj debutový album s názvom Lina Mayer, na ktorom sa nachádzajú takmer všetky jej doterajšie piesne, ich akustické verzie, ako aj niekoľko noviniek: So High, Take Me Home, Fear.[1].[2].

Život[upraviť | upraviť kód]

V roku 2009 sa pod rodným menom zúčastnila súťaže Česko Slovenská SuperStar, kde vypadla v treťom semifinále. Účinkovala tiež v tanečnej show StarDance, kde tancovala cha-chu so Sašom Rašilovom. Taktiež účinkovala v 3. sérii show Tvoja tvár znie povedome kde skončila na 4. mieste.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. NEVEDEL, Tomáš. Lina Mayer dnes vydáva svoj rovnomenný debutový album LINA MAYER [online]. www.livemusic.sk, [cit. 2019-04-06]. Dostupné online.
  2. GREGI, Martin Gregor-. Lina Mayer dnes vydáva svoj rovnomenný debutový album LINA MAYER. - GREGI.NET | Multikultúrny portál [online]. https://www.gregi.net/, [cit. 2019-04-06]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]