Martin Haba

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Martin Haba
Osobné informácie
Celé menoMartin Haba
Narodenie25. október 2000 (23 rokov)
Malacky, Slovensko
VzdelanieGymnázium Alberta Einsteina
Šport
Športflorbal
KlubTsunami Záhorská Bystrica

Martin Haba (* 25. október 2000, Malacky) je slovenský florbalový brankár a tréner[1], ktorý hrá za klub Tsunami Záhorská Bystrica v slovenskej florbalovej extralige.[2] V sezóne 2017/18 získal so svojím mužstvom titul majstra Slovenska. Haba je taktiež členom širšieho reprezentačného kádru.[3]

Florbalová kariéra[upraviť | upraviť zdroj]

So športom začínal v klube 1. SC Malacky, odkiaľ neskôr prestúpil do extraligového tímu Tsunami Záhorská Bystrica, s ktorým vybojoval titul ako v juniorskej, tak i v seniorskej súťaži. So slovenskou florbalovou reprezentáciou sa v roku 2019 predstavil na turnaji Polish Open. Toho roku sa zúčastnil taktiež letnej prípravy vtedy úradujúceho majstra českej extraligy 1. SC TEMPISH Vítkovice.[4]

Napriek tomu, že celú profesionálnu kariéru strávil medzi tromi tyčami, príležitostne si rád zahrá aj v útoku. V poli sa predstavil na florbalovom turnaji Malacky Street Floorball Cup, kde jeho mužstvo obsadilo konečné tretie miesto a k tomuto umiestneniu prispel viacerými gólmi.[5] Reprezentoval taktiež Gymnázium Alberta Einsteina na viacerých stredoškolských turnajoch v Bratislave, kde vytvoril brankárske duo spoločne s Martinom Loffayom. Keď bránkovisko prepustil kolegovi, chopil sa hokejky a so spolužiakmi Henrichom Havrillom i Martinom Durdiakom bol členom útočnej formácie.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Martin Haba – 1. SC MALACKY [online]. [Cit. 2021-10-01]. Dostupné online.
  2. HABA, Martin [online]. SZFB.sk - Slovenský zväz floorbalu, [cit. 2021-10-01]. Dostupné online.
  3. Reprezentačné sústredenie budú mať v Kežmarku aj florbalisti [online]. Kežmarský šport, 2018-04-26, [cit. 2021-10-01]. Dostupné online.
  4. Martin Haba sa zapojil do letnej prípravy úradujúceho českého majstra – 1. SC MALACKY [online]. [Cit. 2021-10-01]. Dostupné online.
  5. Haba: „Pozíciu brankára by som nikdy nevymenil, pretože chytanie zbožňujem!“ [online]. SZFB.sk - Slovenský zväz floorbalu, [cit. 2021-10-01]. Dostupné online.