Marián Prekop

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marián Prekop

Marián Prekop je významný tréner kulturistiky. On sám bol kulturista, v roku 1989 získal druhé miesto na ME v Nórsku a o dva roky tretie miesto v Taliansku. Je taktiež držiteľom dvoch titulov majstra Česko-Slovenska a získal aj ocenenie Majster športu. Dnes sa venuje ľudom ako osobný tréner a odovzdáva svoje skúsenosti aj Púchovskej verejnosti, ale i ďalším mladým a talentovaným športovcom, z ktorých možno spomenúť napríklad Lukáša Sochu.

Marián Prekop vynikal najmä súmernosťou postavy, výbornými nohami a vždy precízne predvedenou voľnou zostavou. Jeho jediným handicapom bolo, že bol nízkeho vzrastu (len 162 cm vysoký) a o reprezentačné tričko musel tuho bojovať s velikánmi vtedajšej Československej elity – napr. Anton Holič, Libor Minařík, Alois Pek, Anton Šaray, Ondrej Žemba, Pavol Jablonicky, Petr Dudarec, Milan Rolinec, Miloš Paulů, Pavol Grolmus, Jan Černý, Jan Kus, Roman Vrábel a ďalší.

K jeho najväčším úspechom patrí 2. miesto na ME 1989 v Oslo, je dvojnásobným majstrom Česko-Slovenska, mnohonásobným medailistom M-ČSSR a M-SSR, získal veľa medzinárodných ocenení. V roku 1989 mu ÚV ČSZTV za svoje mimoriadne športové výkony a vysoké majstrovstvo udelil čestný titul "Majster športu".

V súčasnosti sa venuje trénerskej práci, fitnes a kondičným tréningom pre ženy a mužov. Pôsobí aj ako rozhodca SAKFST.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]