Maxeen

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Maxeen
Základné informácie
Pôvod USA Long Beach, Kalifornia, USA
Žáner(-re) Pop punk
punk rock
rock
Vydavateľstvá Side One Dummy (2003–2004)
Warner Bros. (2004—2007)
Bývalí členovia
Tom Bailey (vokály, basgitara)
Robb Torres (gitara)
Shannon McMurray (gitara)
Jay Skowronek (bicie)

Maxeen bola trojčlenná rocková hudobná skupina založená v meste Long Beach v štáte Kalifornia.

Po podpísaní zmluvy s vydavateľstvom SideOneDummy Records, vydala skupina Maxeen v roku 2003 svoj debutový titulný album, ktorý bol na rozšírenom CD spolu s prezentáciou fotografií od Leaha Klinga a Jaya Matsuedu.[1] V roku 2004, podpísali zmluvu s vydavateľstvom Warner Bros. Records a nahrali svoj nasledujúci album, Hello Echo. Ten nebol nikdy distribuovaný a namiesto toho bol predávaný len na turné a cez internetové obchody ako napríklad iTunes. V dôsledku konfliktov počas vydávania Hello Echo na začiatku roku 2007 skupina Maxeen zrušila svoju zmluvu s vydavateľstvom Warner Bros. Records.

Členovia skupiny Maxeen citovali vplyvy ranej tvorby skupiny U2, skupiny The Police, Joea Jacksona, skupín The Replacements, The Jam a viacerých ďalších producentov klasickej pop-rockovej hudby. Názov skupiny vzdáva hold žene, ktorá im pomohla začať a inšpirovala ich svoju hudbu niekam dotiahnuť.

Vo februári 2006 bola skupina Maxeen so skupinami Relient K a Rocket Summer na turné Matt Hoopes Birthday Tour. Hrala tiež so skupinami Jonezetta, Action Action a We Are the Fury. Skupina založená v Los Angeles s názvom Sugarcult požiadala skupinu Maxeen, aby s nimi išla niekoľko krát na turné.

V roku 2003 bol vydaný rovnomenný debutový album; v septembri 2006 bol vydaný album Hello Echo (Tour Edition). Niekoľko z ich skladieb je vo videoherných soundtrackoch: skladba „Please“ je v soundtracku hier Burnout 3: Takedown a MVP Baseball 2004, skladba „Block Out the World“ je v soundtracku hier Burnout Dominator a Burnout Paradise a skladba „Loud as War“ je obsiahnutá v soundtracku hry MLB 07: The Show.

Posledná zostava skupiny Maxeen sa skladala z Toma Baileyho (vokály/basgitara), Robba Torresa (gitara) a Jaya Skowroneka (bicie). Shannon McMurray, pôvodný gitatista a zakladajúci člen, v roku 2006 opustil skupinu, aby uskutočňoval iné kariérne ciele. Dňa 13. marca 2008 cez zasielanie správ na MySpace profile skupiny Maxeen, bubeník Jay Skowronek oficiálne oznámil, že opustil skupinu. Skupina sa krátko po tomto ozname rozpadla.

Diskografia[upraviť | upraviť kód]

Albumy[upraviť | upraviť kód]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. CD Maxeen s vylepšeným obsahom

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Maxeen na anglickej Wikipédii (číslo revízie nebolo určené).